וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"מתחוללת מהפכה להסדרת הבניה בישובים הדרוזים"

עודכן לאחרונה: 23.2.2023 / 10:36

4,200 דירות חדשות: הוועדה המחוזית לתכנון ובניה צפון אישרה למתן תוקף את התכנית שתשלש את כמות התושבים ביישוב כיסרא; בנוסף, אישרה להפקדה תכנית להקמת שכונה חדשה ביישוב חורפיש

כ-4,200 יחידות דיור חדשות ביישובים הדרוזיים חורפיש וכיסרא: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה צפון, בראשות ערן ניצן, מדווחת היום (ה') כי אישרה למתן תוקף את תוכנית המתאר ליישוב הדרוזי כיסרא, ואישרה להפקדה תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה ביישוב הדרוזי חורפיש.

היישוב כיסרא שוכן בגליל העליון ומתגוררים בו כיום כ-6,300 תושבים.

תכנית המתאר ביישוב כיסרא, שקודמה על ידי המועצה המקומית ונערכה על ידי משרד יהלום בגליל, כוללת תוספת של כ-3,700 יחידות דיור, הצפויות לתת מענה לאוכלוסייה של כ-13,300 תושבים נוספים, וכן תוספת של כ-1,100 דונם לפיתוח היישוב.

יישוב דרוזי בצפון. ראובן קסטרו
יישוב דרוזי בצפון/ראובן קסטרו

בנוסף, התוכנית מאפשרת הקמת מבני מגורים של עד 4 קומות שניתן לשלב בהם תעסוקה מקומית, מסחר מקומי, תיירות מקומית וגני ילדים.

בהיבט התחבורתי, התוכנית כוללת הקמת כביש חדש המקשר בין השכונות והמתחמים החדשים ויאפשר תנועה לתחבורה ציבורית ותנועה זורמת בין היישוב הקיים להרחבתו.

כמו כן, התוכנית מקצה שטח של כ-20 דונם, בבעלות המדינה, לטובת הקמת קריית חינוך שתשרת את כלל היישוב.

שכונת מגורים חדשה בחורפיש: 500 דירות

ביישוב חורפיש, אישרה הוועדה להפקדה תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה הכוללת כ-500 יחידות דיור. מדובר בתוכנית המהווה תכנון מפורט של מתחם שלישי מתוכנית המתאר הכוללנית של חורפיש.

היישוב חורפיש ממוקם בגליל העליון, והוא מונה כיום כ-6,000 תושבים.

התוכנית שהוגשה על ידי משרד הבינוי והשיכון ונערכה על ידי משרד גורדון אדריכלים, הינה על שטח כולל של כ-228 דונם והיא ממוקמת במערב היישוב. התוכנית כוללת הקמת כ-500 יחידות דיור, מבני ציבור, שטחי מסחר, ושטחים פתוחים. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-470 יחידות דיור ייבנו על קרקע מדינה, למתן מענה למחוסרי דיור בישוב.

התוכנית מציעה סוגי בינוי שונים להתאמה מרבית והתחשבות בתנאים הטופוגרפיים והנופיים של המתחם. בנוסף, התוכנית כוללת מערך של שטחים פתוחים לרווחת תושבי השכונה, לשימור שטחי יער קיימים ולשיפור הנגישות.

בהיבט התחבורתי, התוכנית מציעה דרך על בסיס המשך כביש הטבעת המותווה בתכנית המתאר הכוללנית, לכיוון צומת כביש 8944 עם כביש 891 (צומת אלקוש). לעת תכנון ופיתוח מתחמים 4 ו-5 מתוכנית המתאר הכוללנית, יתווספו לשכונה חיבורים אל הישוב ממזרח ואל אזור התעסוקה מדרום.

sheen-shitof

תוצאות מהיום ה-1

הפיתוח המהפכני לטיפולי אנטי אייג'ינג בבית - כעת במבצע מיוחד

בשיתוף נומייר פלוס

"הישג שמצביע על מגמות השינוי בתכנון ביישובים אלה"

יו"ר הוועדה המחוזית צפון, ערן ניצן: "קידום תוכניות מפורטת לאלפי יחידות דיור ביישובים הדרוזים הוא הישג שמצביע על מגמות השינוי בתכנון ביישובים אלה. המשאבים הרבים שהוקצו להסדרת תחום התכנון ביישובי המיעוטים ובהם ביישובי הדרוזים, לצד חקיקה אינטנסיבית ומחויבותו של מחוז צפון - כל אלו מאפשרים לחולל מהפכה שתאפשר בסופו של יום להסדיר את הבניה בישובים אלו ואת תכנונם לרווחת כלל התושבים".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully