וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כ-3 מיליון שקל בשנה לקידום התחדשות עירונית: אילו רשויות זכו?

עודכן לאחרונה: 12.12.2022 / 23:36

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מכריזה על זכייתן של 8 רשויות מקומיות בקול קורא; תשקיע תקציב של כ-3 מיליון שקל בשנה לטובת סיוע במימון העסקתם ופעילותם השוטפת של מנהלי הפרויקטים לצד ליווי ותמיכה בתהליכים

מיכאל פישר בנייה. ShutterStock
כ-3 מיליון שקל בשנה לקידום התחדשות עירונית: אילו רשויות זכו?/ShutterStock

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הכריזה היום (ב') על זכייתן של 8 רשויות מקומיות בקול קורא למימון מנהלי פרויקטים לקידום תהליכי התחדשות עירונית בתחומן. הרשות תשקיע תקציב של כ-3 מיליון שקל בשנה לטובת סיוע במימון העסקתם ופעילותם השוטפת של מנהלי הפרויקטים, לצד ליווי ותמיכה בתהליכים ברשות המקומית

8 הרשויות המקומיות שזכו בקול הקורא הן: רחובות, טבריה, אזור, יקנעם עלית, מגדל העמק, נשר, נהריה ועכו.

מנהלי הפרויקטים יסייעו לרשויות מקומיות לקדם תהליכי התחדשות עירונית בתחומן, מול הגורמים השונים המעורבים בתהליך - בעלי דירות, יזמים ומוסדות תכנון. זאת, באמצעות סיוע לבעלי הדירות במתחמי ההתחדשות העירונית לקבל את המידע וההסברים הנדרשים להם לצורך קידום התהליך ואת הליווי המתאים להתארגנותם, וכן הנחיית יזמים ובעלי מקצוע אחרים לעניין אופן קידום תהליכים אלו ברשות המקומית.

כמו כן, המנהלים יסייעו לרשות המקומית לגבש מדיניות בתחום ההתחדשות העירונית ותכנית עבודה לביצועה, לצד רתימת את כלל מחלקות העירייה למימושה.

טבריה, 2 באפריל 2021. ראובן קסטרו
טבריה: אחת מהערים הזוכות בקול קורא של הרשות להתחדשות עירונית/ראובן קסטרו

מנהלים אלו מרחיבים את מעגלי ההתחדשות העירונית ומצטרפים למינהלות העירוניות, אשר הוקמו ומנוהלות מאז שנת 2017 על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות בהן הן פועלות.

פעילות המינהלות, כמו גם פעילותם הצפויה של מנהלי הפרויקטים, מסייעות להגברת האמון של כלל בעלי העניין בתהליכי ההתחדשות העירונית, ועוזרות במיקוד המאמץ של כלל הגורמים הרלוונטיים בקידומם של תהליכים אלו. בכך, מביאות למימוש פוטנציאל ההתחדשות העירונית בתחומי הרשויות השונות לטובת כל הנוגעים בדבר.

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מפעילה 25 מינהלות עירוניות ברחבי הארץ, ומקימה עוד 7 מינהלות חדשות בערים טירת כרמל, בני ברק, באר יעקב, אילת, נוף הגליל, קריית מלאכי ורמת השרון. מנהלי הפרויקטים הרשותיים יפעלו ברשויות אלו, בהן פעילות ההתחדשות העירונית עוד בניצניה הראשונים, ויעזרו ביצירת מוכנות לקראת פעילות נרחבת יותר בעתיד.

sheen-shitof

שדרגו את הביצועים

הארכת משך האקט ושיפור ההנאה במיטה - במבצע מיוחד

בשיתוף "גברא"

פעילות ההתחדשות העירונית - מנהריה ועד אילת

אלעזר במברגר, מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "בשנה האחרונה הרחבנו מנהריה ועד אילת את פעילות ההתחדשות עירונית, כאשר לכל אזור לפי אופיו וצרכיו יצרנו כלים לעודד פעילות זו. מנהלי הפרויקטים הרשותיים יוודאו כי הסטנדרט הגבוה ודרך העבודה היעילה והאיכותית, אותה אנו רואים באזורים שכבר פועלים שנים להתחדשות עירונית, יתבססו מראשיתה של הפעילות ברשויות האלו. אני מברך את הרשויות המקומיות הזוכות, שיתוף הפעולה עמן הוא שיביא התחדשות עירונית מוצלחת אליהן ורווחה לתושבים".

חגי טולדנו, מנהל אגף קשרי קהילה, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "פעילותן של המינהלות להתחדשות עירונית בשנים האחרונות שינתה את פני הענף. מנהלי הפרויקטים הרשותיים יצטרפו לפעילות זו ויסלילו עבודה נכונה כבר מראשיתה ברשויות אלו. קול קורא זה מרחיב את המענה של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית וכך נוכל לסייע לתושבים ויזמים המבקשים לקדם תהליכי התחדשות עירונית בלמעלה מ-40 ערים ברחבי הארץ, בהן מקודמים כמעט כלל הפרויקטים להתחדשות עירונית בישראל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully