פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אושר: 10,000 דירות חדשות למגזר הבדואי בנגב

   מנהל התכנון הפקיד תוכנית מתאר ליישוב שגב שלום שתאפשר הגדלה של היצע הדיור לכ-40 אלף איש, לצד הקמת מבני ציבור, מכללות, מוסדות בריאות ומרכזים מסחריים

   שגב שלום (אבי פז)
   צפוי להתרחב. היישוב שגב שלום בנגב (צילום: אבי פז)

   הרחבה משמעותית של היצע הדיור במגזר הבדואי בדרום הארץ. הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז דרום שבמנהל התכנון הפקידה היום (שלישי) להתנגדויות הציבור תוכנית מתאר ליישוב הבדואי שגב שלום שבנגב. התוכנית כוללת תוספת של כ-10,100 יחידות דיור, תוך מתן מענה להיקף אוכלוסייה של כ-40 אלף נפש (כ-10,000 משפחות).

   בנוסף, קובעת התוכנית שטחים בהיקף של כ-190 דונם ממערב ליישוב, עבור שירותים ציבוריים כלל אזוריים כדוגמת מכללות, מוסדות בריאות ומרכזים מסחריים. במסגרת התוכנית, נקבעו הנחיות לשימור שני נחלים הנמצאים בסמוך ליישוב כשטחים פתוחים, נחל צאן ממזרח ונחל נוקדים ממערב.

   כמו כן, התוכנית, שהוגשה על ידי הרשות להסדרת התיישבות הבדואים בנגב ונערכה על ידי משרד מרש אדריכלים, מאפשרת את שימור אורך החיים הכפרי-חקלאי ביישוב, על ידי יצירת אזורים המיועדים לחקלאות לצורכי גידול בעלי חיים, חממות חקלאיות ופיתוח חקלאי אחר.

   היישוב שגב שלום שוכן דרומית מזרחית לבאר-שבע, והוא אחד מתוך שבעת יישובי הקבע של הבדואים בנגב. הוא עצמו הוקם בשנת 1979 והוכרז כמועצה מקומית בשנת 1996.

   לקריאה נוספת:
   לוהט ולא בגלל החום: לא תאמינו בכמה נמכר קוטג' במדרשת בן גוריון
   המלחמה של ירושלים במבנים הנטושים: צווי הריסה ל-22 "פילים לבנים"
   איפה נמכרה דירת 3 חדרים ב-370 אלף שקל בלבד?