פתח למחשבה: ההוצאה הזאת היא השנייה בגודלה בבניית בית. כדאי שתתייחסו אליה

נושא הפתחים בבית מהווים אלמנט חשוב ומהותי בפרט בבתים פרטיים עם גינה. כל מה שתרצו לדעת על אחת ההוצאות היקרות בבניית הנכס

  • נדל"ן
מערכת וואלה! ספורט

בונים בית? חושבים על שבירת קירות, על הנמכת תקרה וכו'? לדברי גל ניסימוב, מנהלת השיווק בחברת כוכב-אלומיניום, מערכות האלומיניום נחשבות להוצאה השנייה בגודלה בתחום הבניה, אחרי השלד.

"חומרים הגלם (אלומיניום וזכוכית) כשלעצמם יקרים ובשנים האחרונות המערכות משתכללות", מסבירה ניסימוב, "הן מצטיינות ברמת הבידוד והאקוסטיקה וככאלה הן יקרות. אם עד לפני מספר שנים נושא האלומיניום היווה בין 8 ל-10 אחוז מהתקציב, היום אנחנו מדברים על 10-20 אחוז".

עוד בוואלה!

דירות סטודנטים היו אפיק השקעה מעולה. והיום?

לכתבה המלאה
היום הכול יותר גדול ומרווח. אדריכלית שירה בן עזרא, באדיבות כוכב אלומיניום (צילום: שי אפשטיין)
" בשל בעיית הייבוא בגלל הקורונה שיכולה ליצור עיכובים בפרויקט ועד הפסקת עבודות, כדאי לבחור בחברה ישראלית מקומית, שכל חומריה נמצאים, זמינים ומיוצרים בארץ"

הטרנד היום הוא מפתחי ענק - יותר פתוח ומאוורר, על מנת שפנים הבית והחוץ יורגשו כיחידה אחת. במערכות SLIM, שהן הדור החדש של מערכות המינימל, ישנו בידוד טרמי כך שתוכלו להגדיל את הפתחים כמעט לכל גודל שתרצו ועדיין לשמור על אקלים נעים בתוך הבית, והוא לא יהפוך לחממה. מערכות ה SLIM- מותאמות ומיוצרות במיוחד בשביל מפתחי ענק, עם מנגנון המאפשר הזזה חלקה ונעימה על המסילה, למרות שמדובר במשקלים מאוד כבדים. אחרת, ישנה אפשרות שהמסילה תשחק ותצטרכו להפעיל כוח רב כדי לפתוח את החלונות בבית. העיצוב של המערכות, כדקיק מינימליסטי ואלגנטי, משדרג את העיצוב של הבית בכל סגנון שתבחרו.

לדברי ניסימוב, על האלומיניום עבור הפתחים צריך להחליט כחודשיים לפני העלייה לקרקע ותחילת בניית השלד: "כל מערכת דורשת פרטי ביצוע אחרים, אם מדובר על עובי הקיר, גודל הפתח, הצללות נדרשות, כנפיים לפתיחה וכו'. לכל פרויקט מגישים shop drawing - תוכניות ביצוע שהן שרטוטים מדויקים של המפרטים, כך שנוצרת אינטגרציה מלאה בין כל המערכות. התכנון המקדים מאפשר מהלך מקצועי וחלק וטעויות רבות נחסכות כיוון שכל אנשי המקצוע המעורבים מצוידים בהוראות תכנון ברורות. אנחנו פוגשים לא מעט בונים שאינם מודעים לסדר הפעולות באתר הבניה ומגיעים לבחור את המערכות כשהשלד כבר עומד. יש לכך חסרונות רבים מכיוון שלכל מערכת מפרט טכני שונה, שמשפיע אחרת על מידות ועוביים שנדרשים במעטפת. האופציות שעומדות לרשותם מצטמצמות, מה שמוביל לא פעם לאכזבה ולהוצאות נוספות, בעוד האופציות שעומדות לרשות אלה שמגיעים לפני העלייה לקרקע הן רבות ומגוונות. בנוסף, בשל בעיית הייבוא בגלל הקורונה שיכולה ליצור עיכובים בפרויקט ועד הפסקת עבודות, כדאי לבחור בחברה ישראלית מקומית, שכל חומריה נמצאים, זמינים ומיוצרים בארץ".

מחשבה אקלימית ואדריכלית. תכנון בועז שניר (צילום: רן ארדה)

מחשבה אקלימית

אדריכל בועז שניר מסביר: "תכנון פתחים משלב בתוכו גם מחשבה אקלימית, מחשבה אדריכלית, מחשבה עיצובית והתייעצות עם אנשי אלומיניום. היום בבניה חדשה ובכלל הרעיון הכללי הוא כמה שיותר פתחים ומפתחים גדולים כדי להכניס כמה שיותר אור טבעי לבית, כדי לייצר אוורור ופתיחות. ככל שהפתחים יותר גדולים גם בבית תהיה הרגשה של חלל יותר גדול, חללים קטנים נראים חשוכים יותר וקטנים יותר. חללים גדולים גם נותנים ערך ששומר על הסביבה כיוון שיש פחות שימוש בחשמל כדי להאיר אותם. בשנים האחרונות אנחנו רואים גם עליה בשימוש בסקיילייט או ארובות אור כדי להחדיר כמה שיותר אור טבעי לבית לא רק מהצדדים אלא גם מלמעלה".

עוד מסביר שניר: "חשוב לשים לב לא לפתוח פתחים גדולים מדי לכיוון דרום ומזרח שאלו הכיוונים בארצנו של שמש חזקה, וחדירת חום רבה לתוך הבית. במידה ואין ברירה, חשוב להיערך באלמנטים של הצללה לדוגמת סוככים, פרגולות, וילונות חשמליים, תריסים חשמליים וכו'. העדיפות לפתחים גדולים, אם ניתן, היא בחזיתות הצפוניות והמערביות. יש פרמטרים חשובים שכדאי לקחת בחשבון בבחירת אלומיניום - מפרט טכני של זכוכיות נגד קרינה uv או בידוד בהתאם למיקום הפרויקט בארץ, גובה הזכוכיות והוויטרינות וכיצד תוכלו לגשת ולנקות אותן בצורה יעילה, רשתות תריסים, חלוקות לפתחים, חלון דו כנפי, פתחיה דריי קיפ, סורגים, מעקה בטיחות חיצוני. על כל אלו צריך להתייעץ עם בעלי מקצוע עם ניסיון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully