רצו לתכנן בעצמם את הבית ונאלצו לשלם כפול

בעלי הבית חשבו שיוכלו לתכנן בעצמם את שיפוץ הבית שרכשו בגדרה תמורת 2 מיליון שקלים. לדאבונם, תחלופה בלתי צפויה של אנשי מקצוע אמנם הביאה איתה את בית חלומותיהם, אך גם גררה הוצאה של עשרות אלפי שקלים

12/06/2017
בית פרטי בגדרה בעיצוב לייה סלע. סוזי לוינסון, מערכת וואלה! NEWS
הכניסה לבית נעשית מיד לקומה השנייה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סוזי לוינסון)

עלות הבית הישן: 2 מיליון שקל
עלות הבנייה: 1.5 מיליון שקל
שווי הבית כיום: 4.2 מיליון שקל
שטח: 300 מ"ר
מיקום: גדרה

"רבים מהבתים הוותיקים בארץ נושאים עמם אופי והיסטוריה, כך גם בבית הפרטי במושבה גדרה", מספרת מעצבת הפנים שאחראית על הפרויקט האמור. "בעלת הבית, שניחנה בטעם משובח, השכילה להבין כי חלוקה חדשה של חללי הפנים תטיב עם הבית ותקלע ביתר דיוק לצרכיהם ומאווייהם העכשוויים של בני הבית".

המעצבת הוזמנה על ידי בעלת הבית להעניק ייעוץ צבע בלבד, התגלגלות הדברים הובילה לעיצוב הבית מחדש. "אחד השינויים הבולטים בתכנון החדש הוא פתיחת חלונות ודלתות גדולי ממדים, המאפשרים לאוויר ולאור הטבעי לחדור מבעדם. זאת, בניגוד לפרישת החללים הקודמת, שגרמה להם לניתוק מהמתרחש בחוץ כמו גם מהעמדת הריהוט בבית עצמו", היא מוסיפה.

עוד באותו נושא

הבית באשדוד שהרים הרבה מאד גבות

לכתבה המלאה
שילוב של מראה תעשייתי לצד סגנון נקי(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סוזי לוינסון)

לכל אחד מבני הבית - הורים, בן המתגורר בחו"ל שחוזר הביתה לחופשות ובן חייל, היו בקשות תכנון אישיות. המעצבת, שנאלצה להכניס הכל תחת קורת גג אחת, השכילה לאזן הכול כדי שלא ייווצר קרקס - מלא בסגנונות שונים. "חשוב אמנם לשמוע את מבוקשם של הדיירים, אך גם חשוב לכוון אותם. בדיוק מהסיבה הזאת שוכרים אנשי מקצוע", היא מציינת.

חלוקת הבית על קומותיו השונות חישבה מסלולה מחדש מהרגע שבו המעצבת החליטה לבצע את הפרויקט, שתוכנן תחילה על ידי הדיירים. "זאת לא הייתה משימה פשוטה. היו לנו שבועיים של תכנון וביצוע, כי הקבלן כבר עבד על הבית זמן מה ולא נשאר לו הרבה זמן. תוך שבועיים של לילות ללא שינה, ביצענו את המשימה, בין היתר בשל זמינותם ושיתוף פעולה מצד חברת חלמיש, שסיפקה את כל הריצוף, החיפויים והכלים הסניטריים".

מטבח אי מואר הודות לפתיחת חלון בצורת האות ר'(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סוזי לוינסון)

חלוקת הבית נעשתה באופן שבו הכניסה מובילה מיד לקומה השנייה, באמצעות גרם מדרגות העשוי מעץ ומעקה ברזל. היא כוללת את החדרים הציבוריים, המטבח, הסלון, שירותי האורחים והחדר של הבן המתגורר בחו"ל. בקומה שמעל ממוקמים חדר השינה של ההורים ומשרד של בעל הבית (העוסק כמהנדס), הממוקם בחדר פתוח. בקומת המרתף ממוקמת הקליניקה של בעלת הבית (קוסמטיקה), וחדרו של הבן החייל שביקש סביבת מגורים בלוק גברי.

"הזזה של מערכת האינסטלציה, נקודות חשמל ופתיחה משמעותית של חלונות כמו בחדר השינה ובמטבח, הן משימות לא פשוטות - במיוחד בדד ליין מוגבל ולוח זמנים צפוף וכלל, דיירים צריכים לקחת את זה בחשבון בשיפוץ של בית", מסבירה המעצבת.

בסופו של דבר, הדיירים שרצו לתכנן בעצמם את הבית שילמו ממיטב כספם על תכנון אדריכלי, אך תחלופה בלתי צפויה של אנשי מקצוע הובילה אותם לשלם תוספת על התכנון החדש. זה אמנם עלה להם כ-1.5 מיליון שקל (כולל השינויים והסטיילינג) - אך גם הצליח להקפיץ את שוויו של הבית פי שניים.

חדר שינה בסגנון רומנטי עם פתיחה מיוחדת של דלת למרפסת(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סוזי לוינסון)
חלונות ופתחים שהופכים את הבית למואר ואוורירי(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סוזי לוינסון)
קומת הבן החייל(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סוזי לוינסון)
חדר רחצה עם ריצוף כהה, חלמיש(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סוזי לוינסון)
אמבטייה עצמאית בחדר הרחצה של ההורים, חלמיש(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סוזי לוינסון)
חדר העבודה של בעל הבית עם קיר שנצבע בגוון כהה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סוזי לוינסון)
מבט לסלון שהתחשב בתוואי הראשוני של הבית(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סוזי לוינסון)
ויש גם חצר נעימה שיוצרת תחושה של עוד חדר בבית(צילום: מערכת וואלה! NEWS, סוזי לוינסון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully