וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פתרון זמני לשדה דב? הוועדה המקומית אישרה את "חלופת חולדאי"

מיכל רז-חיימוביץ'

29.5.2019 / 13:49

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה אישרה את בקשת השלביות של עיריית ת"א - מתווה שיאפשר את השארת שדה דב במתכונת מצומצמת לפחות לעת עתה ואת תחילת העבודות במתחם המגורים הראשון בשטח השדה החלטת הוועדה המקומית תובא לוועדה המחוזית, ושם היא תתמודד מול התנגדות רש

שדה דב. צילום: תמר מצפי, גלובס
שדה דב/גלובס, צילום: תמר מצפי

נמצא פתרון זמני לשדה דב? הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה תל-אביב-יפו אישרה הבוקר (ד') את בקשת השלביות של עיריית תל-אביב - הכוונה היא למתווה שיאפשר את השארת שדה דב במתכונת מצומצמת לפחות לעת עתה ואת תחילת העבודות במתחם המגורים הראשון בשטח של שדה דב.

נזכיר כי לפי התוכנית הנוכחית, שדה דב צפוי להיסגר לפעילות מסחרית יחד עם סגירת הפעילות הצבאית בעוד חודש, קרי ב-1 ביולי 2019. נקודת המוצא שמנסה לבלום את סגירת השדה ממניעים תעופתיים וניתוק העיר אילת, היא שממילא עם סגירת השדה כעת יחלוף זמן רב עד שתחל בנייה בשטח.

"חלופת חולדאי" שגובשה זה מכבר מציעה "גם וגם" - השארה של מסלול אחד לצורך תעופה פנים-ארצית בפעילות המסחרית; ובניית יחידות דיור בשטח העודף של שדה דב.

תוכנית השלביות תאפשר את המשך הפעילות בשדה במקביל לעבודות תשתיות ופיתוח שיבוצעו במקום להקמת מתחם המגורים הראשון ברובע שדה דב - עד לשלב המצאת היתרי בנייה, תהליך שעשוי להימשך שנתיים ועל כן יכול לאפשר המשך הפעלת טיסות פנים משדה דב לאילת.

אבל יש אבל גדול - החלטת הוועדה המקומית תובא לוועדה המחוזית, ושם היא תתמודד מול התנגדות רשות מקרקעי ישראל, בטענה כי לתוכניות השלביות אין היתכנות כלכלית, וכי היא תגרום לקשיים בביצוע עבודות הקו הירוק של הרכבת הקלה ותוביל לפיתוח זמני בעלויות כפולות. ברמ"י טוענים כי "תוכנית חולדאי נגנזה עקב חוסר היתכנות כפי שרשות מקרקעי ישראל טענה מלכתחילה". שם גם משוכנעים כי הוועדה המחוזית תבלום את הרעיון.

הדיון בוועדה המחוזית יתכנס בחודש יולי ולמעשה אחרי המועד שבו צפוי שדה דב להיסגר. מבחינת רמ"י, "ממשיכים כרגיל. התוכנית ממשיכה כמתוכנן ונערכת לסגירת שדה דב ב-1 ביולי 2019".

ולחדד: תוכנית השלביות היא לא תוכנית חולדאי אלא מתווה בעצמה

  • עוד באותו נושא:
  • שדה דב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully