וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ה-18 במספר: מליסרון רוכשת את קניון "הראל" במבשרת ציון

עודכן לאחרונה: 14.2.2023 / 15:34

מליסרון מדווחת על רכישת מלוא הזכויות בקניון "הראל" שבמבשרת ציון, אשר הניב בשנת 2022 רווח תפעולי של כ-15 מיליון שקל. לאחרונה אושרה תב"ע לתוספת זכויות בנייה של כ-9,500 מ"ר לבניית שטחי מסחר, מגורים ומוסדות ציבור על שטח הקניון

חברת מליסרון, בשליטתה של ליאורה עופר ובניהולו של אופיר שריד, מדווחת היום (ג') על כניסתו לתוקף של הסדר גישור, במסגרתו תרכוש החברה את מלוא הזכויות בקניון "הראל" שבמבשרת ציון.

העסקה מהווה סגירת מעגל עבור מליסרון, שכן בשנת 2013 נחתם הסכם למכירת מלוא ההחזקות בחברת הקניון, אך התמורה בגין העסקה לא הושלמה בעקבות המצב הפיננסי אליו נקלעה הרוכשת (קרן אקסיום). מאז, התנהלו בין הצדדים מגעים, ועתה נחתם הסדר הגישור, שקיבל גם את אישורי רשות התחרות ורשות המיסים.

במסגרת ההסדר, נקבע כי מליסרון תשלם סכום של כ-32 מיליון שקל לצדדים שלישים בהסדר ולרשות המיסים בגין חובות מס שנצברו בחברת קניון הראל (נטו לאחר תקבולים מאותם צדדים), ותגרע מספריה יתרת הלוואות שהעמידה (חברה בת) בעבר לחברת קניון הראל ולרוכשת וכן הלוואות שקיבלה (חברה בת) בסכום נטו של כ-157 מיליון שקל. כמו במסגרת מכירת הקניון מחברת קניון הראל לחברה, ישלמו החברה וחברת קניון הראל מיסים בסכום שאינו מהותי לחברה.

קניון הראל במבשרת ציון. פזית אסולין,
קניון הראל במבשרת ציון/פזית אסולין

קניון הראל, הכולל כ-11,600 מ"ר שטחי מסחר, הניב בשנת 2022 רווח תפעולי (NOI) של כ-15 מיליון שקל והפדיונות בו עלו בכ-23% בהשוואה לשנת 2019 (טרום הקורונה). לאחרונה, עבר הקניון מהלך של שדרוג תמהיל והתחדש בהכנסת מותגים חדשים, בעיקר בתחום ההסעדה (ארומה, לנדוור, גולדה ועוד).

בנוסף, על המקרקעין עליהם ממוקם הקניון קיימות זכויות בנייה בלתי מנוצלות בהיקף של 7,400 מ"ר מסחר ותעסוקה, 1,300 מ"ר מגורים ו-800 מ"ר מבנים ומוסדות ציבור.

אופיר שריד, מנכ"ל מליסרון. רמי זרנגר,
אופיר שריד, מנכ"ל מליסרון/רמי זרנגר

עם השלמת העסקה תחזיק מליסרון ב-18 קניונים.

אופיר שריד, מנכ"ל מליסרון: "ההסדר עליו דיווחנו היום לרכישת קניון הראל במבשרת ציון הוא המשך יישום אסטרטגיית ההתפתחות שלנו להרחבת תיק הנכסים המסחריים בקניונים שכונתיים במיקומים מבוקשים בעלי פוטנציאל השבחה. קניון הראל מהווה את "קניון הבית" של תושבי מבשרת ציון והסביבה, ואנחנו שמחים על צירופו בחזרה למצבת הקניונים האיכותית של רשת קניוני עופר שבבעלותנו. בכוונתנו להמשיך ולהשביח את הקניון כפי שאנו עושים באופן מתמיד בשאר הקניונים שלנו".

  • עוד באותו נושא:
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully