אפי קפיטל נדל"ן מממשת קרקעות בבת ים וקריית גת

עושה זאת בסכום כולל של 117 מיליון שקל וברווח הון משמעותי. סכום המכירה בקרית גת מציג עלייה של 35% בערך הקרקע בתוך שנה בלבד

31/07/2022
אפי שקדי. טל גבעוני,
אפי שקדי(צילום: טל גבעוני)

אפי קפיטל נדל"ן מדווחת על מימוש קרקעות בבת ים וקריית גת בסכום כולל של כ- 117 מיליון שקל. החברה מוכרת את זכויות הבנייה שלה (50%) בקרקע למגורים הכוללת 285 יחידות דיור בשכונת כרמי גת, בקרית גת בסכום של 91 מיליון שקל + מע"מ לחברת רם אדרת, השותפה בקרקע ומחזיקה בה 50%. הרווח של החברה מהעסקה עשוי להיות כ- 19 מיליון ש"ח לפני מס. מדובר בקרקע שהחברה זכתה בה במשותף עם חברת רם אדרת (50% כ"א) לפני כשנה במכרז רמ"י בסכום של 129 מיליון שקל כולל הוצאות פיתוח. העסקה הנוכחית משקפת עליית ערך של כ-35% בשנה במחיר הקרקע.

המימוש השני מגיע ממכירת קרקע בבת ים ברחוב יוספטל, בסמיכות לים, עם זכויות בנייה של 22 דירות בסכום כולל של כ-26 מיליון שקל לרוכש פרטי. אפי קפיטל רכשה את הקרקע לפני כשמונה שנים במחיר של כ-9.5 מיליון שקל וצפויה לרשום גם כאן רווח הון מהעסקה של כמה מיליונים, לפני מס (כתלות בהיטל ההשבחה שיחול עליה). העסקה הנוכחית מגלמת עליית ערך של כ- 170% במחיר הקרקע.

פרויקט My Aderet(צילום: יחצ)

לאחרונה דיווחה אפי קפיטל נדל"ן על פירעון מוקדם של כ-51 מיליון ש"ח לאג"ח סדרה א' מתוך הרצון לניצול עודפי מזומנים והובלה לחיסכון בריבית וזאת למרות משבר האשראי בשוק.

אפי שקדי יו"ר ומנכ"ל אפי קפיטל נדל"ן מציין: "מימוש הקרקעות הנוכחי הינו חלק מהאסטרטגיה והצעדים שהחברה מבצעת לטובת חיזוק ההון העצמי שלה. אנו ממשיכים להתמקד ולהתפתח בפרויקטים רחבי היקף בעיקר במרכז הארץ, לצד בחינת הזדמנויות עסקיות משמעותיות באזור הביקוש על ידי שיתופי פעולה עם חברות הפועלות בתחום ההתחדשות העירונית."

לדברי דורון נמרוד, מנכ"ל משותף בקבוצת רם אדרת, "אנחנו מברכים על העסקה עם אפי קפיטל ומקווים להמשיך בשיתוף הפעולה העסקי עם החברה גם בעתיד. שכונת כרמי גת היא אחת מהשכונות המבוקשות ביותר בארץ. יש בה יתרונות בולטים כמו נגישות תחבורתית גבוהה, שירותים מוניציפליים מגוונים, שכונה בעלת תשתיות חכמות, קרבה לפארק ההייטק של קריית גת ועוד. כרמי גת היא שכונה אוטונומית שעיקר אוכלוסייתה כוללת משפחות צעירות ומבוססות. השכונה צפויה להמשיך ולהתרחב באלפי יחידות דיור נוספות בשנים הקרובות, ואנחנו שמחים לקחת חלק בהתרחבות שלה".

עוד בוואלה!

הדור הבא של הטיפול בעזרת קנאביס רפואי

בשיתוף סאיקי
  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully