וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

2 מיזמי פינוי בינוי נוספים אושרו בחדרה - מעל 1,000 דירות חדשות

עודכן לאחרונה: 1.1.2023 / 16:52

בסוף השבוע האחרון אישרה ועדת התכנון המקומית היתרי בניה לשני פרויקטים של פינוי בינוי נוספים - המצטרפים לעוד 3 פרויקטים שאושרו בעיר ב-2022. מדובר בהקמה של למעלה מ-1,000 דירות חדשות בעיר

ארובות תחנת כוח חדרה. ראובן קסטרו
חדרה, עיר עם אנרגיה: 2022 מהווה שנת תפנית בהתחדשות עירונית בעיר/ראובן קסטרו

אישורם של 2 פרויקטים להתחדשות עירונית בחדרה, שקיבלו היתרי בניה בסוף השבוע האחרון על ידי ועדת התכנון המקומית בעיר - מכריזים כי בשנת 2022 אושרה בנייתן של למעלה מ-1,000 יחידות דיור חדשות ב-5 פרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי העיר.

בסוף השבוע אישרה ועדת התכנון המקומית בעיר היתרי בניה לשני פרויקטים: מתחם העליה השניה, הנמצא בלב העיר, שם צפויות להיבנות 400 יח"ד חדשות, במקום 62 דירות ישנות, ופרויקט 'הגדוד העברי' אשר מהווה את סנונית ההתחדשות העירונית הראשונה בשכונת גבעת אולגה הוותיקה, שם תקומנה 274 דירות חדשות, במקום 36 דירות ישנות.

פרויקטים אלה מצטרפים כאמור לעוד 3 פרויקטים במרכז העיר שקיבלו היתרי בניה במהלך שנת 2022: מתחם סמילנסקי, הכולל הקמת 184 יחידות דיור, פרויקט ברחוב צה"ל, הכולל הקמת 94 יח"ד, וכן הפרויקט ברחוב ששת הימים, הכולל בניית 120 יח"ד.

בכך אישרה הועדה המקומית לתכנון ובניה את הקמתן של למעלה מ-1,000 יחידות דיור חדשות, אשר ישנו את פני מרכז העיר ויהוו מנוע צמיחה לפרויקטים נוספים שיאושרו בשנים הקרובות. הרשות צפויה לקבל עבורם מימון של 20 -30 מיליון שקל מהמדינה על פי הסכמים שחתמה.

הפרויקט ברחוב העליה השניה

במסגרת התכנית של גשם החזקות, הממוקמת ברחוב העליה השניה, על התפר שבין שכונת האוצר למרכז העיר, יהרסו 6 בניינים ישנים בני 2-4 קומות עם 62 דירות, לטובת פרויקט שיכלול 400 יח"ד ב-5 מגדלים בני 18-26 קומות, בתמהיל דירות מגוון הכולל דירות קטנות ודירות מיוחדות.

הפרויקט המשתרע על כ-7.5 דונם יכלול גם שטחי ציבור ומסחר ושטח ציבורי פתוח בהיקף של 850 מ"ר, כמו גם שטחי ציבור עבור גני ילדים ומעונות יום.

הפרויקט ברחוב הגדוד העברי בשכונת אולגה

תכנית פינוי-בינוי ראשונה בשכונת גבעת אולגה צפויה לצאת לדרך בחודשים הקרובים עם פינוי שלושת הבניינים ברחוב הגדוד העברי. במסגרת התכנית תקים קבוצת אורון 274 דירות חדשות על חשבון 36 הישנות. הפרויקט צפוי להביא לחידוש השכונה כולה, בדגש על הקמת מבנים חדשים, תשתיות, מבני ציבור ועוד. במקום שלושת הבניינים שיהרסו ייבנו שני מגדלים - האחד בן 24 קומות והשני בן 32 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, 55 צפויות להיות דירות קטנות, עד 75 מ"ר שטח עיקרי, שיפוזרו בין שני הבניינים. בפרויקט כולל גם כ-1000 מ"ר לשטחי מסחר וציבור.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

פריצות הדרך, הטיפולים ומה צופן העתיד? כל מה שצריך לדעת על סוכרת

בשיתוף סאנופי
הדמיה: פרויקט פינוי-בינוי ראשון בשכונת בגבעת אולגה בחדרה. קבוצת אורון,
הדמיה: פרויקט פינוי-בינוי ראשון בשכונת בגבעת אולגה בחדרה/קבוצת אורון

"אנחנו מאוד שמחים לרגל קבלת היתר הבניה עם תחילתה של השנה האזרחית החדשה. פרויקט ההתחדשות של גבעת אולגה בחדרה צפוי להפוך לפנינה של ממש עבור אלה המעוניינים לגור בסמוך לים ועדיין- להישאר במרחק סביר מהמרכז לצרכי העבודה. אנחנו נרגשים להוביל את הפרויקט הראשון במסגרת ההתחדשות של השכונה כולה ומצפים לתחילת העבודות", אומר מריו קופל, מנכ"ל חברת אורון נדל"ן.

שנת 2022: השנה של חדרה

שנת 2022 מהווה תפנית בכל הנוגע למימוש תוכניות התחדשות עירונית בחדרה. במהלכה אושרו תוכניות התחדשות עירונית, אשר מגדילות את צבר היקף יחידות הדיור אשר צפויות להיבנות בעיר בשנים הקרובות.

האחריות להצלחת הקידום האינטנסיבי של היתרי הבניה האחרונים במרכז העיר והתכניות הנוספות להתחדשות עירונית מיוחסות לאגף הנדסה בעיריית חדרה ולמנהלת להתחדשות עירונית בחברה הכלכלית חדרה המובילות יחד בשנים האחרונות תהליכי התחדשות עירונית מואצים בכל העיר והשכילו לחבר בצורה אידיאלית בין כל הגורמים המעורבים בתהליך, דיירי השכונות הוותיקות והיזמים שזכו במכרזים לבנית מתחמים אלה.

הצפי הוא כי בעוד 10 שנים פני העיר ישתנו כליל. מרכז העיר שהיום משופע בבניינים וותיקים וישנים בני 2-3 קומות יהפוך למרכז אורבני חי המשלב מגורים, תעסוקה ומסחר בבינוי אינטנסיבי, בני 20- 30 קומות, ליצירת רחובות שוקקים לאנשים הגרים, עובדים וקונים במרכז העיר.

במהלך השנה החולפת, כפי שפורסם, חתמה חדרה ביחד עם עוד 11 רשויות מקומיות על הסכם מול משרד השיכון והרשות להתחדשות עירונית לקבלת סיוע במימון הקמת תשתיות עירוניות בפרויקטים של התחדשות עירונית בהיקף של 440 מיליון שקלים, כאשר העיר מקבלת מימון של 20-30 אלף שקלים לכל היותר על כל יחידת דיור חדשה. מהלך זה יסייע לעיר בהכלת יחידות הדיור שצפויות להתאשר ולהיבנות בשנים הקרובות.

מ"מ ראש העיר חדרה, ניר בן חיים. צילום: שלומי גבאי, אתר רשמי
מ"מ ראש העיר חדרה, ניר בן חיים/אתר רשמי, צילום: שלומי גבאי

גל לחמי, ראש מנהלת התחדשות עירונית בחברה הכלכלית: "הפרויקטים בגדוד העברי ובעליה השניה שזה עתה קיבלו היתרי בניה ובנייתם תחל בקרוב הם זרז נוסף להתחדשות העירונית בעיר. מדובר בצעדים חשובים לקידום הבניה האורבנית והעירונית בחדרה. בשנים הקרובות יצאו לפועל פרויקטים רבים בתהליכי פינוי בינוי בכל חלקי העיר. הבנייה החדשה בחדרה מהווה בשורה הן ליזמים וחברות נדל"ן המחפשות השקעות עסקיות טובות ונחשפות ליעילות הביצוע בעיר שמתחילה כבר היום לממש בפועל את הפוטנציאל התכנוני שלה במסגרת התחדשות עירונית והן עבור התושבים, שכן מדובר בהתחדשות של אזורים שלמים על כל המשתמע מכך: התחדשות של הקהילה, התשתיות, המסחר ומבני הציבור".

ניר בן חיים, ראש עיריית חדרה בפועל: "העיר חדרה ממצבת עצמה בשנים האחרונות כעיר מובילה בהתחדשות עירונית ברמה הלאומית ומושכת אוכלוסיה צעירה וחזקה התורמת לחיזוק העיר. לאור ההסכמים שנחתמו עם המדינה, הצלחנו בזמן קצר להראות תוצאות מדהימות ולהוציא היתרי בניה למעל 1000 דירות חדשות שאת תחילת הקמתן יוכלו התושבים לראות בשטח כבר בשנת 2023. מדובר על פרויקטים שישנו מהותית את המרקם העירוני במרכז העיר ובחדרה בכלל. לצד זאת, אנו פועלים באופן תמידי לשדרוג פני העיר והמרחב הציבורי ולשיפור איכות החיים של התושבים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully