3,100 דירות וכביש עוקף פקקים: אור ירוק לשכונה חדשה ברמת השרון

מועצת העיר ורמ"י חתמו על הסכם פיתוח בהיקף 566 מיליון שקל, לשכונה שתבנה מצפון לנווה גן הקיימת כחלק מהשכונה ישווקו דירות מחיר למשתכן

  • רמת השרון
אריק מירובסקי
רמת השרון (צילום: ניב אהרונסון)

מועצת עיריית רמת השרון ורמ"י (רשות מקרקעי ישראל) חתמו על הסכם הפיתוח לשכונת נווה גן צפון, בהיקף של 566 מיליון שקל. כשבוע קודם לכן פרסמה רמ"י מכרז ל-4 מגרשים בשטח כולל של כ-15.5 דונם, שעליהם יוקמו 482 יחידות דיור במסגרת מבצעי מחיר למשתכן. חוברת המכרזים טרם פורסמה.

שכונת נווה גן צפון, המכונה גם "רצועת הנופש מערב", נמצאת מצפון לשכונה הקיימת, מזרחית לנתיבי איילון ומערבית לבית העלמין קרית שאול, אמורה לכלול בסופה כ-3,100 יחידות דיור. במסגרת ההסכם, המבוצע בשיתוף ובמימון רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), יינתן מימון לפיתוח כל התשתיות והדרכים בשכונה.

הסכם הפיתוח שנחתם בין העירייה לבין רמ"י כולל סלילת כביש שיחבר בין גליל ים בצפון לצומת הפיל בדרום, ויעקוף את מחלף ציר התנועה הקיים קרי רחוב סוקולוב (רמת השרון) - משה סנה (תל אביב), דרך מחלף הכפר הירוק.

עוד בוואלה!

אושר סופית: תמ"א 38 תסתיים בשנת 2022

לכתבה המלאה

להערכת עיריית רמת השרון, סלילת הכביש תשחרר חלק ניכר מעומסי התנועה בתוך רמת השרון. כמו כן תוסדר גישה מהשכונה לנתיבי איילון, בצורה של רמפה שדרכה תתמזג התנועה לאיילון צפון וגשר שדרכו תתמזג התנועה לאיילון דרום. כיום תושבי נווה גן מסתמכים בעיר על מחלף קק"ל, כעל המוצא לאיילון.

על פי ההסכם, 20% מדירות מחיר למשתכן שיוקמו מכוח ההסכם, יוקצו לבני מקום. עוד יוקצו במסגרת התוכנית מגרשי השלמה לפרויקטים של התחדשות עירונית ברמת השרון, וכן יקודם שיווק קרקעות באזור התעסוקה בצפון גלילות, כך שיאפשרו איזון תקציבי. על פי ההסכם בשכונה תוקם קריית חינוך על יסודית שתכלול שני בתי ספר יסודיים, קאנטרי, תנועת נוער ועוד.

ראש העיר אבי גרובר אמר, כי הסכם הפיתוח מקדם את התפיסה שלו לפיתוח העיר, שלפיה תשתיות קודמות לתושבים. "ההסכם מבטיח את התפתחותה של העיר מחד, אך גם מגדיר ודואג מבעוד מועד שלתושבים שעתידים לגור במקום יהיו את כל התשתיות הנחוצות להם".

כאמור, מכרזים ראשונים למגרשים עליהם ייבנו דירות בשכונה החדשה כבר יצאו לדרך, ואולם על סמך מצב הפיתוח, שרק עתה נחתם הסכם בגינו, נראה שיארך זמן רב עד שניתן יהיה להתחיל בהקמתם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully