וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירושלים מתחדשת: מאות דירות לצד מסחר, שטחים ירוקים וקרבה לרכבת הקלה

עודכן לאחרונה: 8.1.2023 / 18:31

עיריית ירושלים מדווחת כי אישרה שני מתחמים להתחדשות עירונית ברחובות איסלנד והנרייטה סאלד בשכונת קריית מנחם בעיר. התכניות מציעות הריסה של 11 בניינים והקמה של כ-800 יחידות דיור חדשות סה"כ

התחדשות עירונית בשכונת קריית מנחם בירושלים. משרד ביטמן-בן צור אדריכלים,
התחדשות עירונית בשכונת קריית מנחם בירושלים/משרד ביטמן-בן צור אדריכלים

עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה בירושלים, מדווחת היום (א') כי אישרה להפקדה בוועדה המחוזית שתי תכניות בניה חדשות בשכונת קריית מנחם בעיר. שתי התכניות כוללות מתחמים סמוכים זה לזה בין רחוב איסלנד לרחוב הנרייטה סאלד.

תכניות ההתחדשות בשני המתחמים מציעות הריסה של 11 מבנים ישנים והקמת 4 מגדלים המכילים כ-800 יחידות דיור חדשות סך הכל.

המתחם הראשון: יוקם מגדל בן 34 קומות

המתחם הראשון בתכנית, המשתרע על שטח בגודל של כ-4.5 דונם סמוך לרחוב מקסיקו, כולל כיום שני מבני שיכון קיימים בני 4 קומות. התכנית מציעה הריסת המבנים והקמת מגדל בן 34 קומות, ומבנה נוסף בן 10 קומות. סך יחידות הדיור החדשות שייבנו בפרויקט הוא 183.

התכנית כוללת הצרחה (החלפת ייעודים בתוך שטח התוכנית), של שטח ציבורי פתוח עם מגרש למגורים, על מנת ליעל ולטייב את התכנון והמרחב הציבורי. בכך תיצור התכנית דופן עירונית מסחרית פעילה בצומת הרחובות הראשיים סאלד ומקסיקו.

התחדשות עירונית בשכונת קריית מנחם בירושלים. משרד ביטמן-בן צור אדריכלים,
המתחם הראשון: יוקם מגדל בן 34 קומות/משרד ביטמן-בן צור אדריכלים

בהחלטת הועדה נדרש לצרף גם את מבני המגורים הסמוכים למקסיקו ולהגדיל את השטח הציבורי. בנוסף, הוחלט ליצור כיכר עירונית מול תחנת הרכבת שבביצוע.

המתחם גם כולל מעברים להולכי רגל, עם אמצעים מכניים, לצורך חיבור וגישור על הפרשי הטופוגרפיה, לצורך מעבר נגיש ונוח בין הרחובות הסמוכים ולכיוון הכיכר העירונית ותחנת הרק"ל. מגישת התכנית היא חברת טעמן נדל"ן.

המתחם השני: יוקמו 687 דירות חדשות

המתחם השני, הממוקם מערבית לראשון, על שטח בגודל של 17 דונם, כולל כיום 10 בניינים קיימים.

התכנית מציעה הריסת כל הבניינים והקמת 3 מגדלים על עם חזית מסחרית לרחוב סאלד, 3 בניינים בני 10 קומות על רחוב איסלנד, מגרש ביעוד שטח ציבורי פתוח בגודל של 4.5 דונם ומגרש ביעוד מבני ציבור בגודל של 5.5 דונם. סך יחידות הדיור המוצעות בפרויקט הוא 687.

בשטח הציבורי יוקם בית ספר ושימושים נוספים לרווחת תושבי השכונה, וכן תפותח גינה ציבורית גדולה. המתחם, הסמוך לתחנת רכבת קלה שבביצוע, כולל גם שני מעברים ציבוריים להולכי רגל עם אמצעים מכניים, לצורך גישור על הפרשי הטופוגרפיה ומעבר קל ונוח לתחנה. מגיש התכנית הוא ינון מגזימוף.

התחדשות עירונית בשכונת קריית מנחם בירושלים. משרד ביטמן-בן צור אדריכלים,
המתחם השני: יוקמו 687 דירות חדשות/משרד ביטמן-בן צור אדריכלים

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "מדובר בתכנית התחדשות עירונית חדשה ומשמעותית מאד. מאות יחידות דיור לצד מסחר, שטחים ירוקים, קרבה לרכבת הקלה ודרגנועים יעודיים לתחנה. ירושלים מתפתחת, מתחדשת, מושכת משפחות צעירות ומשפרת תמידית את איכות החיים".

עורך התכניות הינו אדריכל בועז ביטמן ממשרד ביטמן-בן צור אדריכלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully