וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צעד נוסף לתכנית פינוי-בינוי הגדולה בקריית גת

18.10.2020 / 11:54

משרד הבינוי והשיכון באמצעות חברת 'עמידר החדשה' חתם על הסכם לתכנית פינוי-בינוי במתחם שבטי ישראל שבעיר קריית-גת, שקודמה בשיתוף הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית

צילום ועריכה: וואלה! NEWS
פינוי בינוי עמידר קרית גת. יחצ,
כך זה ייראה. תכנית פינוי-בינוי בקרית גת/יחצ

משרד הבינוי והשיכון באמצעות עמידר - החברה הלאומית לשיכון בישראל, חתם השבוע על הסכם עם היזמים 'אפיק הירדן' וקוטלר גת, במסגרתו תצא אל הפועל תכנית להתחדשות עירונית מסוג בינוי-פינוי, במתחם שבטי ישראל שבקריית גת.

התכנית היא הגדולה ביותר מסוג זה המתבצעת בעיר, והיא קודמה כאמור בשיתוף הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. כזכור, לפני כשנתיים מתחם זה הוכרז כמועדף לדיור והוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) אישרה את התכנית בהליך מזורז.

במסגרת התכנית ייהרסו 19 מבנים, שמרביתם בני 4 קומות, שנבנו בשנות ה-60 ובהם 372 יחידות דיור, כאשר יותר ממחציתן - 195, הינן יחידות דיור ציבורי המנוהלות על ידי חברת עמידר. מדובר במתחם הגובל בכביש 35 מצפון ומתפרס על פני מספר רחובות ובהם: שבטי ישראל, נפתלי, משעול אשר ומשעול יוסף. במקום המבנים שייהרסו ייבנו 2,728 יחידות דיור חדשות ב-36 מבנים, חלקם בני 12-10 קומות וחלקם גבוהים יותר, בני 24-20 קומות. תכנית זו תביא לשדרוג נכסי הדיור הציבורי בעיר קריית גת וכן לשיפור ניכר באיכות החיים של הדיירים, שייהנו מדירות חדשות בגודל של כ-65 מ"ר, הכוללות מרפסת שמש בגודל 12 מ"ר וחנייה.

התוכנית משקפת יחס של 1:7.3 ומשמעות הדבר היא כי על כל יחידת דיור שתיהרס ייבנו כ-7 יח"ד חדשות. כידוע, מדובר ביחס גבוה מאד המשקף את ערכי הקרקע וכן את העובדה שהיזם רכש קרקע משלימה הסמוכה למתחם. בשלב הראשון יבנה היזם על הקרקע המשלימה, הדבר יאפשר להתחיל בפרויקט מבלי לפנות את הדיירים כשלב ביניים. בנוסף, התוכנית כוללת 17.5 דונם עבור מבני ציבור, 42 דונם עבור שטחים ציבוריים פתוחים בסמיכות לנחל נעם מצפון, וכן שטחים ציבורים בין מבני המגורים ו-4,500 מ"ר שטחי מסחר בחזיתות מסחריות.

מתחם שבטי ישראל קרית גת. יחצ,
בנייני עמידר היום/יחצ

מתוך מדיניות הרואה חשיבות מכרעת בשילוב ההיבטים חברתיים עוד בשלבי התכנון, מקיימת חברת 'עמידר החדשה' באופן שוטף מפגשי הסברה לדיירים, שמטרתם להנגיש מידע וזכויות עבור קהילת הדיור הציבורי במתחם.

יו"ר עמידר, קובי שלו אמסלם: "מדובר בהסכם המאפשר לנו לשפר באופן משמעותי את נכסי הדיור הציבורי עם דירות חדשות ונגישות וזאת לצד שמירה על זכויותיהם הייחודיות של קהילת הדיירים".

מנכ"ל חברת עמידר, שאול גליקסברג: "מדובר בצעד נוסף בדרך למימוש התכנית, המשלבת דיור ציבורי באחוזים גבוהים באזור הפריפריה. הוצאתה לפעול של התכנית תביא לטיוב מאגר הדיור הציבורי וכן לשיפור באיכות חיי הדיירים במתחם, וזאת כחלק ממימוש חזון החברה"

נתנאל לפידות, סמנכ''ל אסטרטגיה ומדיניות והממונה החדש על אגף נכסים וחברות במשרד הבינוי והשיכון: "משרד הבינוי והשיכון מקדם שורה של מהלכים לטיוב הדיור הציבורי בישראל, והפרויקט בקריית גת הוא דוגמא לכך. הפעילות של המשרד עם חברת עמידר והרשות להתחדשות עירונית שמה על דגלה את איכות חייהם ורווחת הדיירים הקיימים והחדשים, ובתוך כך ישודרגו 195 דירות ישנות בדיור הציבורי, ויתקבלו דירות חדשות, נגישות ומרווחות אשר ישפרו את מלאי הדיור הציבורי לרווחת הדיירים".

עינת גנון, סמנכ"לית הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית: "מתחם שבטי ישראל הוא דוגמה לפרויקט בפריפריה שיש בו שילוב כוחות מוצלח בין המגזר הציבורי לפרטי ולכך שפרויקטים של התחדשות עירונית מביאים תועלת והחייאה חברתית מובהקת - בבניינים החדשים יתגוררו דיירי הדיור הציבורי, הדיירים הוותיקים הפרטיים ואוכלוסיות חדשות שיעברו לשכונה. כולם ביחד ייהנו משדרוג הסביבה, המרחב הציבורי, השירותים והתשתיות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully