וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התכנית שתכפיל את מערך הבריאות בצפון

עודכן לאחרונה: 29.1.2023 / 20:27

בשורה לתושבי הצפון: רמ"י ומשרד הבריאות מקדמים בימים אלו תכנית להכפלת תחום מערך הבריאות בצפון, הכוללת עיבוי והגדלת שני בתי חולים והקמת בית חולים שיקומי חדש | בלעדי

תכנית הרחבת בית החולים זיו, צפת. הדמיה - משרד אדריכלים קולקר אפשטיין,
תכנית הרחבת בית החולים זיו, צפת/הדמיה - משרד אדריכלים קולקר אפשטיין

רמ"י ומשרד הבריאות מדווחים על קידום תכנון של שלוש תכניות משמעותיות בתחום מערך הבריאות במחוז צפון - לעיבוי והגדלת שני בתי חולים קיימים והקמת בית חולים שיקומי חדש.

על פי הדיווח, התכניות מציעות עיבוי והגדלת בתי החולים פדה-פוריה בטבריה ו-זיו בצפת, וכן הקמת בית חולים שיקומי חדש בכרמיאל. התכניות כוללות תוספת של כ-820 מיטות אשפוז בפדה-פוריה והגדלת זכויות הבניה לכ-294 אלף מ"ר, תוספת של כ-800 מיטות אשפוז בזיו והגדלת זכויות הבניה לכ-280 אלף מ"ר והקמה של כ-350 מיטות שיקום בבית החולים החדש בכרמיאל, עם מגוון שירותים רפואיים בשטח של כ-40 אלף מ"ר.

כמו כן, התכנית מציעה תוספת של מאות אלפי מ"ר עבור מחלקות האשפוז ולמגוון שירותים רפואיים לרבות שטחים עבור לוגיסטיקה, מנהלה ומסחר. פירוט התכנית לכל בית חולים בנפרד יוצג בהמשך הכתבה.

יעקב קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל, בירך על קידום התוכניות: "מדובר בתוכניות שיביאו בשורה של ממש לתושבי הצפון, יתרמו רבות לצמצום פערים בשירותי הבריאות המגוונים ויובילו לתנופה והתחדשות אזורית באמצעות, מענה הן רפואי, הן של השירותים והעסקים הנלווים במעגלים המשניים למרכזי הבריאות החשובים הללו, והן כאבן מושכת לאנשי מקצוע חדשים באזור. בית חולים שיקומי חדש יעניק שירות שלא היה קיים קודם באזור וכל אלה יחד יעניקו תנופה משמעותית וימשכו אוכלוסיות נוספות לצפון".

תכנית הרחבת בית החולים פדה-פוריה בטבריה

תכנית המשתרעת על שטח של כ-250 דונם, ועוסקת בהגדלת מספר המיטות אשפוז מכ-300 מיטות כיום - לסך של כ-1,120 מיטות אשפוז. עוד, התוכנית מוסיפה ומגדילה את זכויות הבניה לסך כולל של 294,000 מ"ר, הגדלת היצע הפונקציות והמחלקות הנדרשות להקמת מרכז בריאות - רפואה פנימית, מח' סרטן, מרכז לב ומוח, רפואת נשים ויולדות, כירורגיה ולצידם מבני מנהלת, לוגיסטיקה ושטחי מסחר נלווים.

הוועדה המחוזית החליטה להפקיד את התכנית, שאמורה להיות מאושרת במהלך שנת 2023.

תכנית הרחבת בית החולים פדה-פוריה. הדמיה - משרד אדריכלים קולקר – אפשטיין,
תכנית הרחבת בית החולים פדה-פוריה/הדמיה - משרד אדריכלים קולקר – אפשטיין

תכנית הרחבת בית החולים זיו בצפת

התכנית משתרעת על שטח של כ-285 דונם ומציעה תוספת של כ-800 מיטות אשפוז לכ-330 מיטות אשפוז כיום, כלומר כ-1,060 מיטות אשפוז סך הכל.
התכנון מציע הגדלה לסך כולל של כ-280,000 מ"ר ומתן שירותים בריאותיים, הכוללים: רפואה פנימית, מרכז סרטן, רפואת ילדים, נשים ויולדות, מרכז מוח, שירותים פרא-רפואיים, רפואת ספורט, מרכז מחקר פיתוח וחדשנות, להם יתווספו שטחי לוגיסטיקה, מגורי סגל וכ-1,000 מ"ר שטחי מסחר.
הוועדה המחוזית החליטה להפקיד את התכנית והיא תפורסם להפקדה במהלך החודשים הקרובים.

הרחבת בית החולים זיו בצפת, מבט מכיוון דרום. הדמיה - משרד אדריכלים קולקר – אפשטיין,
הרחבת בית החולים זיו בצפת, מבט מכיוון דרום/הדמיה - משרד אדריכלים קולקר – אפשטיין

תכנית בית חולים שיקומי חדש בכרמיאל

רשות מקרקעי ישראל יוזמת בשיתוף עם משרד הבריאות ועיריית כרמיאל הקמת בית חולים שיקומי חדש בעיר שישרת את תושבי הצפון.

התכנית מתפרשת על כ-90 דונם, והיא כוללת הקמת בית חולים שיקומי חדש בהיקף של כ-350 מיטות שיקום על שטח כולל של כ-39,000 מ"ר בנוי (בשלב א') ובשלב ב' 450 מיטות עם שירותים רפואיים נוספים בשטח של כ-64,000 מ"ר.

בית החולים יכלול מחלקות כגון: גריאטריה, חולים מונשמים, דיאליזה, טיפול סיעודי מורכב, מכון שיקום, בריכה טיפולית, אולם התעמלות, מלונית, מעונות עובדים ושטחים ללוגיסטיקה ומינהל. בהתאם לצרכים רפואיים עתידים תבחן בשלב ב' הגדלה והוספת מיטות. השלב הסטטוטורי בו מצויה התוכנית הוא לקראת דיון בוועדה המחוזית להפקדת התכנית.

תכנית בית חולים שיקומי חדש, כרמיאל. הדמיה - משרד אדריכלים קולקר – אפשטיין,
תכנית בית חולים שיקומי חדש, כרמיאל/הדמיה - משרד אדריכלים קולקר – אפשטיין

את שלוש התכניות מתכננת חברת קשת מ.כ. ניהול פרוייקטים ומשרד אדריכלים קולקר - אפשטיין.

עידית הוברמן, מתכננת מרחב צפון ברשות מקרקעי ישראל: "כמתכננת המחוז אני רואה בכל תכנית ותכנית חשיבות עצומה. בנוסף לקידום תכניות למגורים נדרש לתת מענה תעסוקתי. הגדלת בתי חולים קיימים הינה צורך חיוני הן בהיבט הרפואי לאוכלוסייה הקיימת והעתידית והן בהיבט התעסוקתי. בי"ח הינו מחולל תעסוקה משמעותי וחשוב מאוד המייצר מנעד רחב של מקומות תעסוקה מגוונים. בנוסף, מעודד הקמת מקומות עבודה במעגלים רחבים יותר מבית החולים עצמו, במקצועות הפרא - רפואיים ובעיקר נותן מענה לאוכלוסייה חדשה שתרצה לבוא ולגור ביישובי הצפון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully