וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאחר כ-3 שנים: אור ירוק להשלמת פרויקט הבניה של מובילאיי בירושלים

עודכן לאחרונה: 28.2.2023 / 13:43

בית המשפט העליון דחה את הערעור שהוגש ובכך נתן אור ירוק להשלמת פרויקט הבניה של חברת מובילאיי בהר חוצבים, הכולל בנייה של 5 בניינים בגובה תשע קומות, שעתיד לשמש את עובדי החברה

לאחר כ-3 שנים: בית המשפט העליון דחה לאחרונה את הערעור שהגישה עמותת "ירושלים שקופה" - ובכך נתן אור ירוק להשלמת פרויקט הבניה העצום של חברת מובילאיי בהר חוצבים, שכולל בנייה של חמישה בניינים בגובה תשע קומות, שעתיד לשמש את עובדי החברה.

בשנת 2020 הגישה העמותה ערר לוועדה הערר המחוזית לתכנון ובניה מחוז ירושלים וטענה לחריגות משמעותיות בתוכנית היתר הבנייה, ביחס למה שקבעה תוכנית בנין העיר שאושרה למתחם.

התוכנית המקורית של מובילאיי הייתה להקים על קרקע בשטח 12 דונם "קמפוס" שכולל חמישה מבנים: ארבעה מבנים בגובה תשע קומות, ומגדל בגובה 30 קומות, בהשקעה שמוערכת בכמיליארד שקל.

רכב אוטונומי של מובילאיי. מובילאיי,
אור ירוק להשלמת פרויקט הבניה העצום של חברת מובילאיי בהר חוצבים/מובילאיי

התוכנית אושרה במוסדות התכנון, כולל בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים, אלא שלאחר האישור, במסגרת הליך הוצאת היתר הבניה בוועדה המקומית ירושלים, החליטה מובילאיי לבטל את הקמת המגדל ולפזר את זכויות הבנייה בין חמשת הבניינים האחרים, כך שייבנו חמישה מבנים בגובה תשע קומות. הוועדה המקומית אישרה את השינוי.

הטענה המרכזית של העמותה הייתה שהשינוי שערכה מובילאיי מהווה חריגה ניכרת מהתוכנית, וכי ההחלטה לאשר אותה היא בניגוד למדיניות של הוועדה המקומית ונעדרת שיקול דעת.

ועדת הערר המחוזית דחתה את הערר והעמותה, אותה מוביל נתן קרמר, הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי בירושלים וחזרה על טענותיה, לאחר פסק הדין של בית המשפט המחוזי שקיבל את עמדת הוועדה המקומית ודחה את טענותיה של העמותה, הגישה העמותה ערעור לבית המשפט העליון.

מובילאיי. ShutterStock
חברת מובילאיי נרכשה ב-2017 על ידי אינטל בתמורה ל-3.15 מיליארד דולר/ShutterStock

הוועדה המקומית, שיוצגה בבית המשפט העליון על ידי עורכי הדין שחר בן עמי, רועי בראונר וגלעד אלון ממשרד שרקון, בן-עמי, אשר ושות', טענה לשיהוי בנקיטת ההליכים על ידי העמותה, הן בערר שהוגש לוועדת הערר והן בהגשת העתירה, כיוון שהיתר הבניה ניתן עוד ב-2020, הבנייה נמצאת בעיצומה ולא התבקש כל צו מניעה להפסקתה.

בנוסף, טענה הוועדה המקומית, כי העמותה לא הצביעה על פגיעה כלשהי ולא הוכיחה קיומם של פגמים בהליך הוצאת היתר הבניה למובילאיי, ובוודאי שלא כאלה שיכולים להקנות לה מעמד וזכות עמידה כעותרת ציבורית - כפי שקבע בית המשפט המחוזי. בית המשפט העליון, לאחר דיון במעמד הצדדים, דחה את הערעור.

חברת מובילאיי, הפועלת בהר חוצבים בירושלים, מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות סיוע למניעת תאונות דרכים המבוססות על טכנולוגיית עיבוד תמונה ומפתחת מערכות לנהיגה אוטונומית. החברה נרכשה ב-2017 על ידי אינטל בתמורה ל-3.15 מיליארד דולר והונפקה בוול סטריט.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully