וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עם מערכת חדשנית: חולקו מאות התראות לפינוי כנגד פלישות בנגב

עודכן לאחרונה: 21.2.2023 / 11:03

רשות מקרקעי ישראל פועלת כנגד פלישות ברחבי הנגב באמצעות שימוש במערכת מתוחכמת של רפאל לאיתור הבניה הלא חוקית. הממצאים מצביעים על עליה של כ-45% בפלישות לקרקעות המדינה בנגב בשנתיים האחרונות

מבצע נץ הדרום הושלם בהצלחה: עשרות מפקחים של רשות מקרקעי ישראל פעלו בימים האחרונים, בליווי כוחות משטרה, לאיתור הפלישות וחלוקת התראות בשלב ראשון - למבנים לא חוקיים ופלישות לקרקעות מדינה ברחבי הנגב.

זאת, בהמשך לפעילות איסוף מידע שנערכה ברשות מקרקעי ישראל, בסיוע מערכת טכנולוגית מתקדמת של רפאל במהלכה נסרקו כמיליון דונם ונעשה שימוש בפענוח וניתוח מדוקדק של צילומי אויר.

הפעילות התמקדה באזור דימונה, ירוחם, ערד, להבים ועמק שרה. הממצאים שעולים מהניתוח מצביעים על עליה של למעלה מ-43 אחוז בפלישות לקרקעות המדינה בנגב בשנתיים האחרונות.

על פי התכנון, בשלב הבא יפעלו המפקחים לחלוקת צווים לפינוי הפלישות ויאפשרו לפולשים לסלק באופן עצמי את הפלישות טרם תבוצע פעולת אכיפה של המדינה כנגדם.

מבצע נץ הדרום, בסיוע מערכת טכנולוגית מתקדמת של רפאל. רשות מקרקעי ישראל,
מבצע נץ הדרום, בסיוע מערכת טכנולוגית מתקדמת של רפאל/רשות מקרקעי ישראל

לדברי שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, "במהלך החודשים האחרונים נחשפתי להיקף תופעת גזילת הקרקעות, הפלישות הבלתי חוקיות, והנזק האדיר שנגרם למדינת ישראל מהעבריינות בנגב. הבטחנו להיאבק בתופעה ואנו מקיימים. תודה רבה לכוחות הפועלים בשטח, המפקחים והשוטרים. אני מקווה שנצליח לצמצם משמעותית את התופעה ולהמנע מהליכים משפטיים מיותרים."

מנהל רשות מקרקעי ישראל, ינקי קוינט: "השימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים, כגון אלו שחברת "רפאל" סייעה לנו לפתח, מאפשר לאתר, פלישות והפרות שימושים בקרקע הציבורית, בהיקף חסר תקדים. הגילוי של הפרות אלו בשלבים הראשוניים, יצמצם חיכוך, יחסוך למדינה הליכים משפטיים מורכבים וארוכים ויסייע לנו לשמור טוב יותר על אדמות המדינה. אין ספק כי המשך הפעילות יחדול לחלוטין את תופעת הפלישות למקרקעי ישראל".

מבצע נץ הדרום, בסיוע מערכת טכנולוגית מתקדמת של רפאל. רשות מקרקעי ישראל,
מבצע נץ הדרום, בסיוע מערכת טכנולוגית מתקדמת של רפאל/רשות מקרקעי ישראל

מנהלת החטיבה לשמירה על הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, שירה תם: "המערכת הטכנולוגית של רפאל מסייעת לנו באיתור פלישות חדשות בכל האזורים בארץ, בסריקה שביצענו ברחבי השטחים הפתוחים בנגב ראינו שיש עליה של ממש בפלישות חדשות ובניה בלתי חוקית. מפקחי רמ"י והסיירת הירוקה בסיוע כוחות משטרה, פועלים יחד במטרה למגר את התופעה ולפעול לפינוי הקרקע. על המחזיקים לפנות את הקרקע בעצמם, במסגרת הזמן שניתן להם וככל שהשטחים לא יפונו נפעל בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל לפנות את הקרקע ולבצע את ההריסות תוך השתת עלויות הפינוי על המפרים".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully