וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדיונה של אשדוד תישמר; אלפי דירות ייבנו סביבה

עודכן לאחרונה: 13.11.2022 / 17:38

היסטוריה באשדוד: התקבלה עמדת העירייה לתכנון הרבעים הדרומיים תוך שימור הדיונה כשמורת טבע. במסגרת התכנית יתווספו לאשדוד עוד אלפי יחידות דיור, יחודשו הרובעים הוותיקים, יוקמו מתחמי דיור חדשים וישודרגו התשתיות

אשדוד: פיתוח המרקם העירוני תוך התחשבות בשמירה על הסביבה.. גוטמן אסיף אדריכלים,
אשדוד: פיתוח המרקם העירוני תוך התחשבות בשמירה על הסביבה./גוטמן אסיף אדריכלים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז דרום קיבלה את עמדת עיריית אשדוד לצאת לתכנון שכונת הרבעים הדרומיים בעיר לפי "חלופת הקו האורבאני".

חלופה זו, שמוצעת במסגרת יישום הסכם הגג בעיר, משתלבת בצורה מיטבית עם המרקם העירוני תוך התחשבות בשמירה על הסביבה. בנוסף, קיבלה הוועדה החלטה לשמר לצד השכונה שמורת טבע לטובת תושבי העיר אשדוד.

במסגרת תכנית הסכם הגג באשדוד, עליו חתם ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי עם משרד הבינוי והשיכון ומשרד האוצר, יתווספו לאשדוד עוד אלפי יחידות דיור, כאשר מחציתן ייועדו לזוגות צעירים זכאי משרד השיכון. במסגרת התכנית, אשר מקדמת מנהלת הסכם הגג בעיר, יחודשו הרובעים הוותיקים, יוקמו מתחמי דיור חדשים וישודרגו התשתיות.

שכונה חדשה וירוקה

אחד הפרויקטים הגדולים של הסכם הגג אשדוד הוא בניית אלפי יחידות דיור בדרום העיר, בסמיכות לרובע המיוחד ולתחנת הרכבת. מדובר בשכונת הרובעים הדרומיים הנמצאת בחלקה הדרום מזרחי של העיר אשדוד בשטח שגובל עם הרובעים י"ג ו- ט"ז מצפון-מערב ועם הדיונה מדרום-מזרח.

מטרת תכנית זו היא הקמת שכונה עירונית בבנייה רוויה, אשר ממשיכה את קו הבינוי הקיים של העיר ולמעשה מאפשרת ממשק עם הדיונה הסמוכה באמצעות טיילת ירוקה, מערכי שבילים ושטח ציבורי פתוח, המתחברים וממשיכים את הטבעת העירונית הירוקה.

בשכונה ישולבו שטחים למגורים, מבנים ומוסדות ציבור, תעסוקה, מסחר ושטחים ציבוריים פתוחים המיועדים לרווחת תושבי השכונה והשכונות הגובלות.

הדיונה באשדוד תישמר, אלפי דירות ייבנו מסביבה. גוטמן אסיף אדריכלים,
"קו הבינוי האורבני": השטח המוקף באדום מיועד לבניית אלפי יחידות דיור/גוטמן אסיף אדריכלים

עיריית אשדוד, מנהלת הסכם הגג ומשרד השיכון בחנו בשנים האחרונות שלוש חלופות לתכנון. לאחרונה, עיריית אשדוד בחרה לקדם את החלופה המכונה "קו הבינוי האורבני", מתוך מחשבה כוללת לניצול מקסימלי של השטח לטובת בניה לצד שמירה מיטבית על הסביבה ונגישותה לציבור. מדובר בתכנית שמשתרעת על 702 דונם עם תכנון להקמת 7,546 יחידות דיור.

חלופה זו מאפשרת דופן רציפה בין העיר לדיונה ואת תפקוד רחוב אלטלנה כרחוב עירוני מרכזי אשר ישרת את האזורים הסמוכים, מנגישה את הדיונה לציבור באמצעות חיבורה למרחבים הציבוריים של האזורים הבנויים ומותאמת למתווה הרחובות הקיים.

בנוסף, התכנית הינה בעלת היקף יחידות הדיור הגבוה ביותר מבין שלוש החלופות, מה שמאפשר ניצול מרבי של השטח תוך שמירה על הסביבה.

בדיון שהתקיים בוועדה המחוזית לתכנון ולבניה במחוז דרום לפני כשבוע הוצגה עמדת עיריית אשדוד ובה חלופת קו הבינוי האורבני: "עמדת עיריית אשדוד, שהובעה בדיון על ידי סגן ראש העיר, מר שמעון כצנלסון ועל ידי מהנדס העיר, היא כי יש לקבוע את גבול הפיתוח בהתאם לקו הבינוי המומלץ על ידי עורכת התכנית, המאפשר היקף גדול ביותר של שטח לפיתוח מבין החלופות שהוצגו, במיוחד לטובת שמירה על שטח הדיונה בצפון - מערב התכנית, המהווה סמל עירוני משמעותי שיש לשמר".

בעיריית אשדוד ובמנהלת הסכם הגג אשדוד מברכים על החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה, אשר רואה עין בעין את המשך פיתוחה של העיר למען הדורות הבאים במקביל להגדרת הדיונה הגדולה כשמורת טבע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully