פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלון גל מייעץ: השקעה בנדל"ן? עדיף בחו"ל

   המאמן האישי מגיע לוואלה! עסקים: מדי שבוע מייעץ גל בתחומי חיים שמעסיקים את כולנו. הפעם: מאזין ששוקל למכור את העסק שלו ולהשקיע בנכסים בארה"ב

   קו הרקיע של מנהטן, ניו יורק (ShutterStock)
   ניו יורק (צילום: shutterstock)

   מאזין שטילפן לתוכניתו של המאמן האישי אלון גל ברדיו 103FM סיפר כי יש לו חוב מעסק קודם ונכס שיש לו עליו משכנתא עם החזר חודשי של כ־3,000 שקל. המאזין התלבט אם למכור את הנכס, "לחסל" את המשכנתא, החוב והעסק ולהשקיע את היתרה ברכישת שני נכסים בארה"ב.

   "הבעיה במכירת נכס בישראל ורכישה מחוצה לה, היא שלאנשים רבים אין גישה לנכס שמחוץ למדינה", הזהיר אלון. המאזין הדגיש: "יש מישהו שמלווה אותי", והוסיף כי הוא סומך עליו אחרי שרכש בעבר שני נכסים בארה"ב.

   אז - האם נכון לוותר על נכס בארץ? לדברי אלון גל אין פה בכלל שאלה: אלא אם המאזין מחזיק במניעים ציוניים, הרי שהרווח הגדול יותר נמצא מעבר לים. "למה זה בכלל 'אישו'? הנדל"ן בארץ לעניות דעתי הלא קובעת, ידשדש במקרה הטוב בעשור הקרוב. לכן, אם יש לך אופציות נדל"ניות יותר חכמות - בהחלט כן".

   רוצים את חדשות העסקים ישירות לסמארטפון? עכשיו גם בטלגרם - הצטרפו כאן

   לקריאה נוספת:
   המפעלים נופלים על מזבח המאבק ביוקר המחיה
   משפחת אלוביץ נגד חברת מגדל: ממנו את הייצוג המשפטי שלנו
   "רוב הנכסים היקרים בעיר הם צמודי קרקע. המגדלים עוד לא כאן"

   גל הזכיר כי אין לקחת כמובן מאליו את העובדה שמחירי הדיור תמיד בעלייה בארץ. "התרגלנו לחשוב שהנדל"ן כל הזמן עולה - אבל לאנשים יש זיכרון קצר כמו נמלה", אמר למאזין, "זה נכון שמ־2016 בערך הנדל"ן כל הזמן עלה - אבל מה קרה מ־1997 עד 2007? הנדל"ן ירד, ואת זה אנשים שוכחים. היה 'run' מטורף, שהביא את מחירי הנדל"ן למחירי בועה - חד וחלק".

   עוד הוסיף גל שהיום בניגוד לעבר זוג צעיר שרוצה לקנות דירה התחלתית צריך לעבוד מאוד קשה עבור זה, בניגוד למצב שהיה נהוג כשהוא היה צעיר. "קניתי 90 מ"ר בשכונה טובה בחיפה, יכולתי להרשות את זה לעצמי. היום הרוב המוחלט של הזוגות הצעירים לא יכול לאפשר זאת".

   אחרי ההסבר הכללי, ואחרי שגם המאזין העריך באוזניו שהוא צפוי לרווח יותר מכפול על ההשקעה בארה"ב, היה ברור מה נכון לעשות. "אני מציע לך ללכת על הרעיון. אם יש לך הזדמנות ואתה מכיר ויש לך אדם שמלווה, אני לא הייתי חושב פעמיים. הייתי ממקסם את הרווחים ומשקיע בחו"ל. מה לעשות שבארה"ב 12-11 אחוזי תשואה על נכס זה הגיוני לחלוטין, ובישראל רק 3 אחוזים. אין מה לעשות, זאת האמת".