גיוס של 250 מיליון שקל: קרן חדשה להשקעות בנדל"ן מניב

קרן תימורה השלימה גיוס של 250 מיליון שקל בהובלת כלל ביטוח ופיננסים ותגייס עד 500 מיליון שקל. מייסדי הקרן, עו"ד גיא שעיה ודודי נג'מי, יכהנו כמנכ"לים משותפים

19/01/2022

קרן נדל"ן מניב חדשה נולדה: קרן "תימורה", המתמחה ברכישה, השבחה וניהול השקעות של נכסי תעסוקה, תעשיה ולוגיסטיקה בישראל. הקרן השלימה לאחרונה סגירה פיננסית ראשונה באמצעות גיוס של 250 מיליון שקל בהובלת כלל ביטוח ופיננסים. בכוונת הקרן להרחיב את סך הגיוס ל-500 מיליון שקל במהלך השנה הקרובה.

בתפקיד המנכ"לים המשותפים יכהנו המייסדים דודי נג'מי ועו"ד גיא שעיה. נג'מי הוא בעל ניסיון של 20 שנים בתחום הנדל"ן המניב בישראל, ניהול ובינוי פנים בנכסי תעשיה ולוגיסטיקה וכן השבחת נכסים. עו"ד שעיה הוא בעל ניסיון של 20 שנים ובעברו כיהן במשך 7 שנים בתפקיד סמנכ"ל הפיתוח העסקי בבסר אירופה וכן ייסד את "גאיא ייזום ובינוי" הפעילה מזה עשור בפרויקטים של התחדשות עירונית. עבור שני המנכ"לים-מייסדים המשותפים של הקרן, "תימורה" היא קרן הנדל"ן השנייה שהקימו להשקעה: בשנת 2014 הקימו את חברת ההשקעות "דגן", אשר מחזיקה בפורטפוליו נכסי נדל"ן מניב בשווי של 300 מיליון שקל. "דגן" מיצתה את ההון העצמי שלה, כאשר נג'מי ושעיה מתכננים להמשיך באופי פעילות דומה במסגרת שותף כללי חדש ושונה.

דודי נג'מי וגיא שעיה מסרו: "אנחנו מודים לכלל ביטוח ופיננסים, גוף מוסדי מוביל, אשר באמצעות חטיבת כנף, זרוע ההשקעות של כלל, הביע את אמונו בנו. אנחנו מלאי מרץ לקראת הדרך הארוכה הצפויה לנו ולמשקיעי תימורה. כבר כעת, יש מספר נכסים שאנו בוחנים להשקעה".

יוסי דורי, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים, ציין: "אנו שמחים ומברכים על השותפות עם קרן תימורה. זוהי זכות עבורנו להוות משקיע עוגן בקרן, ואני בטוח כי ניסיונם הרב של בעלי הקרן בתחום הנדל"ן, יתרום להשאת תשואה מהשקעות לטווח הארוך. עסקה זו, הינה חלק מפעילות ההשקעה של קבוצת כלל בתחום הנדל"ן, הכוללת רכישה וצבירה של נכסים תזרימיים, המייצרים תשואה מותאמת סיכון בתיקי העמיתים והנוסטרו".

עוד בוואלה!

מצעד הלהיטים: 9 מתכוני חובה לארוחת שבועות טעימה במיוחד

בשיתוף שופרסל
דודי נג'מי ועו"ד גיא שעיה. ישראל הדרי,
דודי נג'מי ועו"ד גיא שעיה(צילום: ישראל הדרי)

את הקרן יובילו מבכירי מומחי הנדל"ן המניב בישראל, שיחד מביאים עימם לקרן מעל 100 שנות ניסיון. כיו"ר הקרן מכהן עודד שמיר, שניהל לאורך שנים חברות נדל"ן ציבוריות ביניהן מבני תעשיה, כלכלית ירושלים ונכסי אזורים. שמיר כיהן בעברו גם כיו"ר נתיבי ישראל ומכהן כדח"צ בחברות ציבוריות מובילות, בין היתר, דור אלון ועד לאחרונה במליסרון. בתפקיד יו"ר ועדת ההשקעות יכהן רועי יקיר, לשעבר מנהל ההשקעות הראשי ומשנה למנכ"ל הפניקס. בנוסף, עו"ד יונתן אלטמן, גם הוא נמנה על מייסדי הקרן, ומכהן כחבר ועדת ההשקעות. אלטמן הוא יו"ר משרד עו"ד עמית פולק מטלון ושות', מתמחה בהקמת גופי השקעה פרטיים בתחומי הפרייבט אקוויטי, הון סיכון, חוב ונדל"ן. יונתן מלווה פרויקטים משלבי היזום והחשיבה הראשונית ולאורך חייהם.

קרן "תימורה", תתמחה בהשבחה וניהול נכסים מניבים קיימים בתחומי התעסוקה והלוגיסטיקה. בזכות המומחיות של מובילי הקרן, ביכולתה להפוך עסקאות נדלן בעלות סיכון לעסקאות פיננסיות בתשואה עודפת. הקרן תתמקד ברכישת מבנים בני 15 שנה ויותר, שדמי השכירות ודמי הניהול שלהם מצויים ברף התחתון של מחירי השוק. בכוונת הקרן ליצור פורטפוליו בהיקף של כמיליארד וחצי שקל. לאחר רכישת הנכס, תפעל הקרן להשביח אותו בין היתר על ידי הגדלת שיעורי התפוסה, חידוש והחלפת תשתיות, ותכנון פנים מחודש לניצול מיטבי של שטחי ההשכרה. פעולות ההשבחה צפויות להוביל לגידול ניכר בדמי השכירות ולעליית ערך משמעותית של הנכס.

לפי מחקר של חברת "גיאוקרטוגרפיה", בישראל יש קרוב ל-30 מיליון מ"ר של משרדים, כאשר מחציתם בין גדרה לחדרה. במקרה של שטחי לוגיסטיקה, יש בישראל כ-2.5 מיליון מ"ר ויש עשרות אלפי מ"ר נוספים פעילים במחסנים קטנים בקיבוצים ובמושבים ובנכסים ישנים, המשרתים בעיקר עסקים קטנים. וב שטחי הלוגיסטיקה ממוקמים באזור נמלי הים (אשדוד וחיפה) ולאורך כביש 6. קרן "תימורה" כבר סימנה לעצמה את אזורי הפעילות המיועדים שלה: במרכז-צפון היא מתכוונת לאתר נכסים, בין היתר, בכרמיאל, רמת ישי, אור עקיבא, מעגן מיכאל, מזרח חדרה וכפר סבא; בדרום-מרכז הארץ היא תאתר נכסים, בין היתר, ביהוד, לוד, יבנה, אשדוד, בית שמש , עומר ובאר שבע.

  • קרנות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully