וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התכניות שישנו את פניו של אזור התעסוקה הצפוני ברעננה

עודכן לאחרונה: 27.12.2022 / 16:06

עיריית רעננה אישרה להפקדה 3 תוכניות עתירות שטחים שישנו את פניו של אזור התעסוקה הצפוני - ויביאו להקמת פרויקטים לשימושים מעורבים של תעסוקה, מסחר ומלונאות בהיקף כולל של כ-175 אלף מ"ר, וכן תוספת של כ-2,000 חניות

התכניות שישנו את אזור התעסוקה הצפוני ברעננה: הדמיה של פרויקט שער אזור התעסוקה. סטודיו אנדו עבור כנען שנהב אדריכלים,
התכניות שישנו את אזור התעסוקה הצפוני ברעננה: הדמיה של פרויקט שער אזור התעסוקה/סטודיו אנדו עבור כנען שנהב אדריכלים

הועדה המקומית בעיריית רעננה אישרה לאחרונה להפקדה 3 תוכניות עתירות שטחים באזור התעסוקה הצפוני ברעננה - המציעות תוספת זכויות לשימושים מעורבים של תעסוקה, מסחר, מלונאות ומבני ציבור בהיקף כולל של כ-175,000 מ"ר על קרקעי ובנוסף כ-2,000 חניות בחניונים תת-קרקעיים.

אזור התעסוקה הצפוני ברעננה, נחשב לאזור תעסוקה מתפתח ומבוקש הודות למיקומו בקרבה למרכז המטרופולין, הכולל נגישות תחבורתית גדולה, שהופכת אותו לאטרקטיבי בעיני עסקים וחברות מקומיות ובינלאומיות.

על פי התכנון, במתחם העסקים הצפוני תתבצע בנייה של 2 תחנות מטרו ומסוף אוטובוסים, וכן הרחבה של כביש 4 שממוקם בסמוך לאזור התעסוקה, שיכלול תוספת נתיבי תחבורה ציבורית ותחנות אוטובוס. 4

בנוסף, בימים אלה נסלל כביש גישה חדש, אשר יחבר את אזור התעסוקה למחלף שפיים, המרוחק כ- 4.5 ק"מ בלבד מאזור התעסוקה בעיר, ובו מתוכננת להיבנות תחנת רכבת ומרכז תחבורה גדול, בנוסף לשבילי אופניים שיסללו לאורך הכביש ויאפשרו גישה לעיר במגוון דרכים.

התוכניות שאושרו להפקדה כוללת את הפרויקטים הבאים:

פרויקט מתחם תרשיש

הפרויקט ממוקם בפינת הרחובות החרושת והמסגר. במסגרת התכנית מתוכננים להיבנות 2 מגדלים בני כ-30 קומות ו-2 מבנים נוספים נמוכים, בהיקף כולל של כ-64,000 מ"ר מעל הקרקע, ובנוסף ייבנו מרתפי חנייה. במסגרת הקמת המבנים, עיריית רעננה תקבל מהיזם שטח בנוי בגודל של כ- 1,400 מ"ר שישמש למבנים עירוניים ומוסדות ציבור.

לאורך רחובות החרושת והמסגר יוקמו חזיתות מסחריות פעילות וקולנדה מוצלת, וכן מתוכננת הרחבת הכיכר העירונית בין פרויקט גב ים ומתחם תרשיש, מתן זיקת הנאה בחלקו המזרחי של מתחם תרשיש, והפניית חזיתות מסחריות לשטח זה.

התוכנית גם מציעה שלושה מעברים מרכזיים להולכי רגל ורוכבי אופניים, שיקשרו בין הכיכר העירונית המתוכננת לרחובות החרושת והתדהר.

התכניות שישנו את אזור התעסוקה הצפוני ברעננה: הדמיה של מתחם תרשיש. רון אלון,
התכניות שישנו את אזור התעסוקה הצפוני ברעננה: הדמיה של מתחם תרשיש/רון אלון

פרויקט שער אזור התעסוקה

הפרויקט ממוקם בסמוך למחלף כביש 4 ורחוב ויצמן, בחלקו הדרום-מזרחי של אזור התעסוקה. במסגרת התוכנית מתוכנן מגדל בן 30 קומות בהיקף של כ-65,000 מ"ר מעל הקרקע, ובניית מרתפי חנייה.

במסגרת הקמת המבנים, עיריית רעננה תקבל מהיזם כ-1,250 מ"ר שטח בנוי המיועדים למבנים ומוסדות ציבור. בחלק הצפוני של המגרש עתיד לקום בהמשך מגדל נוסף לשימושים מעורבים.

פרויקט מתחם תדהר

הפרויקט ממוקם בפינת הרחובות התדהר והנופר. במסגרת התכנית מתוכננים לקום 2 מבנים בני כ-13 קומות, בהיקף של 45,000 מ"ר מעל הקרקע ובנוסף מרתפי חנייה.

כחלק מהקמת המבנים, עיריית רעננה תקבל מהיזם כ-1,300 מ"ר שטח בנוי למבנים ומוסדות ציבור. על פי התכנון יורחב רחוב התדהר, כאשר מוצעת הרחבת רחוב הנופר.

חיים ברוידא -" אני לא פולטיקאי קלאסי, באתי לעבוד". צילום - ראובן קסטרו, אתר רשמי
ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, בראיון לפודקאסט "הזירה המקומית" של וואלה/אתר רשמי, צילום - ראובן קסטרו

ראש העיר רעננה, חיים ברוידא: "אחד היעדים שהגדרתי לעצמי כראש עיר הוא להגדיל את איזור התעסוקה ולהכניס לעיר חברות ועסקים חדשים, ולשמחתי חלה בשנים האחרונות התפתחות משמעותית בנושא ורעננה זוכה לביקושים גדולים. שלושת הפרויקטים החדשים המתוכננים להיבנות בעיר הם הבעת אמון של חברות גדולות שבחרו ברעננה על פני כל הערים האחרות במרכז. בנוסף לזאת, העירייה צפויה לקבל מפרויקטים אלו שטחים בגודל של כ-3,900 מ"ר, אשר ינוהלו על ידי העירייה, וישמשו כמבנים עירוניים ומוסדות ציבור לטובת תושבי העיר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully