וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מבנה מודיעה: מגעים לסיום כהונתו של זבידה כמנכ"ל החברה

רנית נחום-הלוי

עודכן לאחרונה: 22.2.2023 / 15:16

זבידה מכהן בתפקיד מאז המיזוג בין מבני תעשייה וכלכלית ירושלים בשלהי 2014, מאז הפך את החברה לאחת המשגשגות בבורסה. ההודעה מגיעה על רקע כישלון עסקת דיסקונט השקעות?

"דירקטוריון קבוצת מבנה ומנכ"ל הקבוצה דוד זבידה, מנהלים מגעים בנושא סיום כהונתו כמנכ"ל החברה. החברה תוסיף ותעדכן בכל התפתחות מהותית ביחס למגעים אלה", כך נכתב בהודעה שהוציאה הבוקר (ד') לבורסה קבוצת מבנה.

דודו זבידה מכהן בתפקידו כמנכ"ל קבוצת מבנה מאז 2014, שאז התמזגו החברות מבני תעשייה, דרבן השקעות וכלכלית ירושלים לחברה אחת. חברת 'מבנה', או 'כלכלית ירושלים' של שלהי 2016, נאבקה בכל הכוח להרים את הראש ולייצב את מצבה הפיננסי שהלך והידרדר בעיקר בשל המשבר הכלכלי ברוסיה ואוקראינה - שם רוכז חלק עיקרי מפעילות החברה.

רק שנה קודם לכן (2015) מניית החברה הציגה תשואה שלילית של כ-30%, ושלוש שנים קודם לכן איבדה כ-70% מערכה. הקבוצה הייתה על סף הסדר חוב והחזיקה בשיא של חובות שהגיעו לכ-12 מיליארד שקל.

כיום, שבע שנים אחרי, הצעדים שבחר לעשות, זבידה שמונה למנכ"ל החברה ב-2014, התבררו כמוצלחים במיוחד והזניקו את הרווח הנקי של החברה. במהלך התקופה הפך זבידה את הקבוצה לאחת המשגשגות בבורסה כך שנכון לסוף הרבעון השלישי של 2022 ההון המיוחד לבעלי המניות בחברה עומד על כ-7.7 מיליארד שקל ושווי הנדל"ן להשקעה מגיע לכ-13 מיליארד שקל.

דודו זביידה מנכ"ל מבנה נדלן. תומר לוי,
דודו זביידה מנכ"ל מבנה נדלן/תומר לוי

זבידה הגיע מאותה "משפחה", הוא כיהן כמנכ"ל מבני תעשיה ומנכ"ל כלכלית ירושלים, ובתפקידו הראשון כיהן גם כמנכ"ל דרבן, חברה-בת של כלכלית ירושלים.

הדיבורים להפסקת עבודתו קשורים ככל הנראה לעסקאות אחרונות שביצעה החברה, הקשורים לרכישת נכסי חברת אאורה בהיקף של כ-750 מיליון שקל במהלך 2021, המגעים למיזוג החברה עם דסק"ש שטרם יצאו אל הפועל וניסיון הרכישה של חברת סלע קפיטל נדל"ן, שגם כן לא צלח. התוצאה היא שמאז תחילת החודש מציגה החברה ירידה בשיעור של כ-17%.

קבוצת מבנה נדל"ן נחשבת לאחת המשמעותיות בבורסה בתל אביב ומדד תל אביב 35. החברה נסחרת החמישית בגודלה ומחזיקה בפעילות כמעט בכל סגמנט אפשרי, החל ממשרדים, מסחר, דיור להשכרה, לוגיסטיקה, תעשייה ובשלוש השנים האחרונות נכנסה גם לענף המגורים והאנרגיה.

לקבוצה אין גרעין שליטה, ועל-כן למנכ"ל החברה יש השפעה ושליטה כמעט מלאה, ועל-פי דיווחי הבורסה הוא מרוויח 6.3 מיליון שקל בשנה. החברה מוחזקת על-ידי דוד פורר, כבעל מניות דומיננטי המחזיק בכ-18% מהמניות.

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully