וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נחתם ההסכם שיביא להקמת אלפי יחידות דיור ציבורי לקשישים

עודכן לאחרונה: 28.12.2022 / 12:31

משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון חתמו על הסכם עם הסוכנות היהודית להקמת בתי דיור מוגן ציבורי בהיקף כולל של 3,000 יחידות דיור בפריסה ארצית, ובין היתר בתל אביב, באר שבע ורעננה. על פי ההסכם, הדירות ינוהלו על ידי הסוכנות היהודית באמצעות חברת עמיגור

שני זקנים מטיילים בשמש. ShutterStock
שני זקנים מטיילים בשמש/ShutterStock

משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון והסוכנות היהודית מודיעות כי הושלמה החתימה על ההסכם להגדלת מלאי הדיור הציבורי בפרויקט משותף לממשלה ולסוכנות.

על פי ההסכם, ייבנו בשלב הראשון 1,500 יחידות דיור בפריסה ארצית, המיועדות לקשישים הזכאים לדיור ציבורי, ובהמשך יהיה ניתן להגדיל את ההסכם ב-1,500 יחידות דיור נוספות.

הסכם זה הוא המשך ישיר של הסכם דומה שנחתם עם הסוכנות היהודית בשנת 2016, במסגרתו נבנו כ-2,650 יחידות דיור, ומשמש אבן דרך משמעותית בשיתוף הפעולה של הממשלה עם הסוכנות היהודית.
על פי ההסכם, הדירות שייבנו בפריסה ארצית, ינוהלו על ידי הסוכנות היהודית באמצעות חברת עמיגור, תוך מתן "שירותים חברתיים איכותיים ודאגה לרווחת הדיירים".

בתי הדיור המוגן ימוקמו בפריסה ארצית במגוון ערים, ובין היתר בנוף הגליל, באר שבע, נתיבות, רעננה, חדרה, לוד, תל אביב ועוד.

"הצלחה בכל המובנים"

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "ההסכם הינו הצלחה במספר מובנים - אנחנו גם מגדילים את היצע הדיור, גם מקימים דיור ציבורי איכותי אשר נותן מענה משמעותי לממתינים, גם בפריסה ארצית וגם בהסכם כלכלי וכדאי למדינה ולסוכנות".

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "ההסכם לבניית 3,000 יחידות דיור ציבורי לקשישים שחתמנו הוא צעד חשוב להגדלת המלאי לדיור הציבורי. מהרגע הראשון שלי במשרד הצבתי את היעד להגדלת המלאי של הדיור הציבורי מאוד גבוה בסדר עדיפויות שלנו, ואני שמח להשלמת המהלך החשוב הזה. קשישים נזקקים הם האוכלוסייה החלשה ביותר במדינת ישראל, והם מהווים כשני שליש מכלל הממתינים לדיור ציבורי. לכן, הפרויקט החדש עם הסוכנות היהודית ועמיגור נחשב לצעד חברתי מהמדרגה הראשונה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully