פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הבית היקר ביותר בעולם מוצע למכירה בדרום צרפת - מה המחיר?

   14 חדרי שינה מלכותיים, אולם נשפים, בריכת שחייה אולימפית ואורוות עבור 30 סוסים. האחוזה ההיסטורית "לה סדרה", שהייתה שייכת ליצרנית הליקר היוקרתי "גראן מרנייה", נמכרה בשנה שעברה לקמפרי האיטלקית - שמוכרת אותה כעת תמורת סכום אסטרונומי

   הבית היקר ביותר בעולם - בדרום צרפת (GettyImages)
   פאר שנשאר מימי תקופתו של המלך הבלגי (צילום: GettyImages)

   באזור הפסטורלי של דרום צרפת, בין ניס למונקו, על רקע נופו הכחול של הים התיכון, נבנתה לפני 187 שנים אחוזה מפוארת. היא שוכנת בעיירה קטנה הנקראת סן-ז'אן-קאפ-פרה שבריביירה הצרפתית, והדייר הראשון שזכה להתגורר בה היה המלך הבלגי ליאופולד השני. ב-1924 נרכשה האחוזה על ידי משפחת מרנייה-לאפוסטול - יצרנית האלכוהול והליקר היוקרתי. 80 שנים הייתה האחוזה המפוארת בידי המשפחה האמידה, ובשנה שעברה רכשה יצרנית המשקאות האיטלקית, חברת דווידה קמפרי-מילאנו, את קבוצת גראן מרנייה, וכחלק מהעסקה קיבלה לידיה לא רק את מותג הליקר הפופולרי - אלא גם את הווילה ההיסטורית.

   האחוזה, שזכתה לשם "וילה לה סדרה" (Villa Les Cèdres) מוקפת ב-140 אלף מ"ר של גנים בוטניים וכוללת 14 חדרי שינה מפוארים בסגנון מלכותי, אולם נשפים ובריכה אולימפית. הצמחייה והמדשאות המטופחות שמסביבה כוללות למעלה מ-15 אלף צמחים ו-20 חממות המכילות צמחייה טרופית. כמו כן, בשטח הנכס החולש על 35 דונם גם אורווה ל-30 סוסים.

   לקריאה נוספת:
   בכמה תושכר השגרירות הדמיונית של ג'ון לנון בניו יורק?
   שוק הנדל"ן מצטנן: אמינם הולם להפסיד הון על ביתו
   7 מיליון דולר: ברנאר אנרי לוי מוכר את הבית במרוקו

   הבית היקר ביותר בעולם - בדרום צרפת (GettyImages)
   בשטח האחוזה בריכת שחייה בגודל אולימפי (צילום: GettyImages)

   האחוזה, שמוקפת פסלי אבן ומזרקות, תוחזקה לאורך השנים בצורה מוקפדת על ידי משפחת מרנייה. הרהיטים מימי המלך הבלגי עדיין עומדים, ניצבים בחדרים השונים והצצה בהם מעניקה תחושה של מסע בזמן. נברשות עצומות שמשתלשלות מהתקרה המעוטרת, ציורי שמן עצומים של דיוקנאות ממאות קודמות תלויים על הקירות, שטיחים עצומים, עמודי שיש עם תוספות מוזהבות - כל אלה רק חלק מהחגיגה המפוארת שמחכה לרוכש הפוטנציאלי, שיוכל להרשות לעצמו להיכנס ולהתגורר במקום.

   חברת דווידה קמפרי-מילאנו, שכאמור מחזיקה בנכס מזה שנה, מעמידה אותו בימים למכירה תמורת 315 מיליון ליש"ט (כ-410 מיליון דולר). הכוונה העומדת מאחורי העסקה היא לחלוק את ההכנסות עם בעלי המניות של גרנד מרנייה. עם זאת, נראה כי יהיה קשה למצוא רוכשים בשוק הנוכחי.

   הבית היקר ביותר בעולם - בדרום צרפת (GettyImages)
   שטח האחוזה והגנים שמסביב חולש על 35 דונם (צילום: GettyImages)
   הבית היקר ביותר בעולם - בדרום צרפת (GettyImages)
   מכל חלון ופתח רואים את נופו הכחול של הים (צילום: GettyImages)
   הבית היקר ביותר בעולם - בדרום צרפת (GettyImages)
   אחד מתוך 14 חדרי שינה מפוארים באחוזה (צילום: GettyImages)