וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

באישור מהיר: 3,475 דירות חדשות ואזור תעסוקה בכפר ערבי בגליל

16.9.2018 / 19:53

הוועדה הארצית לתכנון מתחמים מועדפים לדיור החליטה להפקיד תוכנית הכוללת את הרחבת היישוב טורעאן. התוכנית מקצה 47 דונם למבני ציבור ו-29 דונם לשטחי ספורט ונופש

אתר בנייה בישראל. ShutterStock
אתר בנייה/ShutterStock

הוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה היום (ראשון) להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית להרחבת היישוב טורעאן שבגליל. התוכנית כוללת תוספת של 3,475 יחידות דיור, שייבנו במבני מגורים של 3-6 קומות. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית מקצה כ-47 דונם עבור מבני ציבור, וכן שטחי ספורט ונופש על שטח של 29 דונם.

התוכנית, שהוכנה על ידי דני לזר אדריכלים, ממוקמת בבקעת טורעאן, מדרום ליישוב, ועל שטח של כ-1,800 דונם, ברובן קרקעות פרטיות. כדי לייצר עוגן כלכלי ליישוב, היא כוללת שטחים לתעשייה בהיקף של 270 אלף מ"ר ושטחי תעסוקה ומסחר בהיקף של 230 אלף מ"ר, הממוקמים באזור תעסוקה חדש וכן לאורך הרחובות הראשיים.

בהיבט התחבורתי, התוכנית כוללת הקמת כביש המחבר בין אזור התעסוקה החדש לבין כביש 77, וכן כביש היקפי המחבר את השכונה החדשה עם הבינוי הקיים ביישוב. לאורך הכביש ההיקפי יוקמו מבני מגורים משולבים עם חזיתות מסחריות. כמו כן, במסגרת התוכנית יועתק קו מתח עליון העובר כיום במרכז הישוב לצד כביש 77. מדובר במהלך שצפוי לשפר את רווחת כלל תושבי הישוב.

מתכננת הותמ"ל, דקלה פרסיקו, ציינה כי "בהמשך למאמצי הממשלה לקידום התכנון והפיתוח ביישובי החברה הערבית, ולאחר עבודה מאומצת של יזמי התוכנית והרשות המקומית, החליטה הותמ"ל על הפקדת תוכנית שמהווה אבן דרך משמעותית בהרחבת טורעאן. תוכנית זו מצטרפת לתוכנית שאושרה בותמ"ל בצפון טורעאן, אשר שווקה לאחרונה על ידי רשות מקרקעי ישראל וכוללת גם תוספת עוגנים כלכליים אשר יובילו לצמיחה ועצמאות כלכלית של הישוב".

טורעאן היא מועצה מקומית בגליל התחתון המונה כ-14 אלף תושבים. היישוב שוכן בסמוך לכביש 77 המוביל מנצרת לטבריה, בסמוך לצומת גולני. תושבי היישוב הם מוסלמים ונוצרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully