מחירי החשמל עולים? שוק הפאנלים הסולאריים מתעורר

עליית תעריפי החשמל בשיעור של 8.6% בחודש אוגוסט הביאה לגידול בהתקנת מערכות אנרגיה סולאריות במגזר הפרטי: "עד סוף השנה יהיה גידול של למעלה מ-20 אחוז"

03/08/2022

עליית תעריפי החשמל בשיעור של 8.6% בחודש אוגוסט הביאה לגידול בהתקנת מערכות אנרגיה סולאריות במגזר הפרטי.

ניר פלג, מנכ"ל חברת אנרפוינט, אומר: "במחצית הראשונה של שנת 2022 היה גידול של כ-12% בהתקנת מערכות סולריות בטכנולוגיה פוטו וולטאית, והצפי שעד סוף השנה יהיה גידול של למעלה מ-20% בהתקנת מערכות סולריות במגזר הפרטי".

התקנת מערכת אנרגיה סולארית ביתית על גג שטוח של כ-120 מ"ר מייצרת כ-28927 קוט"ש בשנה הראשונה, עם הכנסה צפויה ללקוח של כ-13,885 שקל בשנה ותשואה של כ-14%. המשמעות היא החזרה של ההשקעה בתוך 6.5 שנים.

פאנלים סולאריים. אנרפוינט,
פאנלים סולאריים של אנרפוינט על גג בניין(צילום: אנרפוינט)

פלג מציין עוד: "מחירי החשמל הגבוהים הביאו את תחום האנרגיה הסולארית לתעוזה זו השקעה עם כדאיות כלכלית מובהקת, המייצרת הכנסה פאסיבית לבעל הנכס, יד ביד עם כך שמדובר במערכות ירוקות. יש כאן שני וקטורים מאוד מעניינים המתלכדים זה עם זה. מערכת סולארית זו היא השקעה עם כדאיות כלכלית מובהקת, המייצרת הכנסה פאסיבית לבעל הגג. התשואות שהיום מניבות המערכות הן תשואות שנתיות דו ספרתיות מדובר בהשקעה עם סיכון נמוך. יש כאן נכס מניב למשך 25 שנים, קל היום לקבל מימון לטובת מערכת סולארית".

כידוע, לפני מספר חודשים חברת אנרפוינט נרכשה על ידי קבוצת כלמוביל - יבואנית הרכב הגדולה בישראל. במחצית הראשונה של 2022 החברה הרחיבה גם את המיזם להשכרת גגות להקמת מערכת אנרגיה סולארית למבנים גדולים, כאשר החשמל יימכר לחברת החשמל ובעל הנכס נהנה מדמי שכירות שנתיים קבועים לתקופה של 25 שנה, כאשר כל העלות ההקמה והתחזוקה של המערכת הסולארית הינה על חשבון החברה.

על פי החלטת הממשלה, ייצור החשמל מאנרגיה מתחדשת עד שנת 2025 אמור להיות כ-20% מכלל צריכת החשמל ועד שנת 2030 כ-30% מכלל צריכת החשמל בישראל.

  • פאנלים סולאריים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully