וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סמי מצלאוי מבצר שליטתו בחברת מצלאוי: יחזיק בכ-78%

עודכן לאחרונה: 8.1.2023 / 17:58

מצלאוי רוכש 4.148 מיליון מניות "מצלאוי" שבידי אליהו קנפלר תמורת 62 מיליון שקל - מחיר המשקף לחברה שווי של למעלה מ-400 מיליון שקל - ויישאר בעל המניות העיקרי בחברה לצד אשתו

סמי מצלאוי, יו"ר ובעלי חברת מצלאוי. יח"צ,
סמי מצלאוי, יו"ר ובעלי חברת מצלאוי/יח"צ

סמי מצלאוי, יו"ר ובעלים של מצלאוי חברה לבניין, מבצר את השליטה בחברה בידיו. החברה דיווחה היום (א') לבורסה לניירות ערך בת"א, כי סמי מצלאוי רוכש את מניותיו של אליהו קנפלר בעסקה מחוץ לבורסה.

בשלב הראשון, על פי הדיווח, מצלאוי רוכש 4.148 מיליון מניות מצלאוי שבידי קנפלר תמורת 62 מיליון שקל ויישאר בעל המניות העיקרי בחברה לצד אשתו קלרה.

כמו כן, במסגרת ההסכם, הוענקו למצלאוי אופציות קנייה ביחס לכ-2.9 מיליון מניות נוספות של החברה שבבעלות קנפלר, לפי מנגנון שסוכם מראש. בנוסף, הצדדים הסכימו כי אופציה משנת 2016 שהייתה בידי קנפלר לרכישת מניות של מצלאוי - בטלה ומבוטלת.

לאחר הרכישה, על כל שלביה, סמי וקלרה מצלאוי יחזיקו ב-77.7% מהחברה, והיתרה מוחזקת על ידי הציבור. סכום הרכישה משקף לחברה שווי של למעלה מ-400 מיליון שקל.

קנפלר הצטרף למצלאוי בשנת 2016 כשותף לגרעין השליטה. נכון למועד ההסכם, היו בידיו 32% מהמניות ובני הזוג מצלאוי החזיקו ב-46%. ההסכם הנוכחי מוציא לגמרי את קנפלר מהחזקה במניות החברה ומביא לסיומה בהסכמה את השותפות.

סמי מצלאוי, יו"ר ובעלי חברת מצלאוי, אמר כי "רכישת השליטה בחברת מצלאוי מהווה הבעת אמון מובהקת שלי ושל רעייתי קלרה ביכולותיה של החברה ובפוטנציאל הגלום בה. ההסכם שכלל ויתורים הדדיים מביא להסדרת מבנה הבעלות בחברה והחזרת עטרה ליושנה, ולהתמקדות מלאה במימוש מלוא הפוטנציאל העסקי שלה, ואנו נמשיך להצעיד את החברה קדימה".

אליהו קנפלר מסר, כי "ההסכם נחתם בהסכמה מלאה לשביעות רצונם של שני הצדדים, והוא משקף את הפוטנציאל הגבוה של החברה על בסיס הפרויקטים הקיימים וצבר ההזמנות העתידי, שיביא לרווחיות גולמית בהיקף של מיליארדי שקלים. אני מאמין בחברת מצלאוי ומאחל לחברה המשך התפתחות וצמיחה ומיצוי מלוא הפוטנציאל".

מנכ"ל החברה, ערן מזור, שניהל את המו"מ המורכב והמאתגר בין הצדדים, אמר כי "שני הצדדים עשו ויתורים ומאמצים רבים לסיום המחלוקת, וההסכם הינו לשביעות רצונם ולטובת החברה. סמי הוכיח במעשים ובפעולות את אמונתו בחברה ובפוטנציאל שבה, וקנפלר מצידו מסיים פרק בחברת מצלאוי ברווח מרשים. החברה ממשיכה בהתקדמות העסקית המשמעותית ובמימוש הפרויקטים הקיימים והעתידיים שלה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully