וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התחדשות ענק במרכז העיר קרית ים: 1,900 דירות חדשות

עודכן לאחרונה: 27.2.2023 / 19:05

אושרה להפקדה: תכנית ההתחדשות העירונית במרכז העיר קרית ים, כוללת הריסה של 386 יחידות דיור במבני שיכון והקמה של 1,900 דירות חדשות. בנוסף, 100 אלף מ"ר יוקצו עבור מבני ציבור

הדמיה - התחדשות ענק במרכז העיר קרית ים. משרד אלונים גורביץ',
הדמיה - התחדשות ענק במרכז העיר קרית ים/משרד אלונים גורביץ'

הוועדה המחוזית חיפה הודיעה היום (ב') על החלטתה להפקיד את תכנית ההתחדשות העירונית במתחם צה"ל בקרית ים - הכוללת הקמה של 1,900 יחידות דיור במבני מגורים בני 8-37 קומות, על חשבון 386 דירות ישנות במבני שיכון בני 3-4 קומות, שיפונו לטובת הפרויקט החדש.

התוכנית, שביוזמת ובמימון הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, עיריית קריית ים והמינהלת העירונית, הינה על שטח כולל של כ-136 דונם, והיא ממוקמת במרכז העיר, בקרבת ציר שד' ירושלים בו ממוקמת המטרונית ושד' צה"ל שמתוכנן להיות ציר מערכת תחבורה עתירת נוסעים.

נוסף על יחידות הדיור, התוכנית כוללת כ-10,000 מ"ר עבור שטחי מסחר ומשרדים וכ- 100,000 מ"ר עבור מבני ציבור. כמו כן, לאורך רחוב משה שרת תוקם שדרה קהילתית שתשלב שטחים פתוחים ומבני ציבור, ותחבר בין שד' ירושלים לרחוב פנחס ספיר וחוף הים.

כמו כן, מתוך כלל יחידות הדיור שיוקמו, 570 יוקצו עבור דירות קטנות ו-200 דירות נוספות יוקצו עבור דיור מוגן או שכירות ארוכת טווח או מלונאות.

התוכנית מתווה את שד' צה"ל כרחוב ראשי עם בינוי של 8-30 קומות שישלב חזיתות מסחריות ושטחי ציבור. כמו כן, לאורך רחוב יששכר, התוכנית מציעה בינוי של 37 קומות, וכן הקמת מגדל בן 22 קומות בשדרות משה שרת שישלב מסחר, תעסוקה, מבני ציבור ודיור מוגן/ שכירות ארוכת טווח/ מלונאות.

שכונת יוספטל בבת ים, מרץ 2022. ראובן קסטרו
יוקמו 1,900 דירות חדשות על חשבון 386 דירות ישנות במבני שיכון/ראובן קסטרו

ראש העיר דוד אבן צור: "אין לנו שהות להתמהמה. עם רעידות האדמה האחרונות, התחדשות עירונית היא צינור החמצן של קריית ים. אני מבקש להודות לצוות המסור של המינהלת ואגף מהנדס העיר, ולצוות המתכננים ומנהלי הפרויקט, שמאמינים בחשיבותו. תודה לועדה המחוזית על האמון בנו, אני מאחל ומקווה להמשך תהליך מהיר לטובת התחדשותה של קריית ים הותיקה".

מנהל אגף בכיר תכנון, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, גורי נדלר: "הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מקדמת מספר גדול של תכניות להתחדשות עירונית, עבור מגוון מתחמים ובהתאמה לאופי ולצרכים הייחודיים של כל שכונה ועיר. התכנית שאושרה היום להפקדה במתחם צה"ל בקרית ים, מחזקת ומחדשת את מרכז העיר באופן שמציע לא רק תוספת יחידות דיור, אלא גם מענה תשתיתי לצרכי האוכלוסייה הצומחת. נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות לקידום סביבות המגורים של התושבים".

יו"ר הוועדה המחוזית חיפה ומתכנן המחוז, רונן סגל: "מדובר בתוכנית שתתרום לחידוש המרקם הוותיק של העיר קריית ים, והיא תתחבר עם שכונת אג"ש, שכונת צבא קבע ומתחם העירייה שכבר אושרו, ולשכונת יוספטל שבהליכי תכנון מתקדמים, בהיקף כולל של כ-7,000 יחידות דיור חדשות".

התוכנית נערכה על ידי משרד אלונים גורביץ'.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully