וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תנופת בניה ופיתוח בצפון: מכרזים לאלפי דירות חדשות

עודכן לאחרונה: 8.11.2022 / 12:49

ניתוח שבוצע בארגון קבלני מחוז הצפון לנתוני הלמ"ס ורשות מקרקעי ישראל מצביע על זינוק בכמות הדירות בבנייה פעילה ובהתחלות הבנייה ופרסום מכרזי קרקעות חדשים לאלפי דירות. צפו במספרים

מבט מהאוויר על העיר טבריה ועל הכינרת. ShutterStock
תנופה ופיתוח בערי הגליל: גם בעיר טבריה/ShutterStock

תנופת הבניה והפיתח במחוז הצפון ממשיכה לצבור תאוצה: לפי ניתוח שבוצע בארגון קבלני מחוז הצפון לנתוני הלמ"ס ונתוני רשות מקרקעי ישראל, עולה כי החל משנת 2022, ישנה עלייה משמעותית בכמות הדירות שבבנייה פעילה בערים מרכזיות בצפון, בהתחלות בנייה והיתרי בנייה שניתנו, ועלייה במספר הדירות שבגמר בנייה.

בנוסף, ישנם מכרזים פתוחים של רמ"י וכן מכרזים שהתקבלו בהם תוצאות - המצביעים על ביקושים גבוהים מצד קבלנים לבנייה בערי הגליל - נוף גליל, עפולה, טבריה ומגדל העמק.

המספרים מצביעים - זינוק במחצית הראשונה של 2022

הנתונים מצביעים על זינוק של עשרות אחוזים בכמות הדירות שבבנייה פעילה: כך, נכון לסוף המחצית הראשונה של 2022 ישנן כ-1200 דירות בבנייה פעילה בעיר עפולה - לעומת 1,133 דירות שהיו בבנייה פעילה בשנת 2021 כולה. במגדל העמק המגמה דומה - 743 דירות בבנייה פעילה במחצית השנה, לעומת כ-300 בכל השנה שעברה. גם בטבריה ישנה עלייה - 512 דירות בבנייה פעילה בששת החודשים הראשונים של השנה לעומת 526 בכל שנת 2021

מניתוח התחלות הבנייה, עולה כי בעיר נוף הגליל החלו להיבנות 581 דירות חדשות במחצית הראשונה של שנת 2022, לעומת 318 דירות חדשות שהחלו להיבנות בשנת 2021 כולה; במגדל העמק החלו להיבנות 471 דירות במחצית לעומת 209 בלבד ב-2021; בעפולה החלו להיבנות 245 דירות ובטבריה עוד 64 דירות.

בכל הקשור למספר הדירות שבנייתן הסתיימה במחצית הראשונה של השנה, בעפולה 193 דירות לעומת 214 בכל השנה שעברה; בטבריה 98 דירות ובמגדל העמק עוד 24.

מכרזי קרקעות לאלפי דירות חדשות במחוז

תנופת הבנייה בצפון באה לידי ביטוי גם במכרזי קרקעות של המדינה לבנייה במחוז. בחודשים האחרונים נסגרו מכרזים במחירים הגבוהים בעשרות אחוזים לעומת מחיר השומה, דבר המשקף את ההסתערות של יזמי נדל"ן על כל פיסת קרקע שמשווקת רמ"י במחוז הצפון.

בעיר עפולה שווקו קרקעות לבניית 321 דירות במסגרת תוכנית מחיר מטרה בשכונת מורדות עפולה, וכן שווקו שלושה מכרזים למכירה בשוק החופשי באותה שכונה - 284 דירות, 157 דירות ו-28 דירות.

במגדל העמק שווקו בהצלחה שני מכרזים לבניית 250 דירות בשכונה המערבית במסגרת מחיר מטרה, ועוד 33 דירות למכירה בשוק החופשי באותה שכונה. במגדל העמק יש נכון להיום שני מכרזים פעילים ל-196 דירות להשכרה לטווח ארוך בשכונה המערבית ו-1068 דירות בשכונה המערבית ב' (שקדיות) במסגרת מחיר מטרה.

בטבריה שווקו קרקעות לבנייה של 324 דירות במסגרת תוכנית מחיר מטרה בשכונת המושבה, וכן מכרז ל-32 דירות בשכונה למכירה בשוק החופשי.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

תרפיית מציאות מדומה: טיפול להתמודדות עם חרדה

בשיתוף zap doctors

"הביקוש הגבוה פוגש היצע מוגבל"

אלון רחמיאן, יו"ר ארגון קבלני מחוז צפון וסגן נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ האחראי על הארגונים המקומיים: "הנתונים מצביעים על תנופת בנייה ופיתוח משמעותית בערי מחוז הצפון, המשקפת את רמת הביקוש הגבוה למגורים בהן ואת האטרקטיביות בקרב רוכשי הדירות. הערים מושכות אליהן זוגות צעירים ומשפחות צעירות מכל הארץ, וגם תושבים שעזבו בעשורים האחרונים וכעת מבקשים לחזור. הביקוש הגבוה פוגש לצערי היצע מוגבל מאוד של דירות במחוז וקצב הבנייה עדיין לא מספיק להדביק את הביקושים. אני קורא לממשלה לעודד את הבנייה במחוז הצפון לטובת התושבים הוותיקים והחדשים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully