וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המחוזי: צו עיכוב לחברות אגדים הנדסה ובנייה ואגדי השרון

7.2.2018 / 19:09

לשון השופטת וינברג-נוטוביץ': "מאחר שלחברות נכסים משמעותיים, לרבות הסיווג הקבלני הגבוה שלהן ופרויקטים בביצוע, יש לשקול בחיוב מתן צו הקפאת הליכים"

בנייה בטירת הכרמל. איל יצהר, גלובס
בנייה בטירת הכרמל/גלובס, איל יצהר

בית המשפט הורה על צו עיכוב הליכים לחברות אגדים הנדסה ובנייה ואגדי השרון. מדובר בשתי חברות מקבוצת אגדים שהגישו בקשה להקפאת הליכים בתחילת החודש. השופטת עירית וינברג-נוטוביץ' מבית המשפט המחוזי מרכז קבעה היום (ד') עוד כי עו"ד אמיר דולב ממשרד מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות' ורו"ח חן ברדיצ'ב ימונו כנאמנים ויגישו לבית המשפט דו"ח עדכני על החברות והפרויקטים השונים בצירוף המלצות ותוכנית פעולה עד ל-15 לפברואר. את הבקשה להקפאת הליכים הגישו בשם החברות עוה"ד פיני יניב ויניב לוי ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'.

"לאחר שעיינתי בבקשה, בתגובות המשיבים ושמעתי את עמדות הצדדים בדיון נראה כי קיימת תמימות דעים שהבקשה חסרה פרטים מהותיים ויש להשלימם, בטרם יורה בית המשפט על מתן צו הקפאת הליכים", כך כתבה השופטת וינברג-נוטוביץ' בהחלטתה היום. עוד כתבה השופטת כי: "מאחר שלחברות נכסים משמעותיים, לרבות הסיווג הקבלני הגבוה שלהן ופרויקטים בביצוע, יש לשקול בחיוב מתן צו הקפאת הליכים, תוך השלמת הפרטים החברים והגשת תוכנית הפעלה שתפרט את מקור מימון תקופת ההקפאה ותוכל להצביע על הפעלה שאינה גרעונית".

נזכיר כי מדובר בשתי חברות בקבוצת אגדים העוסקות בייזום וביצוע של פרוייקטי בניה גדולים, מחזיקות בסיווג הקבלני הגבוה ביותר, ג'-5, ופעילות כיום בשמונה פרויקטי בניה, במסגרתם נבנות מאות יחידות דיור. החברות נמצאות בבעלות משותפת של דוד ישראלי והרצל קהת ארביב. על פי הבקשה להקפאת הליכים, החברות נקלעו למצוקה כספית בעקבות משבר שחוו בחודשים האחרונים של 2017 : "החברות חוות משבר חד פעמי וחריף אשר הביא אותן למצוקה תזרימית קשה ולמצבן הנוכחי אשר בשיאו - אין ביכולתן לפרוע את חובותיהן לנושיהן, ובעטיו נאלצות החברות להגיש בקשה זו להקפאת הליכים". עוד נכתב בבקשה כי: "עילתו של המשבר התזרימי הוא בעבודות נוספות וחריגות שביצעו החברות במהלך 2017 בפרויקט להקמת 225 יחידות דיור בעפולה...אף שמדובר בעבודות נוספות וחריגות בשווי רב של כ-18.5 מיליון שקל בצירוף מע"מ, המזמינה משולם לוינשטיין הנדסה וקבלנות מסרבת לשלם לחברות תמורת ביצוע העבודות ועד כה שילמה על חשבון ביצוע העבודות החריגות סך של כ-6.5 מיליון שקל בלבד. כך נותרה ייתרת חוב של לוינשטיין לחברות בגין עבודות שכבר בוצעו בסך של כ-12 מיליון שקל".

עוד על פי הבקשה להקפאת הליכים, לחברות חוב לנושים מובטחים בסך של כ-5.67 מיליון שקל, חובות לנושים רגילים המחזיקים בערבויות אישיות של בעלי השליטה בסך של כ-16.6 מיליון שקל ועוד חובות לנושים רגילים בסך כ-20.59 מיליון שקל. כך, סך כל החובות עומד על כ-42.8 מיליון שקל.

החברות פעילות נכון להיום בשמונה פרויקטים שונים. פרויקט 'חיים בעמק' בעיר עפולה הכולל 148 יחידות דיור, 74 יחידות דיור מהן כבר אוכלסו ויתרת הדירות בשלבי ביצוע מתקדמים; פרויקט 'נוף בראשית' בעפולה הכולל 268 יחידות דיור במסגרתו הוקמו 225 יחידות דיור; פרויקט 'כרמל מול הים' בטירת הכרמל הכולל 82 יחידות דיור ונמצא בשלב גמר עבודות שלד; פרויקט 'גלי כרמל' בטירת הכרמל שנמצא בשלב תכנון ושלבי הוצאת היתרי בניה; פרויקט במתחם בזק בשכונת שקמונה בחיפה בו החברה יחד עם שותפה התעתדה להקים פרויקט משרדים בן 27 קומות; פרויקט 'זרובבל 103' בהרצליה הכולל 56 יחידות דיור בארבעה בניינים של קבוצת רכישה שנמצא בשלבי בנייה התחלתיים ; פרויקט 'השניים' בגבעתיים הכולל 45 יחידות דיור של קבוצת רכישה שנמצא בשלב עבודות להקמת המרתף ; פרויקט אשדר בנווה מונוסון - פרויקט פינוי בינוי שיזמה חברת אשדר הכולל שלושה מבנים עם 186 יחידות דיור שנמצא בשלב בנייה התחלתי.

מחברת משולם לוינשטיין נמסר בתגובה: "פרויקט נוף בראשית בעפולה מוקם על ידי שלוש חברות - משולם לוינשטין, קימה ברזילי ואגדים. במסגרת הקמת הפרויקט הוזמנו שירותי בנייה מקבלן הביצוע חברת אגדים שנקלעה לקשיים כספיים והגישה בקשה להקפאת הליכים. פרויקט נוף בראשית מהווה אחד מעשרות הפרויקטים שהוקמו על ידי חברת לוינשטין בהצלחה. עד כה שיווקה חברת לוינשטין כ-200 יחידות דיור מתוך 225 יחידות הדיור שנפתחו לשיווק בפרויקט. בימים אלו הפרויקט נמצא בשלבי ביצוע סופיים והחברות מתארגנות למציאת קבלן ביצוע חלופי על מנת להשלים את הבנייה במועד ולטובת רוכשי הדירות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully