וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רמת אביב ממשיכה להתחדש: אושרה תוכנית ל-237 דירות

עודכן לאחרונה: 27.11.2022 / 12:02

התכנית כוללת התחדשות של שני מבנים ותיקים משנת 1963 במתחם שמעוני ברמת אביב וכן חידושם של 50 דירות המשמשות כיום לדיור ציבורי בניהול חברת עמידר. אחד המבנים יהפוך למגדל בן 16 קומות

הדמיה: התחדשות עירונית במתחם שמעוני רמת אביב. בר אוריין אדריכלים,
הדמיה: התחדשות עירונית במתחם שמעוני רמת אביב/בר אוריין אדריכלים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, בראשות ערן ניצן, הודיעה היום (ד') כי החליטה להפקיד תוכנית התחדשות עירונית במתחם שמעוני בשכונת רמת אביב.

התוכנית, ביוזמת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית וחברת עמידר, מציעה בנייה של 237 יחידות דיור חדשות, המהוות תוספת של 161 יחידות דיור לאלו הקיימות, וזאת תוך שמירה על התחדשות המבנים בהתאמה לבינוי האופייני בשכונת רמת אביב, כחלק ממגמת ההתחדשות העירונית בשכונה.

במסגרתה, יחודשו שני מבנים שנבנו בשנת 1963 בהתבסס על רעיון "השיכון לדוגמה", כאשר אלו יועדו לאגף השיכון במשרד העבודה. ברבות השנים המבנים עברו לבעלות משרד הבינוי והשיכון, ושימשו כדירות דיור ציבורי, בניהול של חברת עמידר. עד היום, שני שלישים מהדירות במתחם משמשות כדיור ציבורי.

מגדל בן 16 קומות

התוכנית מציעה לקבוע את המבנה הצפוני לשימור ולאפשר בו תוספת בינוי של שתי קומות וחצי בהתאמה לבינוי הקיים תוך כדי חידושו והתאמתו לצורכי הדיור המודרניים. המבנה הדרומי מיועד להריסה ובמקומו מתוכנן מבנה בן 16 קומות השומר על מאפייני הבינוי של שכונת רמת אביב ותואם לעקרונות תכנית המתאר הכוללנית של תל אביב.

הוועדה המחוזית בהחלטתה קבעה את השטח שמצפון למבנה לשימור כשטח ציבורי פתוח, על מנת לתת מענה ציבורי ולשמור על עצים בוגרים קיימים.

הדמיה: התחדשות עירונית במתחם שמעוני רמת אביב. בר אוריין אדריכלים,
הדמיה: התחדשות עירונית במתחם שמעוני רמת אביב/בר אוריין אדריכלים

מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אלעזר במברגר: "התכנית למתחם שמעוני שאושרה להפקדה, גובשה תוך התייחסות כוללת לדיירים הקיימים, לתושבי השכונה ולסביבתה. התכנית מהווה דוגמא לאופן שבו ניתן לקדם שימור האופי המרחבי והקהילתי, הגדלה משמעותית של מלאי הדיור בשכונה ותיקה ובנייתן של דירות חדשות באיכות חיים מודרנית, באמצעות תכנון נכון של התחדשות עירונית. קידום התכנית דרש שיתוף פעולה של גורמים רבים, והגעתה לנקודה זו היום מעידה על הצלחתו".

סמנכ"ל נכסים וחברות, משרד הבינוי והשיכון, נתנאל לפידות: "חידושן של דירות הדיור הציבורי, כחלק מפרויקט רחב היקף זה, זו רק דוגמה אחת למגמת החידוש ושיפור האיכות של הדירות במלאי הדיור הציבורי שמקדם משרד הבינוי והשיכון. רכש דירות, שיפוץ וחידוש מוחלט של הדירות הקיימות במאגר, מקודם מתוך מדיניות שדואגת לזכויותיהן ורווחתן של המשפחות בדיור הציבורי, והוא מאפשר להן איכות חיים מיטבית בדירות חדשות ובסביבות מגורים טובות וראויות, וזאת בכדי לתת למשפחות הזדמנות של ממש לשפר את מצבן".

מתכנן מחוז תל אביב במינהל התכנון, אדר' ארז בן אליעזר: "מדובר בתוכנית להתחדשות עירונית שבאה לשמר מבנה בעל איכות אדריכלית גבוה המיצג את אופי הבניה ההיסטורי של רמת אביב, כל זאת תוך הקמת מבנה מגורים הכולל מסחר שכונתי".

בעמידר מסרו כי "חברת עמידר באמצעות מינהל הפיתוח העסקי עמלה בשנים האחרונות על קידום תוכניות התחדשות עירונית במתחמים שונים של הדיור הציבורי. עמידר בשיתוף הרשות להתחדשות עירונית הצליחה לקדם את התוכנית במתחם "שמעוני" שמביאה בשורה של התחדשות הן לדירות הדיור הציבורי והן לאיכות החיים של דיירי הדיור הציבורי. התוכנית תאפשר בנייה של דירות מרווחיות משודרגות וגדולות יותר לדיירי הדיור הציבורי, וכן הכנסות לטובת מימוש פרויקטים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית".

התוכנית נערכה על ידי בר אוריין אדריכלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully