וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעלי זכויות מכרו קרקע פרטית - ויקבלו 51% מהדירות שיבנו עליה

עודכן לאחרונה: 3.1.2023 / 18:48

בעלי קרקעות פרטיים מכרו לחברת פרשקובסקי קרקע במגרש במתחם האלף ראשון לציון, לבניית 76 יחידות דיור. על פי ההסכם, המוכרים יקבלו 51% מהדירות שיבנו, כאשר שווי דירה יהיה כ-4.2 מיליון שקל לערך

פרויקט מילניה של פרשקובסקי, במתחם האלף בראשון לציון. ויופונט,
פרויקט מילניה של פרשקובסקי, במתחם האלף בראשון לציון/ויופונט

חברת פרשקובסקי השקעות ובניין מדווחת על התקשרות בעסקת קומבינציה עם בעלי זכויות פרטיים במגרש 1072 במתחם האלף בראשון לציון.

המגרש מיועד לבניית 76 יח"ד במגדל מגורים של כ-20 קומות, כאשר בתמורה לבניית הפרויקט יקנו בעלי הזכויות לחברה 49% משווי הדירות שיבנו ו-51% יוותרו בבעלותם.

על פי ההערכה, שווין של הדירות עם השלמתן יעמוד על למעלה מ-4.2 מיליון שקל בממוצע, כך ששווי העסקה כולה עומד על למעלה מ-320 מיליון שקל.

מתחם האלף בראשון לציון הוא אזור בשטח של כ-1,000 דונם הממוקם באזור הדרום-מערבי של העיר, גבולותיו הם מתחם ראשון מערב בצפון, כביש 431 בדרום, כביש 40 במזרח ופארק הסופרלנד במערב. התוכנית כולה מאפשרת בניית 5,500 יחידות דיור וכ-1.8 מיליון מטר לשימושי מסחר, תעשייה ותעסוקה, כמו גם 110 דונם של פארקים

תכנית האלף: על מה מדובר?

"תכנית האלף" מחלקת את מתחם האלף לשלושה מתחמים: מתחם אחד המצוי בבעלות מלאה של עירית ראשון לציון ואשר בעיקרו יועד לבניית תעסוקה והבנייה בו כבר נמצאת בעיצומה. מתחם שני המצוי בבעלות של מאות בעלי קרקעפרטיים לגביו אושרה תכנית איחוד וחלוקה בו אושרו כ-600 יח"ד, מגרשים המיועדים לבניית מעונות סטודנטים, דיור מוגן, מלונאות, מסחר ומשרדים שחלקם בבניה. מתחם שלישי, גם הוא בבעלות בעלים פרטיים, לגביו אושרה תכנית איחוד וחלוקה לפני מספר חודשים בשטח של 330 דונם שיועד לבניית כ-3,000 יחידות דיור.

התכנית במתחם השלישי אושרה רק לפני מספר חודשים, וניתן היה לקדם חתימה על עסקאות קומבינציה בזכות זה שבעלי הזכויות במקרקעין התאגדו לייצוג משותף טרם אישור תכנית האיחוד והחלוקה, ומשרדנו הצליח לוודא שיוקצו להם מגרש/ים במשותף, כך שיוכלו מייד לאחר אישור התכנית לקדם עסקה.

עו"ד אביעד שוב, משרד שוב ושות'. סטודיו תומס,
עו״ד אביעד שוב, שותף במשרד שוב ושות'/סטודיו תומס

את בעלי הקרקע בעסקה ייצגו עוה"ד אביעד שוב ומתניה סמט מ-שוב ושות' משרד עורכי דין. את חברת פרשקובסקי ייצגו עורכות הדין דפנה זינגר ו-תומר סגל ממשרד שניצר גוטליב סאמט.

העסקה עם פרשקובסקי היא עסקת קומבינציה שלישית שנחתמה על ידי בעלי קרקעות המיוצגים על ידי משרד שוב ושות' במתחם. לפני כחודשיים נחתמה עסקה בין בעלים פרטיים וחברת מיתר לבניית 67 יח"ד. עסקה נוספת נעשתה בין בעלי קרקעות במתחם ובין החברות בסר, ארמונות חן וצבי קופרלי לרכישת קרקע ביעוד מסחר ומבני ציבור, במסגרתה הוקנו לחברות 51.5% משווי הזכויות שיבנו שם ואילו לבעלי הזכויות יוותרו 48.5% מהזכויות בפרויקט שיבנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully