התקבל היתר בנייה לפרויקט הקמת קריית הממשלה בנתניה

מינהל ההנדסה בעיריית נתניה והוועדה המקומית לתכנון ובניה אישרו בימים אלה את תכנית הבינוי בהיקף של כ-250 מיליון שקל. התכנית הוגשה ע"י אלקטרה בנייה כקבלן המבצע של פרויקט הקמת קריית הממשלה בעיר

  • נתניה
וואלה! עסקים
פרויקט קרית הממשלה בנתניה (צילום: יח"צ, משרד הוק אדריכלים)

לראשונה תוקם בנתניה קריית ממשלה נפתית, שתאגד את כלל משרדי הממשלה באזור. בכך יבוא לסיומו המוצלח מאבקה של ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, במסגרתו ביקשה ממשרדי הממשלה ומהדיור הממשלתי באוצר לאגד את כלל משרדי הממשלה של נפת השרון במתחם אחד ובכך לאפשר נוחות ונגישות מרביים לתושבי העיר והאזור ובתוך כך - להעמיק את איכות השירות, בצד הענקת תנופת פיתוח למתחם 542א'.

חברת אלקטרה זכיינות זכתה בפרויקט שיצא לפועל ע"י הדיור הממשלתי שבמשרד האוצר, בשיטת PFI--Private Funding Investment אלקטרה תשקיע בפרויקט כ- 250 מיליון שקל, תתפעל את הקרייה באמצעות אלקטרה FM לתקופה של 25 שנה, ועבודות הבנייה יבוצעו ע"י אלקטרה בנייה. בתמורה אלקטרה תקבל כ- 15 מיליון שקל מדי שנה וכן מענק הקמה של 33 מיליון שקל. הקמת הפרויקט מתוכננת לתקופה של 4 שנים.

הקריה שתתפרש על שטח מובנה של כ-30,000 מ"ר צפויה לקום על ציר בן צבי בנתניה (מול בית הספר טשרניחובסקי בנתניה) כאשר המבנה עצמו יהיה בן 12 קומות, מעל 4 קומות תת קרקעיות. הקריה צפויה לכלול את נציבות מס ההכנסה, משרדי המע"מ, רשות האוכלוסין, שירות התעסוקה, משרד המשפטים, משרד הבריאות, משרד הקליטה, בית הדין הרבני, משרד הרווחה, משטרה וכן את רשות הגבייה. בהמשך - יוקצה במגרש הסמוך שטח להקמת בית המשפט.

את המכרז פרסם בנושא מינהל הדיור הממשלתי, כאשר בדצמבר 2017 אישרה מועצת העיר נתניה את החוזה שנחתם בין עיריית נתניה לבין הממשלה באמצעות מינהל נכסי הדיור הממשלתי במשרד האוצר, להחכרת השטח וב-2020 אישררה את החוזה.

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר: "אני מברכת על הקמת הקריה שיוצאת אל הפועל לאחר מאבק של שנים ומאמינה שהיא תאפשר נגישות גבוהה של תושבי נתניה והסביבה לשירותים שמוענקים על ידי משרדי הממשלה השונים."

קבוצת אלקטרה בע"מ, בניהולו של איתמר דויטשר, נחשבת לאחת הקבוצות הקבלניות המובילות בישראל. הקבוצה פועלת כיום, באמצעות החברות הבנות שבבעלותה, בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל; שירות ואחזקה; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום, ומגזר הזכיינות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully