היזמית: "ראש עיריית קרית שמונה מסכל יזמות". העיריה: "תביעתם תידחה"

יזמית הנדל"ן י.ב. גל אור ייזום והשקעות טוענת כי ראש העיריה עו"ד אביחי שטרן "שם מקלות בגלגלים" ופנתה בתביעה לבית המשפט. העיריה: " ראש העיר פועל כל שביכולתו לקדם את קרית שמונה ותושביה ולעודד יזמים, אך יש דברים שאינם מצויים בסמכותו"

08/06/2022

מתקפה חריפה של חברה יזמית נגד ראש עריית קריית שמונה, על כך שלטענתה, במקום לעודד יזמים להשקיע ולהקים פרויקטים לפיתוח העיר ויצירת עוד מאות מקומות עבודה, ראש העיר מסכל יזמות ומגרש יזמים מקריית שמונה.

יזמית הנדל"ן חברת "י.ב. גל אור ייזום והשקעות" פנתה לראש העיר עו"ד אביחי שטרן: "החברה פעילה בקריית שמונה למעלה מ-27 שנים, ולמרות שהשקענו עשרות מיליוני שקלים בפיתוח פרויקטים בעיר, אף פעם לא נתנו לנו את התחושה של יזמים רצויים, ובמקום שיתוף פעולה וסיוע של העירייה והחברה הכלכלית הן שמות לנו מקלות בגלגלים".

בעלי החברה ציינו במכתבם לראש העיר שטרם בחירתו לתפקיד הבטיח שטרן כי כאשר ישב על כיסא ראש העיר, היזמים ירגישו בשינוי חיובי ובסיוע ליזמים לפתח את העיר. "לצערנו השינוי היה פוגעני וגרם לעצירה מוחלטת של פיתוח המתחם שהחברה מובילה את הקמתו בעיר".

עוד בוואלה!

תחרות המסעדות הגדולה של ישראל יוצאת לדרך, וגם אתם יכולים לזכות!

בשיתוף ZAP REST
מתחם סלילים בקרית שמונה. יחצ,
סלע המחלוקת. מתחם "סלילים, בקרית שמונה(צילום: יחצ)

על פי הטענה, ההתנהלות החריפה במתחם "סלילים חולה", שראש העיר עומד בראשו כיו"ר הדירקטוריון ומהווה 11% בשותפות במתחם. "החכ"ל לא שילמה עבור זכויותיה ברכישה לפני 18 שנה והתחייבה בתמורה לטפל בכל הנושאים הקשורים לרשות המקומית כולל תשלומי חובות ארנונה. במהלך הזמן לאורך הדרך במקום סיוע שמו לחברה היזמית מקלות בגלגלים. מפעל 'סלילים חולה' היה מפעל יצרני שאף גוף כלכלי לא היה מוכן לשקמו ובמהלך הזמן המבנה ננטש ונבזז. חברת 'י.ב. גל אור ייזום והשקעות' הייתה החברה היחידה שהרימה את הכפפה , שילמה כספים רבים כדי ליזום במתחם זה את הפרויקט הגדול ביותר שיוקם בשנים הבאות בעיר קריית שמונה. אך במקום לקבל סיוע של הרשות המקומית הן כרשות והן כשותפה, פעם אחר פעם מצאה הרשות המקומית דרך לדרוש כספים נוספים שלא מגיעים לה על מבנה השלד הנטוש.

בימים אלו הגישו היזמים תביעה לבית המשפט המחוזי בבקשה לממש את זכותם במסגרת הסכם הפשרה ולהשתחרר מהעירייה כשותף פוגעני במתחם.

תגובת החברה הכלכלית: "התביעה תידחה כמו הליכים אחרים בעבר"

החברה הכלכלית הגיבה ב"רדיו קול רגע" לטענותיו של יוסי בוכריס, הבעלים והמנכ"ל של י.ב. גל אור ייזום והשקעות: "החברה קיבלה את כתב התביעה ולומדת את טענות התובעת. החברה אינה נוהגת לנהל את סכסוכיה בתקשורת וגם במקרה זה לא תחרוג ממנהגה. החברה תגיב בבית המשפט לכל טענות התובעת ותוכיח מדוע גם במקרה זה אין בהן ממש. חשוב לומר כי ההליכים המשפטיים הקודמים אשר נוהלו כנגד העיריה והחברה הכלכלית בקשר למתחם הנ"ל נדחו. מדובר ביזם שלא מצליח כבר עשרות שנים עם כל ראשי הערים לקדם את תכניותיו, דבר המדבר בעד עצמו. ראש העיר פועל כל שביכולתו לקדם את קרית שמונה ותושביה ולעודד יזמים, אך יש דברים שאינם מצויים בסמכותו והחוק תמיד נר לרגליו".

  • קרית שמונה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully