900 מיליון שקל: עסקת הענק של עמרם אברהם

עמרם אברהם זכתה במכרז לרכישת קרקע במתחם האלף בראשל"צ בשווי של כ-900 מיליון שקל. החברה תרכוש יחד עם שותף נוסף את הקרקע בשטח כולל של כ-17.8 דונם ותקים עליה פרויקט שיכלול 450 יח"ד וכ-7,100 מ"ר מסחר

28/07/2022

חברת הנדל"ן עמרם אברהם מצטרפת לשוק ההון. החברה השלימה היום בהצלחה את הנפקת סדרת האג"ח הראשונה שלה. במסגרת השלב המוסדי של ההנפקה נרשמו ביקושים בסך של כ-182 מיליון שקל, מתוכם בחרה החברה לגייס סך של כ-116.5 מיליון שקל. בשלב הציבורי של ההנפקה, שהושלם אתמול, גייסה החברה כ-22.2 מיליון שקל נוספים, ובסך הכל גייסה כ-138.7 מיליון שקל. שיעור הריבית השנתית שנקבע בהנפקה של איגרות החוב, שהינן שקליות ולא צמודות, הוא כ-6%, והמח"מ של האג"חים הינו כ-2.85 שנים. יצויין, כי איגרות החוב המונפקות הינן ללא בטוחה כלשהי. את ההנפקה הובילה חברת החיתום אוריון, לצד חברות החיתום וואליו בייס ולאומי פרטנרס.

עמרם אברהם נמצאת בתקופה של תנופת עשייה. בתשקיפה העדכני, מציינה החברה, בין היתר, כי החודש היא זכתה, בשיתוף עם חברת שי חי אחזקות, בשלושה מכרזים של עיריית ראשון לציון במתחם האלף במערב העיר, לרכישת שלושה מתחמים בשטח כולל של כ-17,833 מ"ר. בסך הכל, מדובר בקרקע עליה יוקם פרויקט בהיקף של 450 יח"ד, כ-7,083 מ"ר שטחי מסחר וכ-300 מ"ר מבני ציבור. תמורת הקרקע האמורה ישלמו עמרם אברהם ושותפתה כ-893 מיליון שקל, בתוספת מע"מ ומס רכישה.

נועם גרייף. ימית הרוניאן,
נועם גרייף, מנכ"ל חברת עמרם אברהם(צילום: ימית הרוניאן)

בנוסף לעיסקה האמורה, השלימה עמרם אברהם לאחרונה עסקה משמעותית נוספת, במסגרתה מכרה מחצית מאחזקותיה בקרקע בפארק המדע והתעשייה מבוא כרמל, בסמוך ליקנעם. החברה רכשה את המגרש, המשתרע על פני שטח של כ-76 דונם, בתמורה ל-217 מיליון שקל, ומכרה עתה את מחציתה לכלל ביטוח ופיננסים לפי שווי של 360 מיליון שקל. מחיר מכירת הקרקע משקף עליית ערך של מעל 60% בשוויה בתוך כשנה. החברה, בהובלת המנכ"ל הנכנס, נועם גרייף, החליטה לממש חלק מהקרקע, בהמשך לעליית מחירי הקרקעות הדרמטית שחווה האזור. זכויות הבנייה בכלל השטח האמור מתוכננות להגיע לכ-140 אלף מ"ר, המיועדים למבני תעשייה, והחברה תוכל בהמשך לרשום הכנסות שכירות מהחלק שנותר בבעלותה במתחם. הפארק משתרע על שטח של כ־550 דונם, וצפוי לכלול בעיקר מרכזי לוגיסטיים ותעשייה לצד שילוב מסחר, מסעדות וחנויות ונמצא בשלבי אכלוס והקמה שונים.

חברת עמרם אברהם הינה אחת מחברות הנדל"ן הגדולות בישראל בתחום של ייזום וביצוע פרויקטים. ההון העצמי של בעלי מניות החברה, נכון לסוף הרבעון הראשון של 2022 עמד על 522 מיליון שקל, וצפוי לגדול לכ-570 מיליון שקל (לא כולל הרווח השוטף הצפוי ברבעון שני לשנת 2022). סך הרווח הגולמי שטרם הוכר על ידי החברה מפרויקטים יזמיים, נכון ליום 31.12.21, עומד על 3.2 מיליארד שקל.

הכנסות החברה בשנת 2021 הסתכמו ב-422 מיליון שקל, עלייה של 210% ביחס לשנה הקודמת, והרווח הנקי של החברה זינק ב-113% לעומת השנה הקודמת לרמה של כ-123 מיליון שקל. ברבעון הראשון של 2022, הכנסות החברה עמדו על 481 מיליון שקל, הרווח התפעולי עלה ל-170 מיליון שקל, והרווח הנקי המיוחס לבעלי מניות החברה טיפס ל-120 מיליון שקל, בדומה לרווח של שנת 2021 כולה.

נועם גרייף, מנכ"ל חברת עמרם אברהם, מסר: "עמרם אברהם הינה מחברות הנדל"ן הצומחות בישראל, ואין ספק שאנו רואים בכניסתה של החברה לשוק ההון אבן דרך משמעותית, שתסייע לחברה להמשיך את צמיחתה ותקנה לה נגישות למקור מימון חשוב נוסף. אנו רואים בהיענות הגבוהה להנפקת איגרות החוב הבעת אמון מצד ציבור המשקיעים, ובכוונתנו להעמיק את שיתוף הפעולה עם שוק ההון בשנים הקרובות. במקביל, השלמנו החודש מספר עיסקאות משמעותיות, כשהבולטת בהן היא במתחם האלף בראשון לציון. עיסקה זו היא דוגמא נוספת לקפיצת המדרגה שביצעה החברה בשנים האחרונות, ואנו ממשיכים לפעול לאיתור עיסקאות נוספות שימשיכו למצב את החברה כשחקנית מובילה בשוק הנדל"ן בישראל, ויסייעו לנו גם לייצר ערך משמעותי כבר בעתיד הנראה לעין".

  • נדל"ן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully