עוברי האורח היו המומים: ארבעה בניינים נהרסו בנשימה אחת לטובת פרויקט יוקרה

לאחר 71 שנים, החלו הריסת ארבעת הבניינים שברחוב סמאטס בצפון הישן של תל אביב לטובת הקמת פרויקט "שדרות סמאטס". מדובר בפרויקט הראשון מסוגו שנבנה בעיר. צפו בבניינים ב-1950 - ובהריסות

וואלה! נדל"ן
11/11/2021
הריסת שכונה בסאמט לטובת פרויקט יוקרה (צילום גולשים)

אתמול (רביעי), לאחר 71 שנים, החלו הריסת ארבעת הבניינים שברחוב סמאטס בצפון הישן בתל אביב לטובת הקמת פרויקט "שדרות סמאטס" של שיכון ובינוי בשיתוף התחדשות אורבאנית שיוצא בימים אלה לדרך.

מדובר בפרויקט הראשון מסוגו שנבנה במרכז העיר תל אביב, ושזוכה להתחדשות של 4 בניינים בנשימה באחד המקומות הנחשקים בעיר. הוא משתרע בין יהודה המכבי לפנקס. עם השלמת הבנייה, יקומו בפרויקט כאמור, ארבעה בניינים בני שמונה קומות כל אחד, בני 88 דירות סך הכול, כאשר 42 מתוכן מוצעות לשיווק לקהל הרחב.

חשוב לדעת

7 גורמי סיכון למחלות לב ודרך אחת לזיהוי מוקדם ומניעת נזקים

מוגש מטעם שחל
פיסת היסטוריה. תושבי הבניין ב-1950(צילום: תמונות גולשים, תמונת גולשים)

שדרות סמאטס הוא מהמיקומים המבוקשים ביותר בצפון הישן של תל אביב, בזכות שדרה ברחוב ללא מוצא הממוקמת על גבעה ומאפשרת נוף מערבי פתוח, סמיכות לעורקי תחבורה ומאידך, רחובות שקטים, פארק הירקון בתי הקפה, נמל תל אביב ושאר מקומות הבילוי והפנאי.

תמיר כהן, יו"ר ומנכ"ל שיכון ובינוי: "אחרי עבודה מאומצת, הגענו לרגל המיוחד בו ניתן להרוס את המבנים ולהתחיל לבנות את הפרויקט החדש. החברה שמה לעצמה למטרה להאיץ באופן משמעותי את הפעילות בתחום זה. עוד הוסיף כהן כי הוא מעריך שעד סוף השנה הבאה יכלול תחום ההתחדשות העירונית בשיכון ובינוי למעלה מ-3000 דירות באיזורי הביקוש המרכזיים בישראל, וכי חלק מהדירות הללו יישארו בבעלות החברה וישמשו אותה לפעילות של השכרה ארוכת טווח".

הריסת שכונה בסאמט לטובת פרויקט יוקרה(צילום: רמי חכם)
הריסת שכונה בסאמט לטובת פרויקט יוקרה(צילום: רמי חכם)
הריסת בניינים מ-1950 לטובת פרויקט(צילום: רמי חכם)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully