מצמצמי דיור? פרויקט חדש בתל אביב יענה על כל צרכיכם

תופעת מצמצמי הדיור הולכת וגדלה וזוגות בוחרים להחליף את הבית הגדול בדירה קטנה, במיקום מושלם. אם גם אתם בכיוון הזה, פרויקט חדש בלב תל אביב יספק לכם את הפיתרון המושלם

בשיתוף מרכז הנדל"ן
26/08/2020

תופעת מצמצמי הדיור הפכה בשנים האחרונות למגמה עולמית אשר הולכת ותופסת תאוצה גם בארץ: זוגות בגילאי 50 ומעלה אשר סיימו את תשלומי המשכנתא, חיתנו את ילדיהם וכבר אינם זקוקים לבית מרווח כל כך, נוהרים אל הערים הגדולות ומבקשים להחליף את בתיהם הגדולים בדירות קטנות יותר.

עבור רבים מהם, הסיבה העיקרית לשינוי היא גודלו של הבית הנוכחי אשר הפך עבורם למעמסה, בעיקר כשמדובר בבית צמוד קרקע בעל חדרים רבים, מפלסים ומדרגות. אך לא פחות מכך, נובע הצורך בשינוי גם מתחושה של פתיחת דף חדש ורצון ליהנות ולטרוף את החיים. אין פלא, אם כך, שגם בארץ, היעד המועדף על אוכלוסיית מצמצמי הדיור הוא העיר הגדולה - תל אביב.

את מגוון הצרכים של פלח אוכלוסייה זה, מיהרה לזהות חברת היזמות והבנייה "אקו סיטי", וכיום היא מציעה להם מענה מדויק בפרויקט חדש של החברה, הממוקם ברחוב בילטמור 5, בלב ליבה של תל אביב.

להרגיש את העיר

ההחלטה להיפרד מהבית בו הקימו את משפחתם וגידלו את ילדיהם מסמנת עבור מצמצמי הדיור את סיומו של הפרק הקודם בחייהם, שהוקדש לגידול המשפחה, ואת תחילתו של פרק החדש, בו הם סופסוף יכולים להתרכז אך ורק בעצמם. בשלב זה של חייהם, מעוניינים מצמצמי הדיור להתרכז בהנאות החיים, לספוג תרבות ולהתרכז בפעילויות פנאי ותחביבים. כל זאת, תוך שמירה על רמת החיים הגבוהה בה הם מורגלים, ועל סביבה צעירה ואיכותית.

"בעיר מבוקשת וצפופה כמו תל אביב, ובעיקר באזור לב העיר והצפון הישן, אין הרבה אפשרויות למי שמחפש איכות מגורים טובה, בבניין חדש ומודרני", אומר אבי ליבוביץ', סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת אקו סיטי, "ישנם כמובן המגדלים, אבל רבים ממצמצמי הדיור לא מעוניינים לגור בהם מסיבות כמו עלויות האחזקה הגבוהות ובעיקר חוויית המגורים שהיא קצת מנותקת מהרחוב, ולא מאפשרת להם להרגיש את העיר כפי שהיו רוצים.

אנחנו מדברים על קהל יעד שכיום מגיע לעיר פעם-פעמיים בשבוע כדי לאכול במסעדה טובה, לראות הצגה וליהנות מכל מה שיש לעיר להציע, והם רוצים להתקרב לזה בלי לנסוע ולעמוד בפקקים, לחפש חניה וכל מה שכרוך בכך. זיהינו שקיים צורך באוכלוסייה הזאת ליהנות מהעיר, להרגיש את החוויה התל אביבית, לשמור על רמת חיים ואיכות מגורים גבוהה, ויחד עם זאת לא להוציא סכומי עתק על מנת לענות על הצרכים הללו".

בילטמור 5 תל אביב. יח"צ,
הפתרון עבורכם. הבניין בבילטמור 5, תל אביב(צילום: יח"צ)

פנטהאוז ארבעה חדרים

הפרויקט ממוקם ברחוב בילטמור 5, רחוב קטן, שקט וקסום בסמוך לכיכר המדינה, הנחשב לאחד הרחובות המבוקשים ביותר באזור היוקרתי. "בכל הפרויקטים של אקו סיטי אנחנו בוחרים ברחובות שקטים, מיוחדים, קטנים וירוקים ומעדיפים להתרחק מצירי תנועה ראשיים ומהרחובות הסואנים", אומר ליבוביץ', "בילטמור הוא רחוב חד סיטרי, אינטימי ושקט, כמעט ואין בו תנועה, אבל מצד שני הוא מרחק הליכה ברגל מצירים מרכזיים, מקומות בילוי, קאנטרי חדש שנפתח בשכונה ממש בקרוב וכל הטוב שאפשר למצוא בעיר כמו תל אביב".

מדובר בפרויקט התחדשות עירונית, תמ"א 38/2 - הריסה ובנייה מחדש, אשר נמצא רגע לפני קבלת היתר ועתיד להיכנס לשלבי בנייה בתחילת 2021. במסגרת הפרויקט, ייהרס בניין ישן בן 3 קומות, ותחתיו ייבנה בניין חדש, בן 7 קומות ו-22 דירות, במפרט עשיר וברמת גמר גבוהה ביותר, תוך התייחסות למגוון הצרכים של אוכלוסיית מצמצמי הדיור.

"דירות ארבעה חדרים מרווחות במפלס אחד עם מרפסת גדולה זה מוצר שקשה מאוד למצוא במרכז תל אביב, זה כמעט לא קיים", מספר ליבוביץ', "יצרנו כאן דירות מאוד מרווחות, גם ביחס לפרויקטים אחרים שלנו. אם בדרך כלל בפרויקטים מסוג זה דירות 4 חדרים יהיו בגודל של כ95-100 מ"ר, כאן דירת 4 חדרים היא בשטח בנוי של 113 מ"ר. ייחוד נוסף שיש לנו כאן בפרויקט הוא שבניגוד למקובל, במקום דירת פנטהאוז אחת גדולה על כל קומת הגג, החלטנו לפצל את הקומה לשתי דירות פנטהאוז שלכל אחת מהן מרפסת ענקית של 26 מ"ר".

גם החלטה זו, מספר ליבוביץ', נבעה מזיהוי הצרכים הספציפיים של מצמצמי הדיור: "לרבים מהם חשוב מאוד שטח האירוח ושטח המרפסת, אבל הם לא רוצים דירות בקומה ראשונה או שניה, שהן בדרך כלל מה שאפשר להציע להם בגדלים האלה. בזכות הפיצול שעשינו, אנחנו גם יכולים לספק להם את הדירה שאותה הם רוצים בקומה שבה הם מעוניינים, וגם להציע להם דירת פנטהאוז 4 חדרים במחיר משתלם".

One stop shop

בניגוד לערים אחרות ברחבי הארץ, בתל אביב לא ניתן למצוא מתחמים גדולים של פינוי בינוי במרכז העיר, אלא פרויקטים נקודתיים של הריסה ובנייה, אותם, כאמור, בוחרת החברה בקפידה. הבחירה בפרויקטים הממוקמים ברחובות קטנים ושקטים מייצרת מורכבות השמורה לתהליכי בנייה בסביבה גאוגרפית צפופה, אך כאן ייחודה של אקו סיטי מהווה יתרון נוסף.

החברה, המרכזת את עיקר פעילותה בצפון הישן ובמרכז תל אביב, היא למעשה one stop shop - גם היזם וגם הקבלן המבצע תחת קורת גג אחת. בצורה זו, הרוכשים מקבלים את כל מעטפת השירות מחברה אחת, דבר שמייעל ומקצר את התהליך, מבטיח את עצמאותה של החברה ומשחרר אותה מתלות בביצועיו של קבלן חיצוני. לכך מתווספים הידע והניסיון שצברה החברה בשנים של ניהול תהליכים מא' ועד ת', וכן היותה חברת בת של חברת שגראווי ליבוביץ', חברת ביצוע קבלני מובילה המתמחה בפרויקטים של שימור ודירות יוקרה בלב תל אביב.

לעוד כתבות ועדכונים בנדל"ן לחצו כאן

להורדת האפליקציה של מרכז הנדל"ן לחץ כאן

לאתר החברה

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully