פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אלוני חץ: התזרים הנקי מפעילות גדל ב-36% ברבעון השלישי

   בשורה העליונה הציגה החברה ירידה של 31% בהכנסות ברבעון, לרמה של כ-270 מיליון שקל, בין השאר עקב ירידה ברווחי Carr המרכזת את פעילות אלוני חץ בארה"ב. בשורה התחתונה רשמה אלוני חץ ירידה של 58% ברווח הנקי ברבעון לרמה של כ-68 מיליון שקל

   נתן חץ (גלובס , צילום: תמר מצפי)
   נתן חץ (צילום: תמר מצפי)

   חברת ההשקעות בנדל"ן אלוני חץ , הנמצאת בשליטת נתן חץ (המכהן כמנכ"ל החברה) ודודי ורטהיים, דיווחה הבוקר (ה') על צמיחה של 36% בתזרים הנקי מפעילות (FFO) ברבעון השלישי השנה, לעומת הרבעון המקביל אשתקד, לרמה של כ-146 מיליון שקל.

   בשורה העליונה הציגה החברה ירידה של 31% בהכנסות ברבעון, לרמה של כ-270 מיליון שקל, בין השאר עקב ירידה ברווחי Carr המרכזת את פעילות אלוני חץ בארה"ב, על רקע שערוכי נדל"ן גבוהים שרשמה Carr ברבעון המקביל אשתקד. בנוסף, ברבעון המקביל נרשם רווח חד פעמי כתוצאה ממימוש מניות FCR בהיקף של 38 מיליון שקל.

   בשורה התחתונה רשמה אלוני חץ ירידה של 58% ברווח הנקי ברבעון, לעומת הרבעון המקביל אשתקד, לרמה של כ-68 מיליון שקל.

   את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה החברה עם ירידה של 3.1% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה אשתקד, לרמה של 1.07 מיליארד שקל. ב-FFO נרשמה צמיחה של 20% לכ-381 מיליון שקל ואילו הרווח הנקי הצטמק בכ-10% והגיע ל-383 מיליון שקל.

   בהתאם למדיניותיה תחלק אלוני חץ במהלך דצמבר דיבידנד בהיקף של 48 מיליון שקל.

   מניית אלוני חץ רשמה עלייה של 12% בחצי השנה האחרונה ושוויה של החברה בבורסה הגיע לכ-6.4 מיליארד שקל.

   אלוני חץ פעילה בארץ, בארה"ב, בשוויץ ובריטניה. בישראל מחזיקה הקבוצה ב- 58% באמות, אחת מחברות הנדל"ן המניב הגדולות בארץ, ובכ-66% בחברת אנרג'יקס , העוסקת בהקמת מערכות להפקת חשמל באמצעות אנרגיות מתחדשות; בארה"ב מחזיקה הקבוצה ב- 44% מ- Carr (50% בשליטה), חברה פרטית העוסקת בנדל"ן מניב לצרכי השכרה, לרבות ניהול ואחזקה של בנייני משרדים שבבעלותה באזור מטרופולין וושינגטון DC ובוסטון, ובבוסטון מחזיקה אלוני חץ 55% ב- 3 מבני משרדים בשותפות עם Oxford Properties (50% בשליטה); בשוויץ מחזיקה הקבוצה ב-12.2% מחברת PSP.

   בבריטניה פועלת כיום אלוני חץ באמצעות החזקה בקרנות השקעה בנדל"ן Brockton Capital , 25% בקרן הראשונה, 5% בקרן השנייה ו-10% בקרן השלישית. בנוסף הקימה החברה בשותפות עם הנהלת קרנות ברוקטון, חברת נדל"ן חדשה בשם Brockton Everlast (אלוני חץ מחזיקה 77%), אשר תתמקד בהשקעה בנדל"ן מניב ולונדון וסביבתה.

   המנכ"ל נתן חץ ציין היום עם פרסום הדוחות כי "נמשכת מגמת הצמיחה בכל חברות הבנות בקבוצה, בארץ, בארה"ב ובשוויץ. קאר ממשיכה לצמוח בהתאם לתוכניות העבודה שלה ומפתחת כיום 5 פרויקטים בוושינגטון DC בהיקף מצטבר של 1.55 מיליארד דולר מתוכם 4 פרויקטים נמצאים בשלבי בניה בהם הושקעו עד לתאריך המאזן כ-885 מיליון דולר. אמות הציגה צמיחה בכל הפרמטרים וצופה שתסיים את השנה בטווח העליון של התחזיות שפירסמה".

   בנוגע לפעילות החדשה בלונדון ציין חץ כי "במהלך הרבעון הנוכחי החלה BE לבחון עסקאות לרכישת נכסי נדל"ן מניב, ומנהלת כיום משא ומתן מתקדם לרכישת מבנה משרדים בשווי של 50 מיליון ליש"ט".