וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התחדשות ענק ביבנה: 764 דירות - על חשבון 8 בנייני רכבת

עודכן לאחרונה: 1.3.2023 / 11:10

הופקדה לאישור תוכנית להתחדשות עירונית בשכונת נאות שז"ר ביבנה - הכוללת הריסה של 182 דירות ב-8 מבני שיכון - והקמת 764 דירות ב-11 בניינים, מתוכם 7 מגדלים בני 20 קומות

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מרכז, בראשות עו"ד מיכה גדרון, החליטה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית בשכונת נאות שז"ר ביבנה - הכוללת 764 יחידות דיור שיוקמו ב-7 מגדלים בני 19-20 קומות, וב-4 מבנים בני 9 קומות. כיום מצויים במתחם 182 יחידות דיור ב-8 בנייני רכבת בני 3-4 קומות שיפונו לטובת הפרויקט החדש של חברת אלמוג.

מתוך כלל יחידות הדיור שיוקמו, כ-153 יוקצו עבור דירות קטנות (עד 80 מ"ר) וכ-40 דירות יוקצו עבור מיקרו דירות (עד 55 מ"ר). בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 1,300 מ"ר עבור שטחי מסחר, כ-4,000 מ"ר עבור מבני ציבור וכ-3.5 דונם של שטחים פתוחים.

הדמיה - התחדשות עירונית בשכונת נאות שז"ר ביבנה. משרד עמוס ברנדס-אדריכלות ותכנון עירוני ואזורי,
הדמיה - התחדשות עירונית בשכונת נאות שז"ר ביבנה/משרד עמוס ברנדס-אדריכלות ותכנון עירוני ואזורי

התוכנית הינה על שטח כולל של כ-22 דונם, והיא ממוקמת במתחם הרחובות הגלבוע, תבור והנשיאים, סמוך למרכז העסקים הראשי המתוכנן של העיר, לאורך שד' העצמאות ושד' דואני, ובקרבת הכניסה לעיר ממזרח.

כמו כן, במטרה לשמור ככל האפשר על הקהילה המקומית, התוכנית תאפשר באופן חלקי בינוי חדש לפני פינוי הדיירים הוותיקים, וכן הקמת קרן תחזוקה לטובת הדיירים הוותיקים למשך 5 שנים.

רועי גבאי, מספסלי האופזיציה לראות העיר יבנה. וואלה, אתר רשמי
ראש העיר יבנה, רועי גבאי/אתר רשמי, וואלה

יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, עו"ד מיכה גדרון: "מדובר בתוכנית משמעותית המהווה נדבך נוסף במגמת ההתחדדות העירונית אותה מובילה הועדה המחוזית. אנו מברכים על כל תוכנית שנוקטת בשיטת הבינוי - פינוי, המקלה על דיירי הבניינים הקיימים".

ראש העיר יבנה, רועי גבאי: "אנו שמחים לבשר על צעד חשוב נוסף שיביא בשורה ושיפור באיכות החיים בשכונות הוותיקות. מדובר בתהליכים של התחדשות עירונית היוצרים סביבת מגורים איכותית, נגישה ונעימה יותר, לצד שיפור בבטיחות המבנים, הוספת ממ"דים, תשתיות חדשות, גינות ציבוריות ועוד. אישור התכנית על-ידי הוועדה המחוזית מביא עימו תקווה לדיירים ואנו שמחים על שיתוף הפעולה הפורה מצד כל הגורמים הנוגעים בדבר. נמשיך לפעול לקידום פרויקטים וללוות את התושבים לאורך כל הדרך, באמצעות המינהלת להתחדשות עירונית, תוך חידוש מתמיד של פניה של יבנה".

התוכנית נערכה ע''י משרד עמוס ברנדס-אדריכלות ותכנון עירוני ואזורי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully