וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הושלמה עסקת לודוויפול: איך ייראה המתחם?

עודכן לאחרונה: 3.1.2023 / 12:14

קבוצת חג'ג' מדווחת לבורסה על השלמת המימון לרכישת פרויקט הנדל"ן הענק במתחם לודוויפול, הממוקם בשער הכניסה הדרומי לתל-אביב ויכלול שטחי מסחר, תעסוקה ומלונאות. בהתאם לדיווח, תלווה הקבוצה 210 מיליון שקל מבנק לאומי

הושלמה עסקת לודוויפול: איך ייראה המתחם?. קבוצת חג'ג',
הושלמה עסקת לודוויפול: איך ייראה המתחם?/קבוצת חג'ג'

לאחר שבשנת 2016 אושרה תכנית להקמת מתחם תעסוקה ומסחר מתקדם וייחודי בשער הכניסה הדרומי לתל אביב, השלימה קבוצת חג'ג' לפני שלושה חודשים (ספטמבר 2022) את מימוש האופציות לרכישת הקרקע - וכעת מדווחת לבורסה על השלמת המימון לרכישת פרויקט הנדל"ן הענק במתחם לודוויפול.

בהתאם לדיווח, תלווה קבוצת חג'ג' מבנק לאומי 210 מיליון שקל. המתחם, שישתרע על שטח של כ-18 דונם יכלול שטחי מסחר, תעסוקה, ומלונאות מתקדמים.

מתחם לודוויפול ממוקם בשער הכניסה הדרומי לתל-אביב בין נתיבי איילון, כביש מס' 1 ודרך קיבוץ גלויות, בנוסף לכך שהוא נמצא על הציר שבו צפויה לעבור המטרו, וצפויה אליו גישה קלה של תחבורה ציבורית נוספת. המתחם יכלול גורדי שחקים, בשילוב מתחמי מסחר ופנאי, בתכנון חדשני של משרד האדריכלים רפאל דה לה פונטיין בשיתוף ברעלי-לויצקי-כסיף.

"ישנה את פני התעסוקה והמסחר בכניסה הדרומית לעיר"

הקרקע במתחם לודוויפול מאושרת למסחר ותעסוקה בהיקף של כ-73 אלף מ"ר, ותוכנית המתאר תא/5000 מאפשרת להגדיל את זכויות הבניה לכדי כ-160 אלף מ"ר. בעשרות השנים האחרונות ניסו יזמים רבים לאגד את בעלי הקרקע במתחם ולקדם תוכניות להשבחת הקרקע.

אחד התנאים להוצאת היתר בנייה לתוכנית זו הוא אישור תכנית איחוד וחלוקה, ובשל ריבוי הבעלים וחוסר הסכמות עד כניסת שותפות חג'ג' לתמונה, לא בוצע עד כה. כעת בסיום הליך הידברות והסכמה עם כ-20 משפחות שחיו במקום, ובנוסף עוד מספר רב של בעלי זיקה למקרקעין הושלמה הרכישה במתחם לודוויפול. מימוש האופציות לרכישת הקרקע יצא לפועל באמצעות חברת הפרויקט - שותפות של קבוצת חג'ג' עם חברות שבבעלות רונן חצור ורונן בן מוחה.

רכישת זכויות כלל הבעלים הפרטיים במקרקעין מוערכת בסכום של כ-310 מיליון שקל, והמימון הבנקאי יקצה את האשראי הנדרש בשיעור של כ-70% מהעלות לקבוצת חג'ג' לצורך רכישת זכויות הבעלים הפרטיים במקרקעין, כולל החזר חלק מהסכומים ששולמו עד למועד זה על ידי חברת הפרויקט מתוך כספי הלוואה שהועמדו לה על ידי החברה והשותפים.

מנכ"ל קבוצת חג'ג, תמיר אמר. ינאי יחיאל,
מנכ"ל קבוצת חג'ג, תמיר אמר/ינאי יחיאל

לדברי תמיר אמר, מנכ"ל קבוצת חג'ג', "אנחנו פותחים את שנת 2023 עם בשורה משמעותית ביותר - רכישת חלקם הארי של הבעלים הפרטיים והעמדת הליווי הבנקאי הנדרש לכך במתחם לודוויפול, שהינו פרויקט דגל לקבוצת חג'ג'. מדובר בצעד מרכזי בקידום הקמתו של הפרויקט שישנה את פני התעסוקה והמסחר בכניסה הדרומית לעיר תל אביב. בהמשך למהלך הזה, קבוצת חג'ג' תמשיך להתמקד בהזדמנויות שנוצרות בתקופה זאת בשוק הנדל"ן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully