וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הממשלה אישרה: היכן יוקם ישוב חדש בישראל?

עודכן לאחרונה: 5.2.2023 / 14:56

עם אישור הממשלה היום - יוצאת לדרך הקמתו של ישוב קהילתי חדש ומעורב בישראל הצפוי לאכלס למעלה מ-500 משפחות דתיות וחילוניות ולתת מענה לביקוש הגובר באזור

הממשלה אישרה היום (א') את הקמתו של ישוב קהילתי חדש בעוטף עזה - המוכר בשלב זה בשמו הזמני "חנון", ועתיד למנות למעלה מ-500 משפחות, דתיות וחילוניות, בשלבים שונים של חייהן. זאת, בהמשך לאישור והמלצת הועדה הארצית לתכנון ובניה.

הישוב החדש יוקם בשטח המועצה האזורית שדות נגב, מזרחית לקיבוץ סעד. הקמת היישוב הינה בהתאם למדיניות הממשלה לקידום ופיתוח הפריפריה וחיזוק ההתיישבות בנגב, בגליל ובעוטף עזה.

כמו כן, המיקום המיועד להקמת היישוב נמצא בין יישובים חקלאיים קיימים ובקרבה לתשתיות ראשיות, כך שתהליך הקמת היישוב צפוי להיות מהיר ויחסוך עלויות בפיתוח, ללא פגיעה בסביבה ובנוף באזור.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהוביל את המהלך יחד עם שר הבינוי והשיכון, אמר בישיבת הממשלה כי "אנחנו רואים שאנשים מדברים בהחלטות ובמעשים שלהם, לבוא ולהתיישב בעוטף עזה ולהקים יישובים חדשים באזור. אנחנו גאים לבנות את ארץ ישראל ולחזק את ההתיישבות בכל חלקיה".

טרקטור. Creative Commons
"הישוב החדש צפוי לתת מענה לעליה בביקוש להתיישבות באזור"/Creative Commons

על פי משרד הבינוי והשיכון בראשות השר גולדקנופף, בשנים האחרונות הביקוש למגורים ביישוביי עוטף עזה הולך וגדל, אך נתקל בחלקו בקושי להיקלט ביישובים הקיימים, שכן מדובר ביישובים חקלאיים שיתופיים, כאשר רובם ככולם כבר מושבים עד אפס מקום. הקמת היישוב החדש צפויה לתת מענה לצורך זה.

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, מברך על אישור ההצעה בממשלה, ואומר כי "זהו יום מאושר עבורי ועבור כלל אזרחי ישראל, להקמת יישוב חדש חשיבות לאומית עצומה במיוחד בימים אלה, ובייחוד בעוטף עזה. עם כניסתי למשרד הצבתי בראש מטרותיי להמשיך לבנות, לפתח ולחזק את ההתיישבות. הישוב החדש צפוי לתת מענה לעליה בביקוש להתיישבות באזור, ולחזק את גבולנו הדרומי מול רצועת עזה".

חיילים בתחנת אוטובוס ליד קיבוץ סעד בעוטף עזה. 3 באוגוסט 2014. רויטרס
תחנת אוטובוס בקרבת קיבוץ סעד: הישוב החדש יוקם מזרחית לקיבוץ סעד/רויטרס

שר הביטחון, יואב גלנט, אשר היה מיוזמי ומובילי הקמת הישוב החדש בתקופת תפקידו כשר הבינוי והשיכון, אמר בסיום ישיבת הממשלה כי "הקמת ישוב חדש בעוטף עזה היא מימוש החזון הציוני הלכה למעשה. חיזוק ההתיישבות בנגב ובעוטף עזה בעת הזו מעביר מסר ברור: מול האיומים באזור אנו נוטעים, מקימים ומיישבים. ההחלטה היום, מהווה עבורי סגירת מעגל, החזון הופך למציאות".

עוד, אומר גלנט, "אני מאמין כי לקידום ופיתוח ההתיישבות בכל רחבי הארץ חשיבות אסטרטגית עבור מדינת ישראל. ברוח זו פעלתי בעבר וכך אמשיך לפעול גם כשר הביטחון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully