כחלון: "להעלאת הריבית השפעה רעה על השקעות בנדל"ן"

"לא רואה איך הממשלה הזאת תצליח להחזיק את עצמה ובסוף נתכנס ונאלץ לקבל החלטה", אמר כחלון. "אם יהי לי מספיק מנדטים אבקש שוב את משרד האוצר"

שלומית צר
27/11/2018
משה כחלון בישיבת כולונו, כנסת, ירושלים 26 בנובמר 2018. ראובן קסטרו
משה כחלון(צילום: ראובן קסטרו)

"יש שתי אפשרויות ללכת לבחירות, או להצביע אי אמון ולפרק את הכל, או לעשות את זה בסכמה", כך אמר הערב (ג') שר האוצר משה כחלון בכנס השנתי של לשכת שמאי המקרעין המתקיים באילת.

"המצב שמפרקים את הכל הוא לא בריא כי הכל יעצור ולא ניתן יהיה להמשיך לקדם תוכניות. לכן אני מעדיף לעשות את זה בהסכמה. אני לא רואה איך הממשלה הזאת תצליח להחזיק את עצמה ובסוף נתכנס ונאלץ לקבל החלטה", אמר כחלון. לגבי השאלה האם ירצה להמשיך להישאר שר אוצר לאחר הבחירות השיב כחלון כי "פוליטיקה זה לא חברויות, הכל תלוי במנדטים. אם יהיו לי מספיק מנדטים לבקש שוב את תיק האוצר אני אבקש".

כחלון התייחס גם לעליית הריבית בשיעור של רבע אחוז, שנרשמה אתמול, וציין כי "לעליית הריבית תהיה השפעה רעה על השקעות בנדל"ן, יחד עם זאת, לאנשים תהייה תמורה טובה יותר לכסף שיושקע בבנק, ועדיין אנחנו לא נמצאים בריבית גבוהה כמו בארה"ב". לגבי ההערכות להמשך המגמה, אמר כחלון כי הוא צופה שבסוף "נגיע למספרים העולמיים". למרות זאת ציין, כי "אני לא רואה סיבה מיוחדת שהריבית תעלה משמעותית בטווח זמן קצר, ואין פה באמת דרמה כלכלית".

כחלון הוסיף, "אין ספק שרציתי שכל דבר שיכול לסייע לצנן את שוק הנדל"ן יקרה, ובסופו של יום חלק מהדברים קרו וחלק לא" הוסיף כחלון. "אני גם לא רוצה שההלוואות של הזוגות הצעירים יתייקרו, ולכן אנחנו ממשיכים לחתור לכך שעלות דירת 100 מ"ר תרד ל-110 משכורות, מספר שהגענו אליו כבר בדירות שנמכרות במסגרת תוכנית למשתכן".

עוד באותו נושא

"אם עליית ריבית תימשך, נראה רוכשי דירות חוזרים לשבת על הגדר"

לכתבה המלאה
  • משה כחלון

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully