וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההגרלה הרביעית של דירה בהנחה יוצאת לדרך: אילו ערים ישתתפו?

עודכן לאחרונה: 27.12.2022 / 15:56

מחר בבוקר תיפתח ההרשמה להגרלה הרביעית: 6,000 יחידות דיור ברחבי הארץ יוגרלו לעשרות אלפי זוגות צעירים בעלי אישור זכאות; אין לכם אישור זכאות בתוקף? תמהרו להוציא, אחרת לא תוכלו להשתתף בהגרלה הקרובה

זוג צעיר עובר דירה. ShutterStock
זוג צעיר עובר דירה: בקרוב אצלכם?/ShutterStock

תוכנית דירה בהנחה ממשיכה: משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל מודיעים כי ההרשמה להגרלה הרביעית של דירה בהנחה תיפתח מחר בבוקר, יום רביעי ה-28.12, ותיסגר ביום ראשון ה-8.1.2023 בשעה 23:59.

כ-6,000 דירות חדשות יוגרלו לזכאים המשתתפים בהגרלה הרביעית, ב-13 הערים הבאות: ירושלים, אשדוד, חיפה, יהוד-מונסון, רמלה, קדימה צורן, אופקים, שדרות, נהריה, נוף הגליל, אלקנה, קרני שומרון, עמנואל.

מה מלמדת אותנו ההגרלה האחרונה של השנה? מתרחקים מהמרכז - רוב עתודות הקרקע של המדינה בפריפריה הרחוקה. בנוסף, חלק גדול מהקרקעות לא ממש זמינות, כך שגם אם המזל שיחק לכם והייתם בין 6,000 הזוכים מתוך עשרות אלפי משתתפים - קחו בחשבון שבמקרה הטוב תמתינו 4-5 שנים לדירה, ואולי אפילו יותר.

אין לכם אישור זכאות בתוקף ואתם רוצים להשתתף בהגרלה הקרובה? רוצו להוציא

הזכאים להירשם להגרלה הקרובה, בדומה לקודמת, הינם כל חסרי הדירה בעלי אישור זכאות בתוקף. העומדים בקריטריונים, רשאים להירשם ל-3 ערים, ולכלל ההגרלות בערים אלו. כמו כן, יודגש כי אין חשיבות למועד ההרשמה להגרלה, אשר תהיה פתוחה לציבור הזכאים במשך שמונה ימים.

על מנת להירשם להגרלות יש להנפיק אישור זכאות דרך 3 האופציות הבאות: באופן מקוון דרך אתר התוכנית, באמצעות טפסים מקוונים באתרי החברות או דרך מוקדי השירות של חברות ההרשמה לסיוע בדיור. יש לשים לב כי הנפקת אישור הזכאות תהיה פתוחה עד ליום ראשון 1.1.2023 - לאחר מכן, לא ניתן יהיה להנפיק אישורים עד לסגירת ההרשמה להגרלה. נדגיש כי אישור זכאות תקף לשנה ואינו מתחדש באופן אוטומטי - כלומר, כעבור שנה יש לחדש את הזכאות באופן עצמאי.

בהגרלות שהתקיימו בשנה האחרונה, זכו למעלה מ-21,000 משקי בית באפשרות לרכוש דירה בהנחה, במסגרת תוכניות שונות לדיור בר השגה. בהגרלה הקודמת של תכנית דירה בהנחה והשלישית במספרה, שהתקיימה בחודש אוקטובר האחרון, זכו 3,317 זוגות צעירים וזכאים אחרים, מתוך כ-57 אלף נרשמים, לדירה בהנחה ב-11 ישובים שונים ברחבי הארץ.

דירה בהנחה אוקטובר נתוני הרשמה סופיים. יח"צ,
רשימת הזוכים לפי ישובים בהגרלה השלישית של דירה בהנחה: 3,317 זוכים מתוך 57 אלף נרשמים/יח"צ

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "לאחר הפסקה של שנתיים, החזרנו את ההגרלות של משרד הבינוי והשיכון, ובמהלך שנת 2022 כמעט 30 אלף משפחות מקבלות את היכולת לקנות דירה בהנחה משמעותית על חשבון המדינה. בשנה הבאה, בעקבות התוכניות שהותנעו בחודשים האחרונים, משרד הבינוי והשיכון יצליח לייצר עוד 45 אלף דירות בהנחה, זאת בהנחה ששר הבינוי והשיכון החדש לא יעצור זאת. למעשה, בשנה הנוכחית ובשנת 2023, כ-75 אלף זוגות צעירים, מתוך סך של כ-120 אלף משתתפים בהגרלות, יקבלו את היכולת לקנות דירה בהנחה"

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן: "עם תחילת השנה האזרחית החדשה אלפי משקי בית נוספים יזכו לרכוש דירה בהנחה משמעותית, ולהתחיל את 2023 ברגל ימין. ההגרלה הקרובה הינה המשך ישיר לכלל הצעדים והמהלכים שקידם המשרד בתקופה האחרונה. מדובר בנתונים שלא נראו שנים ארוכות בענף הנדלן, קידום מכרזים בדיור להשכרה ארוכת טווח, הסרת חסמים מול רשויות מקומיות וחתימה עימן על הסכמי גג. אני יודע כי העבודה עוד רבה, אבל אני יכול לומר בבטחה שהתהליכים שעשינו וקידמנו בתקופה האחרונה יראו פרי כבר בתקופה הקרובה."

מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, ינקי קוינט: "ההגרלה הרביעית החותמת את שנת 2022 תאפשר לעוד אלפי משפחות להנות מדירה במחיר המוזל בעשרות אחוזים ממחירי השוק. רק אתמול נסגרו מכרזי מחיר מטרה לאלפי יחידות דיור בראשון לציון, יבנה, נתיבות, פתח תקוה, נוף הגליל, חיפה, באר יעקב ועוד, שיקנו דירות מוזלות לאלפי משפחות. רשות מקרקעי ישראל תמשיך לפעול כפי שפעלה בשנתיים האחרונות להגדלה מואצת של היצע הקרקעות למגורים ולמציאת פתרונות מוזלים ומגוונים לטובת משפחות וצעירים שעדיין אין בבעלותם דירת מגורים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully