לא המחיר: אצל הייטקיסטים זה השיקול המשמעותי ביותר ברכישת דירה

סקר של הייטקזון מעלה כי כשזה מגיע לרוכשים מהסקטור הרותח, המחיר הוא פקטור, אבל יש גורם חשוב אפילו יותר. ועד כמה ההייטקיסטים משוכנעים שיישארו ברמות השכר הנוכחיות שלהם?

  • דירות
וואלה! נדל"ן

המחיר אינו המשתנה המהותי ביותר בבחירת רכישת הדירה אלא המיקום והרצון להימנע מהסיוט של הפקקים. כך עולה מסקר השוואתי שערך לאחרונה מועדון הצרכנות 'הייטקזון', בקרב 806 עובדים ועובדות בענף ההייטק בישראל. הסקר נערך כמחקר מקדים של המועדון לקראת שיתוף הפעולה עם חברת הנדל"ן אאורה, שהחל בתקופת החגים וימשך חודשיים, למכירת מאות יחידות דיור ב-11 פרויקטים שונים של החברה. נתוני הסקר הנוכחי הושוו עם נתוני סקר זהה שנערך לפני כשלוש שנים, וההשוואה בין השניים בהחלט מלמדת על שינוי בעמדת קהל ההייטקיסטים בשיקולים לרכישת דירה.

על פי נתוני הסקר הנוכחי, 35% מההייטקיסטים רואים במגורים בסמיכות למקום העבודה פקטור החשוב ביותר בבחירת מקום המגורים, בעוד שבסקר הקודם 'רק' כרבע מהם השיבו בחיוב על השאלה הזו. העלייה שנרשמה בסקר דוחקת למעשה מטה את שיקול המחיר כפקטור המהותי ביותר. בפעם הקודמת, כאשר נשאלו ההיטקיסטים בנוגע לכך, 45% מהם ראו במחיר הדירה כמשתנה החשוב ביותר אולם כאמור, הקטסטרופה התחבורתית על כבישי ישראל הכריעה אותם ורק 33% השיבו כי זה ההיבט המשמעותי ביותר.

עוד בוואלה!

וכמה שווה הדירה שלך? עסקאות הנדל"ן של השבוע

לכתבה המלאה

רוב הנשאלים בטוחים בנוגע לגובה השכר

סוגיה נוספת שנבחנה בסקר היא עמדת ההייטקיסטים לגבי האפשרות שמחירי הנדל"ן ימשיכו לעלות, או שמא ישארו ברף המחירים הנוכחי. על פי נתוני הסקר, 69% מהנשאלים סבורים כי המחירים ימשיכו לדהור מעלה והניסיונות השונים לרסן את השוק לא ימתנו את קצב העליות. עוד מתברר כי רק 8% מהם השיבו כי המחירים צפויים לרדת ואילו 23% חושבים כי המחירים לא צפויים לרשום עליה משמעותית במהלך השנה הקרובה.

היבט אחר שבחנו במועדון הייטקזון הוא מדיניות הסיכונים של ההייטקיסטים בנוגע לגובה המשכנתא שהם לוקחים, או במילים אחרות - האם הם צופים כי בשנים הקרובות תתכן פגיעה משמעותית בשכרם, שתוביל לירידה בכושר ההחזר שלהם ולקשיים בהחזר המשכנתא. על פי עיבוד נתוני הסקר כ 61% מהנשאלים, סבורים כי גובה משכורתם הנוכחי תיוותר על כנה או תעלה בשנים הקרובות, בעוד 25% סבורים כי תתכן פגיעה בשכרם. היתר {14%}, לא גיבשו עמדה בנושא.

שיתוף פעולה פורה. דגן רונן (צילום: חן גלילי)

לדברי דגן רונן, מנכ"ל משותף של 'הייטקזון', ברבעון האחרון מחירי הנדל"ן, המושפעים מאוד מהמחסור בקרקעות במדינה ועליית מדד תשומות הבנייה, זינקו בצורה משמעותית. שיתוף פעולה שכזה מיטיב עם אנשי ההייטק המעוניינים לרכוש דירות באיזורי הביקוש במחירים אטרקטיביים. בשנים האחרונות המועדון שיווק עשרות פרויקטי נדל"ן והצליח למכור אלפי יחידות דיור בהטבות בלעדיות לעובדי ההייטק בישראל.

הסקר הוכן, כאמור, כמחקר מקדים לשיתוף הפעולה של הייטקזון עם חברת אאורה, במסגרתו מוצעות למכירה מאות יחידות דיור ב-11 פרויקטים שונים של חברת אאורה בכל רחבי הארץ. המבצע הבלעדי יכלול מגוון רחב של דירות מ- 3 חדרים ועד פנטהאוזים יוקרתיים. ההנחה לדירה תגיע לסכום של עד 300 אלף שקלים, ובתנאי מימון נוחים להייטקיסטים,

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully