וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תוך 3 חודשים: ירידה של כ-20% במחירי הקרקעות של מכרזי רמ"י בחיפה

עודכן לאחרונה: 28.12.2022 / 14:12

האם מדובר במגמה? זכייה במכרז מחיר מטרה של רמ"י בחיפה בסכום של כ-61 מיליון שקל - מסמנת ירידה של כ-20% בהשוואה למכרז הקודם באותו אזור, שנערך לפני כ-3 חודשים

בתי הזיקוק בחיפה. ShutterStock
תוך 3 חודשים: ירידה של כ-20% במחירי הקרקעות בחיפה/ShutterStock

האם זו תחילתה של מגמה חדשה במחירי מכרזי הקרקעות של רשות מקרקעי ישראל? חברת אפי קפיטל נדל"ן מדווחת על זכייה במכרז מחיר מטרה של רמ"י במבואות הדרומיים בחיפה, בסכום של כ-61 מיליון שקל בתוספת מע"מ ובתוספת הוצאות פיתוח בסך של כ-60 מיליון שקל.

מחיר הזכייה של אפי קפיטל במכרז הנוכחי מהווה ירידה של כ-20% בהשוואה למכרז הקודם במבואות הדרומיים של חיפה שנערך לפני כ-3 חודשים, כאשר במכרז הנוכחי עלות יחידת קרקע נאמדת בכ-312 אלף שקל, לעומת כ-386 אלף שקל בממוצע במכרז הקודם.

במסגרת המכרז, החברה תקים פרויקט של 387 יחידות דיור אשר מתוכם 310 יחידות דיור במסגרת תוכנית 'מחיר מטרה' והיתרה תימכר במסגרת שיווק לשוק החופשי.

אלון חבר, המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים של  אפי קפיטל נדל"ן. פוטו סיגל סיגלית יקותיאל,
אלון חבר, המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים של אפי קפיטל נדל"ן/פוטו סיגל סיגלית יקותיאל

לאחרונה, אפי קפיטל נדל"ן זכתה ורכשה קרקעות בערים אופקים, אלעד, לוד וחיפה (האמור) בסכום כולל של כ-790 מיליון שקל עם זכויות בנייה ליותר מ-2,000 יחידות דיור וכ-8,000 מ"ר שטחי מסחר.

אלון חבר, המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים של אפי קפיטל נדל"ן: "אנו ממשיכים באסטרטגיית החברה להרחיב את פעילותה של החברה לפיתוח מתחמי מגורים ושכונות במסגרת מכרזי מחיר מטרה של רמ"י, תוך דגש על מתחמים באזורי ביקוש והתפתחות במחירים אטרקטיביים. האזור הדרומי בחיפה נחשב לאזור בעל פוטנציאל גבוה שכן הוא נמצא בסמיכות למרכז התעסוקה של העיר עם נגישות מצוינת לתחבורה ציבורית (כולל הרכבת) ולצירי תחבורה ראשיים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully