וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלפי דירות יוקמו בתכנית פינוי בינוי הגדולה ביותר בגבעתיים

עודכן לאחרונה: 15.1.2023 / 17:33

התוכנית להתחדשות עירונית בגבעת רמב"ם בגבעתיים אושרה סופית - מאפשרת תוספת של 3,827 יחידות דיור במגוון של מסלולי התחדשות ושטחי ציבור בהם שני בתי ספר חדשים וכ-19 דונם של שטחים פתוחים

התוכנית להתחדשות עירונית בגבעת רמב"ם בגבעתיים (הדמיה). קורין יחיאל אדריכלים בע"מ,
התוכנית להתחדשות עירונית בגבעת רמב"ם בגבעתיים (הדמיה)/קורין יחיאל אדריכלים בע"מ

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, בראשות ערן ניצן, אישרה סופית את התוכנית להתחדשות עירונית בגבעת רמב"ם בגבעתיים. מדובר בתוכנית להתחדשות עירונית הגדולה ביותר המקודמת היום בגבעתיים.

בסה"כ מאפשרת התוכנית, המשתרעת על שטח כולל של כ-340 דונם וממוקמת במתחם הרחובות רחוב ויצמן ממזרח, דרך השלום ממערב, רבין מדרום ובית העלמין נחלת יצחק מצפון, תוספת של עד כ-3,827 יחידות דיור לכ-3,047 יחידות הדיור הקיימות.

התכנית, המקודמת על ידי עיריית גבעתיים, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית וליווי חברתי של המינהלת העירונית, מגדירה את התחדשות לב השכונה במתכונת של התחדשות בבנייה נמוכה יחסית (מרקמית) ובשולי השכונה במתכונת פינוי בינוי, במספר מתחמים אשר יכללו שימושים מעורבים, ויאפשרו הקצאות משמעותיות לצורכי ציבור לרווחת השכונה.

שכונת רמב"ם הינה שכונה וותיקה הממוקמת במרכז בגבעתיים, שאדמותיה נרכשו ע"י היזם והתעשיין ישראל טייבר בשנת 1933, והיא כוללת עצים ותיקים ומבנים בעלי ערכים אדריכלים ותרבותיים לצד מבני שיכון.

גבעתיים. ראובן קסטרו
מדובר בתוכנית להתחדשות עירונית הגדולה ביותר המקודמת היום בעיר גבעתיים/ראובן קסטרו

מדובר בתוכנית חדשנית ותקדימית, שבוחנת בראיה מתחמית את החוזקות והחולשות של השכונה, ונותנת להם מענה בהתאם לכך. ייחודיותה של התוכנית בכך שהיא מאפשרת מחד התחדשות במגרש בודד, תוך שמירה על אופי השכונה, ומאידך מאפשרת התחדשות במסלול של פינוי בינוי משמעותי, אשר מייצר את שטחי הציבור החסרים כבר היום בשכונה.

בהתאם לכך קובעת התוכנית מספר מסלולים: חיזוק או הריסה ובניה בלב השכונה, בהתאם לאזורי התכנון השונים, בגובה של 4.5 קומות ל-10 קומות; פינוי בינוי בדרך רבין עם בנייה של עד 35 קומות; ובדרך השלום בנייה בגובה של עד 45 קומות.

התוכנית קובעת עקרונות להקצאת שטחי ציבור בשטח כולל של כ-19 דונם פתוחים ובהם הקמת שני בתי ספר חדשים בשכונה, וכן מקצה שטחים נוספים במגדלים, לטובת מוסדות חינוך, רווחה וקהילה על מנת לתת מענה למחסור המשמעותי בשטחי ציבור בשכונה.

לאורך הרחובות ויצמן ורמב"ם מציעה התוכנית שטחי מסחר ושטחי ציבור, תוך חידוש פני הרחוב, מתוך רצון לאפשר לתושבים שירותי ציבור בקרבת הבית. בנוסף, התוכנית קובעת הרחבת דרכים לטובת תנועת הולכי רגל, תוך צמצום תקני חניה ותוספת שבילי אופניים, ובכך יוצרת רחובות נעימים עבור הולך הרגל. במסגרת התוכנית, נקבעו עקרונות לשמירה על שדרות העצים הקיימות, תוספת נטיעות ומגדירה שישה מתחמים לשימור.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

זה כל כך טעים ופשוט: מתכון לבננות מקורמלות

בשיתוף חברת גליל
רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים בועידת השלטון המקומי. ראובן קסטרו
רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים בועידת השלטון המקומי/ראובן קסטרו

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "מדובר בתוכנית חשובה ומשמעותית מאד לעיר, שמתמודדת עם צפיפות נדירה ועם הצורך בהתחדשות הבניינים הישנים שלה מתוך ראייה אחראית, שקולה וכוללת. שכונת רמב"ם הינה שכונה בעלת צביון מיוחד, טופוגרפיה ייחודית ומרקם רחובות עם עצים וצמחיה ייחודית ואנחנו הקפדנו לשמור ברוב רחובות השכונה על הערכים הללו. משמעות אישור התכנית היא שכעת כללי התכנון והבניה בשכונה והודאות מה מותר ומה אסור, מעוגנים בתכנית וברורים וידועים לכולם".

מתכנן מחוז תל אביב במינהל התכנון, אדר' ארז בן-אליעזר: "מדובר בסנונית ראשונה שהבשילה לתוקף מבין שלוש תוכניות התחדשות רובעיות המקודמות בעיר גבעתיים. זוהי תכנית מורכבת המאפשרת התחדשות במגוון מסלולים המותאמים לצורכי השטח החל מתוספת מצומצמת של בניה במרקם לשימור ועד להעצמה משמעותית של מתחמי פינוי בינוי. גבעתיים הינה העיר השנייה בצפיפותה בישראל, אחרי בני ברק, אשר מתכננת את עתידה לעשורים הקרובים במסגרת תכניות התחדשות שיתנו מענה לתוספת אוכלוסייה. התכנית תאפשר את גידול השכונה והתאמה לצרכים העכשוויים ומנגד, שמירה על המאפיינים החשובים בעיר".

אלעזר במברגר, מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "התחדשות עירונית בעיר גבעתיים, המוקפת כולה בבנייה ואין לה עתודות קרקע זמינות, היא אופק הצמיחה המהותי ביותר לתושבים הוותיקים והחדשים. לצד התכנון היעיל, במענה לצורכי האוכלוסייה, שמנו ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית דגש מיוחד על שימור האופי של גבעתיים, מתוך הבנה עמוקה כי לא נרצה למחוק את הייחודי בערי ישראל והיכולת להציע גם לדורות העתיד מגוון של סוגי מגורים וסביבות מחיה."

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully