שקד: "אם היו לנו עוד כמה שנים, היינו בולמים את העלייה במחירי הדיור"

שרת הפנים איילת שקד בכנס "מגדילים": "ש דברים שלא הספקנו, רציתי לייצר תחרות בין הוועדות המקומיות למחוזיות, לחזק את הוועדות המקומיות כדי שלראשי הערים יהיו יותר סמכויות בשטח שלהם"

27/07/2022
השרה איילת שקד בכנס מגדילים עם כרמלה קופר(צילום: דרור סיתהכל)

"אם היו לנו עוד כמה שנים לעבוד היינו בהחלט בולמים את העלייה במחירי הדיור". את הדברים הללו אמרה היום שרת הפנים, איילת שקד בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים.

בשיחה "אחד על אחד" עם כרמלה קופר, העורכת הראשית של אתר מגדילים, ציינה שרת הפנים כי "הציבור לא מבין את המשמעות הקשה של אינסוף סבבי בחירות. כשנכנסתי לתפקיד גיליתי שבשנתיים של הקיפאון עד להקמת הממשלה שיווקו רק 50 אלף דירות בשנה במקום 100 אלף וזה מה שיצר את הבור. עכשיו, למרות הבחירות הקרבות, אני מנסה שהשוק לא ייפגע, שהוועדות יעבדו באותה תפוקה, אבל יש דברים שמוקפאים, כמו הרפורמות שרצינו לעשות במסגרת חוק ההסדרים, השוק נפגע והאזרחים נפגעים".

עוד היא ציינה כי "חלק מהדברים שעשינו כן ישפיעו בשנים הקרובות על השוק, לא הכל ילך למגירה. הרפורמה של הרישוי העצמי, הקמנו את הותמ"ל לתחייה, ועוד. אני מאוד מקווה שגם אם יתחלף שר, שלומי הייזלר יישאר בתפקיד יו"ר מטה התכנון הלאומי והעשייה תימשך. יש דברים שלא הספקנו, רציתי לייצר תחרות בין הוועדות המקומיות למחוזיות, לחזק את הוועדות המקומיות כדי שלראשי הערים יהיו יותר סמכויות בשטח שלהם. יש היום הרבה ראשי ערים שרוצים לקדם את הבנייה שמפתחים את הערים שלהם בצורה בלתי רגילה ורוצים סמכויות כמו ראשי העיר באשקלון, בנתיבות, בנהריה ובדימונה".

בנושא חלופת שקד לתמ"א 38, היא ציינה כי במבט לאחור היא גם הייתה מקדמת את אותה תוכנית. "אני חושבת שהצלחנו בדו שיח גם עם הקבלים והיזמים וגם עם ראשי הערים להביא חלופה מוסכמת. תמיד יש הערות וחוסר שביעות רצון, אבל כשיתחילו להשתמש בה נדע אם זו תכנית טובה כמו שאנו חושבים, כרגע בשנה הקרובה יש את שתי התוכניות במקביל - חלופת שקד ותמ"א 38 הרגילה".

עוד ציינה שקד כי בממשלה שמו הרבה דגש על התחדשות עירונית: "הוועדה המחוזית של ירושלים עובדת על תוכניות התחדשות עירונית רבות ומגוונות, וזה טוב מאוד, ויש לי בשורה משמחת - למדתי שבוועדה המחוזית צפון יש 50 תוכניות להתחדשות עירונית. אומרים שבפריפריה יש פחות תוכניות, אז הנה עכשיו יזמים מתחילים ללכת גם לפריפריה, לטבריה, לקריית שמונה, לשלומי, בנוף הגליל יש תכנית גדולה וזה מאוד משמח".

  • איילת שקד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully