וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פינוי שדה דב: איך עושים את זה נכון?

עודכן לאחרונה: 30.1.2023 / 9:49

רחוק משדה דב: שדה תעופה בטקסס פונה בתוך כשנה וחצי לטובת בניית שכונת מגורים של בתים ברי השגה. אז איך עושים את זה נכון ומה קורה כשהרשויות נותנות ליזמים ולמשקיעים להמריא?

פרויקט MapleHeights בטקסס. CityR גרופ,
פרויקט MapleHeights בטקסס/CityR גרופ

קבוצת CityR, העוסקת בהשקעות נדל"ן בארה"ב, מדווחת על השלמת מכירת פרויקט MapleHeights בטקסס. במסגרת הפרויקט, פונה ממתחם ענק שדה תעופה שפעל במקום, והוקמו תשתיות לבניית שכונת מגורים חלומית, חכמה וירוקה הכוללת 900 בתים צמודי-קרקע.

מכירת הפרויקט התבצעה בארבע פעימות, כאשר השלב הרביעי והאחרון הושלם החודש (ינואר 2023). על התכנית של שכונה זו, זכתה החברה במקום השני בתחרות תכנון השכונה היפה ביותר בארה"ב.

אורי פריש יזם, מייסד ובעלים CityR: "את ההבדלים המשמעותיים בין המצב בארץ לזה שבארה"ב ניתן לראות בעזרת השוואה בין שני פרויקטים דומים: פינויו של מתחם נמל התעופה שדה דב בת"א שארך כמה עשורים, למול הפינוי של מתחם שדה התעופה בטקסס, שנרכש מתוך כוונה להקים במקומו שכונת מגורים ופונה בזמן שיא של כשנה וחצי בלבד".

פרויקט MapleHeights בטקסס. CityR גרופ,
פרויקט MapleHeights בטקסס/CityR גרופ

המתחם, המשתרע על פני שטח של 855 דונם צפונית לעיר יוסטון, באזור הנמצא על ציר מתפתח הנהנה מהגירה חיובית גדולה ומביקוש גבוה לבתים, נרכש על ידי קבוצת CityR כשדה תעופה פעיל לפני כשלוש וחצי שנים במטרה להקים עליו את התשתיות הנדרשות להקמת שכונת מגורים חדשה מ-א' ועד ת'.

לאור הביקוש הגבוה ביוסטון לקרקעות מפותחות לבנייה, כבר ב-2020 קיבלו בקבוצה את כל היתרי הבנייה, הקרקע חולקה למגרשים, וב-2021 נחתם הסכם מכירתה מול חברת בנייה ציבורית, במטרה לבנות בשכונה החדשה 900 צמודי-קרקע. כעת, כאמור, מדווחים בקבוצה על השלמת מכירת כלל הפרויקט בהצלחה.

sheen-shitof

שדרגו את הביצועים

הארכת משך האקט ושיפור ההנאה במיטה - במבצע מיוחד

בשיתוף "גברא"
אורי פריש - יזם, מייסד ובעלים CityR. דימה פונדיק,
אורי פריש - יזם, מייסד ובעלים CityR/דימה פונדיק

עוד, אומר פריש בנושא, כי "סיפור פינוי שדה דב, שתחילתו עוד בשלהי שנות ה-60, מוכר לכולם - ועדיין קשה לעכל את הסחבת סביבו. בפועל, התכנית לפינוי והסבת הקרקע, הכוללת צפי ל-16 אלף יחידות דיור ושטחי מסחר, החלה לקרום עור וגידים רק לפני שנים אחדות. כאירוע 'מראה' לתכנית שדה דב, המשתרע על פני שטח של כ-1,300 דונמים, רכשה סיטיאר לפני שנים ספורות שדה תעופה פעיל בצפון יוסטון טקסס, בשטח של 900 דונם".

"במקרה זה, תכנית הבניה אושרה חודשים בודדים לאחר הרכישה, ועבודות הכנת הקרקע החלו בחלוף 12 חודשים בלבד מיום הרכישה. חצי שנה לאחר מכן, כבר פונה שדה התעופה והחלו עבודות הפיתוח בקרקע".

רועי מרציאנו, יזם, מייסד ובעלים CityR. דימה פונדיק,
רועי מרציאנו, יזם, מייסד ובעלים CityR/דימה פונדיק

רועי מרציאנו, יזם-מייסד ובעלים: "מלאי הקרקעות והבתים הזמינים לבניה ביוסטון טקסס מזכיר במעט את המצב בישראל. לאור העלות הנמוכה ואיכות החיים הגבוהה ביוסטון, ישנה הגירה חיובית גבוהה לעיר ויש צורך בעשרות אלפי חלקות מוכנות לבניה, כך שהביקוש עולה עשרות מונים על ההיצע, כאשר ישנו מחסור של עשרות אלפי חלקות בשנה והמצב מחמיר לאור התקופה הנוכחית".

"אנחנו רוכשים דווקא בתקופה זו המתאפיינת בחששות מצד היזמים, מתוך הבנת השטח והצורך בשוק. מסיבה זו, אנו מצליחים למצוא הזדמנויות רכישה שלא היו קיימות לפני שנה ובזכות האמון שהמשקיעים נותנים בנו יש לנו את האמצעים לרכוש באגרסיביות, לנצל ולמקסם את ההזדמנויות. הסגמנט בו אנו פועלים בתחום התשתיות, המיועד לדיור במחירים ברי השגה, נהנה מרוח גבית ממשלתית והחזרי עלויות הפיתוח מהרשויות המוניציפליות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully