פרויקט התחדשות עירונית הס-גולדברג בלוד יוצא לדרך

פרויקט הס-גולדברג הוא הסנונית הראשונה להתחדשות עירונית במסלול רשויות מקומיות בעיר. במתחם צפויים להיבנות 3572 יחידות דיור במבני מגורים בני 9-25 קומות ופיתוח של פארק רחב ידיים לצד מסילת הרכבת

31/05/2022

עיריית לוד, כלכלית לוד, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית וחברת יומנטרה, השיקו ביום שני את פרויקט הס-גולדברג ברחוב דוד המלך. לאחר שנים של תכנון ועבודה מאומצת, פרויקט הס-גולדברג הוא הסנונית הראשונה להתחדשות עירונית במסלול רשויות מקומיות בעיר ואחריה צפויים להגיע פרויקטים רבים, בהיקף של כ- 80% משטחה של העיר שכבר קיבלו אישורים וחלקם בתהליכי שיווק.

עוד בוואלה!

חשבתם פעם למה אתם לוקחים אוטומטית הלוואה מהבנק?

בשיתוף max
פרויקט התחדשות עירונית הס-גולדברג. יחצ,
הדמיית פרויקט הס-גולדברג(צילום: יחצ)

טקס ההשקה של הפרויקט מסמל את המעבר משלב תכנון המהפכה בעיר לשלב הביצועי - השלב שבו היזמים עולים לקרקע לעבודות. הפרויקט יכלול בינוי-פינוי ובכך יאפשר לתושבי הסביבה לעבור לדירות חדשות מיד בסיומו. עבור כך, הקצתה עיריית לוד, שטח ציבורי של מבנה הספרייה הוותיקה בעיר - "לדורות" שכעת עוברת למבנה זמני אך צפויה בהמשך הדרך לעבור למשכן קבע חדש שיבנה.

התוכנית היא יוזמה של עיריית לוד וכלכלית לוד באמצעות מנהלת ההתחדשות העירונית בעיר ("המבואה"), ושותפים לה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בתכנון של HQ אדריכלים ובניהול פז כלכלה והנדסה. במתחם הס-גולדברג, המתפרש על שטח של 368 דונם, צפויים להיבנות 3572 יחידות דיור במבני מגורים בני 9-25 קומות ופיתוח של פארק רחב ידיים לצד מסילת הרכבת.

ראש עיריית לוד יאיר רביבו(צילום: מיקי לגנטל)

ראש העיר לוד, יאיר רביבו: "היום אנו משיקים את פרויקט ההתחדשות העירונית הראשון בעיר לוד. אחרי שנים של תכנון בוועדות השונות, עבודה צמודה של רפי יקותיאל - מחזיק תיק התחדשות עירונית, ניצה כרמלי וכל אנשי המובאה בכלכלית לוד, יחד עם גורמי הממשלה ומשרד השיכון והבינוי, הטרקטורים והמנופים עולים לשטח ומתחילים לסמן את המעבר משלב התכנון אל שלב הביצוע. המהפכה של העיר לוד התחילה עם פיתוח תשתיות החשמל, המים והביוב, ממשיכות עם פיתוח מסילה רביעית לרכבת, חיבור למטרו, פרויקט מהיר לעיר ועוד. העיר משנה את פניה אל העתיד ו-80% ממבני העיר יעברו פרויקט התחדשות עירונית בשנים הבאות. העיר שאנו רואים היום תשתנה לטובה ותהיה מרכז הדיור, המסחר והתעסוקה הטובה ביותר במרכז הארץ כבר בשנים הקרובות."

אלעזר במברגר, מנכ"ל הרשות להתחדשות עירונית: "שיתוף הפעולה הפורה המתקיים בעבודה בין הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית לעיריית לוד ותושביה, מביא להצלחה אותה אנו רואים היום בשטח. תכנית הס-גולדברג, אשר מתחילה להתממש היום, מהווה בשורה של ממש לעיר לוד שמאגדת בתוכה את שכונת רמט, שכונת הס ולאה גולדברג במרכז העיר, ועוד רחובות ראשיים לאורכה ולרוחבה של העיר. המבנים הישנים יחודשו, איכות החיים תעלה וכן תיווצר סביבת מגורים בעלת תמהיל שימושים, אשר תשלב גם אזורי מסחר, תעסוקה, שטחי ציבור וכן פארק עירוני חדש לאורך מסילות הרכבת. ההתחדשות העירונית מהווה כלי משמעותי לצמיחת האוכלוסייה בעיר, ואנו נמשיך לקדם תהליכים של התחדשות עירונית בעיר לטובת התושבים."

עשהאל גדות, מנכ"ל כלכלית לוד: "פרויקט הס-גולדברג הוא הסנונית הראשונה והמעבר לשלב הביצוע בתהליך ההתחדשות העירונית בלוד. העבודה הרבה של כלל הגורמים בכלכלית לוד, המבואה, העירייה והועדות התכנון השונות ביחד עם הרשות להתחדשות עירונית במשרד הבינוי והשיכון מתנקזים כולם לפרויקט הראשון שיוצא לדרך ולאחריו יגיעו עוד רבים שישנו את פני העיר לטובה."

  • התחדשות עירונית

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully