משבר העובדים הזרים יעכב מסירת דירות

יחול עיכוב של 6 חודשים. ח"כ עמית הלוי בפנייה לשר הפנים אריה דרעי : צריך להאריך את אישורי השהיה של 1,200 עובדים זרים מסין וכ-800 עובדים זרים ממולדובה. אלדד ניצן: "יהיה גם עיכוב בתחילת בנייה של פרויקטים רבים"

  • דירות
וואלה! כסף
עיכובי ביצוע רבים. אלדד ניצן (צילום: יחצ)

משבר העובדים הזרים בענף הבנייה יעכב מסירת דירות חדשות ב-6 חודשים לרוכשים. ח"כ עמית הלוי, חבר ועדת החוקה, יצא בפנייה לשר הפנים אריה דרעי: "צריך להאריך את אישורי השהיה של 1,200 עובדים זרים מסין וכ-800 עובדים זרים ממולדובה המועסקים בענף הבנייה, עד להגעתם של עובדים זרים חדשים כדי לא לגרום נזקים מצטברים לענף הבנייה ולעכב מסירת דירות חדשות לרוכשים.שר הפנים צריך לתת הנחיה לרשות האוכלוסין לקדם תיקון דחוף לחוק הארכת תקופת השהיה בישראל של עובדים הזרים, שהיתר עבודתם בישראל יפוג על פי החוק ב-28.02, עד להגעתם של עובדים זרים חדשים שהגעתם ישראל מתעכבת עקב משבר הקורונה".

על פי ח"כ הלוי, היעדר פיתרון לנושא ייצור החרפה משמעותית במשבר ענף הבנייה, יעכב מסירת דירות לרוכשים וייצור האטה כללית בביצוע פרויקטים חדשים.

אלדד ניצן, יו"ר התאחדות תאגידי כ"א זר לענף הבנייה בלשכת המסחר, יצא בפנייה לשר השיכון יעקב ליצמן: "הארכת היתרי עבודה לעובדים זרים ותיקים, לצד מחסור של עוד כ- 4,000 עובדים זרים שאושרו ע"י הממשלה, תגרום לעיכוב של כ- 6 חודשים במסירת דירות חדשות לרוכשים ולעיכוב בתחילת בנייה של פרויקטים רבים. מעבר להארכת היתרי עבודה לעובדים זרים ותיקים בענף הבנייה, יש מחסור של עוד כ- 4,000 עובדים זרים שהממשלה אישרה את הגעתם לישראל, ובשל משבר הקורונה מתקשים למצוא עובדים שיגיעו לישראל. זאת ועוד, לאחרונה התבשרנו שקיימת בעיה עם כניסת עובדים פלסטיניים מהרשות הפלסטינית עובדה שמעצימה את המשבר בענף".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully