וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרן ריאליטי במגעים לרכישת נכסי אגד - בשווי של 1.2 מיליארד שקל

רנית נחום-הלוי

עודכן לאחרונה: 22.2.2023 / 15:27

מהודעה שהוציאה קרן ההשקעות קיסטון לבורסה, המחזיקה בכ-48% מנכסי הנדל"ן של אגד, עולה כי היא מנהלת מו"מ להכנסת קרן ריאליטי כשותפה בשיעור של 25% בנכסי הנדל"ן של אגד

קרן ההשקעה בתשתיות קיסטון, בעלת השליטה בנכסי חברת התחבורה הציבורית אגד (48%) מאשרת בהודעה לבורסה כי היא מנהלת מגעים למכירת 25% מפורטפוליו נכסי הנדל"ן לקרן ריאליטי. על פי הדיווח, מוערך שווי הנכסים הכולל של החברה בכ-1.2 מיליארד שקל.

לאגד נדל"ן נכסים בהיקף של כ-380 אלף מ"ר, הפרוסים על פני כ-20 ערים ברחבי הארץ, שכיום משמשים את אגד לצרכים תפעוליים ובעלי פוטנציאל להשבחה ושינוי ייעוד. בין נכסי החברה ניתן למנות תחנות מרכזיות הפרוסות ברחבי הארץ, מרכזים לוגיסטיים ומרכזים מסחריים, בין היתר בירושלים, חיפה, לוד, חולון, בית שמש, באר שבע, קריית גת, דימונה וערד.

מהודעה שהוציאה הקרן לבורסה עולה כי המשא ומתן מתקיים להכנסת קרן ריאליטי כשותפה בנכסי הנדל"ן בשיעור של כ-25%. הצדדים התחייבו על התניית No Shop (התחייבות שלא למכור למישהו אחר), כאשר בתקופת האופציה שהועמדה לקרן ריאליטי, היא תבצע בדיקת נאותות של נכסי הנדל"ן.

נדל"ן בגוש דן 9 באוגוסט 2021. ראובן קסטרו
על פי הדיווח, מוערך שווי הנכסים הכולל של חברת אגד בכ-1.2 מיליארד שקל/ראובן קסטרו

"נכון למועד דיווח זה, טרם סוכם בין הצדדים מבנה העסקה ואילו נכסים מתוך הנדל"ן יכללו בעסקה, מהו היקף הזכויות שתרכוש "ריאליטי" ומהי התמורה בעסקה", נוכח השלב הראשוני של המגעים בין הצדדים, אין כל וודאות שאלו יבשילו לכלל הסכם מחייב, נכתב בהודעה לבורסה.

נזכיר כי ביולי 2022 קיסטון רכשה כ-60% מחברת אגד תמורת כ-2.8 מיליארד שקל, במסגרת שותפות יחד עם קרן המורים והגננות. אגד נרכשה לפי שווי של כ-4.77 מיליארד שקל ומאז עלה השווי ל-5 מיליארד שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully