וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מי הן 4 הערים הזוכות במענק ממשלתי של 150 מיליון?

עודכן לאחרונה: 24.10.2022 / 16:17

150 מיליון שקל למימון התחדשות עירונית: שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, בישר ל-4 רשויות בפריפריה על המתחמים הנבחרים למתן המענק הממשלתי

התחדשות עירונית. הדמיה V5 אדריכלים,
4 ערים בפריפריה יזכו במענק של 150 מיליון למימון התחדשות עירונית/הדמיה V5 אדריכלים

ראשי רשויות בפריפריה קיבלו אתמול (ראשון) הודעה משר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, לגבי המתחמים שנבחרו בקול קורא למתן מענקים למימון התחדשות עירונית.


הערים הנבחרות הן: קרית שמונה, שלומי, מגדל העמק ושדרות.

במהלך הושקע תקציבים בהיקף של 110 מיליון שקל מטעם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, ועוד תקציבים נוספים ממשרד הביטחון בקרית שמונה ושלומי הזכאיות למימון מטעם משרד הביטחון לפי תכנית 'מיגון הצפון', כך שהיקף התכנית הגיע לכ-150 מיליון שקל סך הכל.

לאחר שהרשויות הגישו את מועמדותן בקול קורא, נבחרו ארבעה מתחמים שעמדו בתנאי הסף ונראה כי עם המענק יגיעו לכדי כדאיות כלכלית המאפשרת את מימושם.

קריית שמונה. משרד גור אדריכלים,
הדמיה של המתחם בקרית שמונה/משרד גור אדריכלים

המתחמים הזוכים

מתחם יעקב מלול בקרית שמונה

מתחם יעקב מלול כולל כיום 60 יחידות דיור ב-5 בניינים בני 3-4 קומות. התכנית מציעה את הריסת הבניינים הקיימים ובניית 216 יחידות דיור חדשות בבניינים של 7-10 קומות. העירייה התחייבה בנוסף לקיום פעילות להעצמת התושבים במתחם על סך 500 אלף ₪ באמצעות גורמים חיצוניים לא ממשלתיים ביניהם רשת המתנ"סים, מגבית קנדה, סוכנות החלל ועוד.

מתחם הפלמ"ח בשדרות

המתחם ממוקם בסמוך לכניסה הדרומית לשדרות, על ציר עירוני ראשי, במרחק הליכה מתחנת הרכבת. וכלל כיום 128 יחידות דיור ב 3 שיכוני רכבת בני 4 קומות. ההצעה התכנונית כוללת את הריסת הבניינים הקיימים ובניית 450 יחידות דיור חדשות בבניינים של 9-15 קומות, מבנה ציבורי ושטחי מסחר.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

קק"ל מעודדת לימודי אקלים באמצעות מלגות לסטודנטים צעירים

בשיתוף קק"ל
שדרות. משרד ארי כהן אדריכלים,
הדמיה של המתחם בשדרות/משרד ארי כהן אדריכלים

מתחם בן גוריון בשלומי

המתחם ממוקם בחלקה הדרומי של העיר הוותיקה והוא כולל כיום 174 יחידות דיור ב-12 בניינים בני 3 קומות. לפי ההצעה התכנונית יהרסו הבניינים הקיימים ויוקמו במקומם 747 יחידות דיור חדשות בבניינים של 9-10 קומות.

מתחם הראשונים במגדל העמק

המתחם ממוקם בין הרחובות הראשיים הראשונים והעצמאות על פינת רחוב תשי"ג בצמוד לדופן המערבית של השוק העירוני ובמרחק הליכה מפארק ראשונים. כיום הוא כולל 84 יחידות דיור ב-4 בניינים בני 3 קומות על עמודים. ההצעה התכנונית כוללת את הריסת המבנים הקיימים ובניית 320 יחידות דיור חדשות בבניינים של 5-9 קומות, שטחי מסחר ושטחי ציבור. העירייה התחייבה בנוסף לקיום פעילות להעצמת התושבים במתחם על סך 500 אלף ₪ באמצעות גורמים חיצוניים לא ממשלתיים.

מגדל העמק. משרד דרמן וורבקל אדריכלים,
הדמיה של המתחם במגדל העמק/משרד דרמן וורבקל אדריכלים

זאב אלקין, שר הבינוי והשיכון: "אחרי שנים בהן לא התקיימה כלל פעילות של התחדשות עירונית בפריפריה, לראשונה הבאנו תקציב לייצר אותה. התחדשות עירונית אינה בגדר מותרות, אלא צורך בסיסי של כל עיר שהוקמה לפני עשרות שנים. תהליכי ההתחדשות, לא רק שמחזקים בניינים שהתיישנו, אלא גם מאפשרים התאמה של הבניינים במרחב העירוני לסטנדרטים של איכות חיים ובטיחות המודרניים ביותר. אסור לנו לזנוח את תושבי השכונות הוותיקות בפריפריה ולכן, נוודא כי ניצנים אלו של התחדשות עירונית בפריפריה יביאו לעוד פרויקטים רבים ולפריחת התחדשות עירונית בפריפריה."

אלעזר במברגר, מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: " תוצאות הקול הקורא שפורסמו היום, הן צעד ראשון בפיתוח מעטפת כלים שלמה לקידום התחדשות עירונית בערים שהינן מחוץ לאזורי הביקוש. המלצות הוועדה הבין-משרדית שקיימנו בעניין זה, אשר הוגשו לאחרונה לקבינט הדיור בראשות השר אלקין, יביאו לקידומה של פעילות התחדשות עירונית רחבה באזורים שעד כה לא היו חלק מפעילות זו, ואשר זקוקות לה באופן מובהק."

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully